Ohlasy po utkání

„Atmosféra na střídačce mě úplně vtáhla,” líčí Nicolas Hlava

Napsal 23.3.2017 Jan Thöma
T ř i n e c - Po sedmizápasové přestávce zasáhl do základní sestavy chomutovský odchovanec Nicolas Hlava, který bohužel přihlížel prohře Pirátů 3:2 ve čtvrtém nejdelším utkání historie extraligy. Časomíra pátého čtvrtfinále Generali play-off s třineckými Oceláři se totiž zastavila na čase 88:28, tedy v průběhu druhého prodloužení. Místní rodák si tak zahrál nejdelší utkání dosavadní klubové historie.

Nicolas Hlava seděl od druhého utkání předkola Generali play-off Tipsport extraligy na tribuně a čekal na svou další šanci. Ta přišla v pátém utkání čtvrtfinálové sérii s Třincem, kdy v sestavě nahradil zkušeného Marka Tomicu. „Pořád je to stejné. My hráči, kteří jsme tu navíc, musíme být připravení. Když přijde šance, musíme ji chytnout za pačesy a využít,” reagoval a zároveň popisoval, jak prožíval horké chvilky na tribuně.

„Nemůžu sedět na tribuně. Ve čtvrtém utkání jsem šel do kabiny a seděl tam s Tombou, protože z té tribuny je to milionkrát horší než ze střídačky. Tep na tribuně mám možná o trochu menší než Švehlík (kondiční trenér, pozn. red.), protože ten je extrém. Jsem fakt nervózní a na zápas se nemůžu pomalu dívat,” líčil s úsměvem chomutovský odchovanec.

Během doby, kdy nenastupoval, si našel v týmu jiné uplatnění, když vypomáhal chomutovským kustodům, aby svým spoluhráčům pomohl co k největšímu komfortu před, během a po skončení utkání. „Když nehraji snažím se pomoct kustodům, protože toho mají strašně hodně na práci, aby kluci měli co nejlepší servis,” poukázal na náročnou práci kustodů.

Nicolas Hlava během tréninku.

Naposledy nastoupil do druhého domácího utkání v sérii s Mladou Boleslaví, po kterém Piráti prohrávali v sérii už 0:2. Uběhlo sedm utkání, do nichž nezasáhl, družina kolem kapitána Vondrky je ve čtvrtfinále a před pátým utkání vedla v sérii 3:1. Chomutovětí měli šanci prvního mečbolu, který bohužel nevyužili. „První střídání jsem byl trochu nervóznější, ale na střídačce mě atmosféra úplně vtáhla. Když jsem zrovna nehrál, snažil jsem se být s klukama co nejvíc. Zaplať pánbůh, že jsem mohl být na střídačce, protože na tribuně je to strašné,” opakoval.

Sice neměl zápasové vytížení, ale o jeho připravenost zasáhnout do utkání se staral kondiční trenér. „Nemyslím, že je to nějaký rozdíl. Trénujeme s Petrem Švehlou, jsme pořád připravený. Vždy zůstáváme chvilku po ledě. Samozřejmě zápas je něco jiného, ale myslím, že připravený jsme dobře,” vysekl pochvalu kondičnímu trenérovi a bývalému úspěšnému zápasníkovi.

Nicolasova statistika v utkání

  • Čas na ledě: 09:28
  • Počet střídání: 20
  • +/- : -1
  • Střely: 1
  • Hity: 1

Naskočit do rozjetého vlaku nebývá moc jednoduché, zvlášť v takhle vyrovnané sérii, kde se bojuje o každý centimetr ledu. „Myslím si, že výkon byl dobrý. Na příležitost jsem se těšil a čekal jsem na ni, proto jsem strašně rád,” neskrýval vděčnost mladý útočník, jenž na ledě nakonec strávil devět minut a dvacet osm vteřin.

Nicolas navíc nenaskočil do ledajakého zápasu, ale rovnou do čtvrtého nejdelšího v historii extraligy. Čas se totiž zastavil až na čísle 88:28. „Člověk takhle dlouhé utkání zažije párkrát za kariéru, je to zajímavé. Musím říct, že jsem se cítil dobře, žádná velká únava. Jsem odpočinutý, ale je to nový zážitek a myslím si, že dlouho nic takhle nebude. Bohužel to pro nás dopadlo špatně, ale jedeme dál a budeme se soustředit na domácí zápas,” vyhlížel další střetnutí, které se odehraje v pátek 24. března v chomutovské SD ARÉNĚ a vstupenky si můžete zakoupit zde.

Třinec má široký a silný kádr. Vždyť ve čtvrté lajně nastupuje Erik Hrňa, bývalý nejlepší střelec celé soutěže. Právě tuhle lajnu měl Nicolas Hlava společně s Adamem Raškou a Martinem Šťovíčkem za úkol bránit. „Těžší to je, ale jde vidět, že hokej nehrají jenom jména, hokej hraje tým. Myslím si, že odvádíme dobrou hokejovou práci a jsme týmově lepší než Třinec,” uzavřel rozhovor hráč s číslem 77.

TOP foto: Marian Ježowicz (www.hcocelari.cz)