Chomutov zavítá na led Havlíčkova Brodu

Napsal 19.10.2007 Michael Stopka
C h o m u t o v - Do konce první části druhé nejvyšší soutěže zbývá pouze jediné utkání. V rámci čtrnáctého kola čeká KLH Chomutov výjezd na Vysočinu, kde změří síly s Rebely, kteří v posledním odehraném zápase vyhráli na ledě Berouna 1:5. Chomutov si v posledním utkání také připsal tři body, když před domácím publikem porazil Hradec Králové 3:0. Havlíčkův Brod je na čtvrtém místě v tabulce, ale prohra by ho zcela jistě posunula níže, protože Hradec Králové a Kadaň mají stejně bodů jako Havlíčkův Brod. Havlíčkobrodští po dobrém rozjezdu do soutěže trochu přibrzdili a spadli na nižší místa v tabulce. Zápas začíná 20. října od 17:00 na zimním stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě. Připraven bude tradiční ON-LINE přenos.
4.(36g) Pořadí útoku 1.(51g)
Vladislav Kubeš (3+14) Nejproduktivnější hráč Milan Kostourek (8+9)
Daniel Hodek (9g) Nejlepší střelec Milan Kostourek (8g)
Vladislav Kubeš (14 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (9 as.)
Vladislav Kubeš (+2) Nejlepší hráč v +/- Michal Jeslínek (+11)
Jiří Vašíček (+2)
Jaroslav Borůvka (+2)
Vojtěch Němec (+2)
Ondřej Staněk (-6) Nejhorší hráč v +/- Aleš Havlůj (-2)
Ondřej Malinský (-2)
Zdeněk Tauš (-2)
Martin Heinisch (-2)
Michael Vyhlídal (1+8) Nejproduktivnější obránce Josef Révay (6+5)
Jaroslav Borůvka (32 Tmin.) Nejvíce trestných minut Josef Révay (57 Tmin)
Tibor Varga (0 Tmin.) Nejslušnější hráč Ladislav Boušek (0 Tmin)
Stanislav Neruda (90,42%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (94,84%)
0 Čistá konta 3
0 Zápasy bez vstřelené branky 0

Forma havlíčkobrodských od vzájemného střetnutí

V rámci sedmého kola zavítali na led Chomutova Rebelové z Havlíčkova Brodu. Tým, který v té době zatím jedinkrát okusil hořkost porážky jel do Chomutova odhodlán zvítězit. Chomutov ale v tomto utkání zvítězil 4:1 a od té doby se Rebelům lepí smůla na hokejky.

V následujících pěti kolech Rebelové nezískali ani bod když prohráli v Mostě, Kadani a v Mladé Boleslavi a doma je pokořilo Vrchlabí a Hradec Králové. V těchto pěti zápasech havlíčkobrodští nastříleli pouhých 7 branek a 17 jich obdrželi. V minulém kole se Rebelům snad začalo blýskat na lepší časy, když porazili Beroun vysoko 5:1.

První střetnutí

V zatím jediném vzájemném střetnutí těchto týmů v sezoně došlo na ledě KLH, když do Chomutova přijížděl Havlíčkův Brod, který byl tehdy na druhém místě. Utkání v Chomutově začali aktivněji hráči Rebelu, když v první třetině se dostali do vedení trefou Jakuba Šulce. Tato branka byla zároveň poslední, kterou se podařilo hráčům Havlíčkova Brodu vstřelit.

Ve Druhé třetině Chomutov začal obracet stav utkání trefami Michala Jelínka a Ondřeje Malinského. Do třetí třetiny šli tedy chomutovští s jednobrankovým náskokem, který dokázali ještě zvýšit trefou Milana Kostourka. Střelecký účet večera uzavřel až Stanislav Mikšovic, který pouze upravil na konečných 4:1 ve prospěch Chomutova.