Chomutovská neporazitelnost je u konce, vyrovnané utkání zvládly v prodloužení Vítkovice

Napsal 22.09.2017 Ondřej Bartůněk, David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští Piráti jako vedoucí celek Tipsport extraligy přivítali na svém ledě čtvrté Vítkovice. Utkání bylo vyrovnané od prvních minut a bylo jasné, že moc branek nepadne. Ta první přišla pár sekund před koncem druhé třetiny, kdy skóroval Patrik Zdráhal. Za Piráty vyrovnal tvrdou střelou Jaroslav Mrázek, bod navíc poté vystřelil Ostravanům v prodloužení Roman Szturc. Hráči Ridery tak jako první v nové sezóny Piráty porazili, svěřenci Vladimíra Růžičky však i na šestý pokus bodovali.
6.kolo pá 22.9.2017
1:2p(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
VIR
Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Koblasa, Chlouba, Tomeček – Poletín, Lauko, Hlava
Vítkovice
Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk, Puzič – Tybor, Roman, Květoň – Dej, Lev, Olesz – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Stránský, Kurovský

Pavlovič, Hodek – Ondráček, Hynek.

Zákrok lapačkou musel předvést vítkovický strážce branky proti ráně Vojtěcha Tomečka z levého kruhu. Necelé dvě minuty po začátku utkání tak udržel skóre nerozhodné. V šesté minutě si Piráti vytvořili další větší šanci. Marek Tomica se prokličkoval až za obránce hostů, a zkoušel bekhendem zvednout kotouč nad rameno Patrika Bartošáka, to mu však nevyšlo. Hosté o sobě dali vědět v jedenácté minutě, kdy pálil z levého kruhu David Květoň. Jeho pokus zastavily betony domácího gólmana.

Ve třinácté minutě měl na modré čáře dvakrát nabito Tomáš Slovák, nicméně ani jedna z jeho střel se do branky nenesla. Probíhala šestnáctá minuta, když Roman Chlouba nahazoval puk směrem na branku hostů. Dráhu kotouče ještě změnil Petr Koblasa, ale jeho teč v brance neskončila.

V osmnácté minutě byl před Bartošákem velký závar, během něhož zkoušel Jakub Sklenář zakončit mezi betony hostujícího gólmana. Mezírku mezi nohama však netrefil. Několik vteřin před koncem první třetiny to v SD ARÉNĚ zašumělo, když dělovka Dávida Skokana z pravého kruhu vítkovickému brankáři vypadla. K dorážce se ale nikdo z domácích nedostal.

Na úvod druhé části hrála Ridera v početní výhodě, během níž pálil z pravého kruhu Jakub Lev. Prostor mezi tyčí a ramenem Ján Laco včas uzavřel, a tak zůstal stav zápasu stále bezbrankový. Další přesilovku sledovali diváci v 27. minutě. Během ní z prostoru mezi kruhy zakončoval bekhendem Vojtěch Tomeček, jenž proti Bartošákovi neuspěl. Následně se kotouč ocitl na modré čáře u Juraje Valacha, jehož bomba nemířila mezi tři tyče.

V 33. minutě měl Juraj Valach tři střelecké šance během přesilovky pěti proti třem. Dva pokusy byly sraženy pohotovými obránci Vítkovic. Ten poslední skončil v náruči gólmana. O tři minuty později uprchl po levé straně Vladimír Růžička. Při cestě za branku nechal puk elegantně za sebou pro Petra Koblasu, který však kotouč za brankovou čáru nedostal. Po chybě chomutovských obránců na útočné modré čáře se do úniku v závěru třetiny dostal Roman Szturc. Před Lacem už by se k zakončení nedostal, a tak otočkou našel spoluhráče Patrika Zdráhala, jenž následnou kličkou do bekhendu překonal chomutovského strážce klece – 0:1.

Ve 43. minutě podél levého mantinelu nabral rychlost Petr Kolouch, jenž střelou prověřil lapačku Jána Laca. Diváci se radovali ve 47. minutě, poté co se k přihrávce zpoza branky dostal Michal Vondrka a z bezprostřední blízkosti trefil kotouč do levé horní šibenice. Ale jak později potvrdil videorozhodčí, puk mířil jen do spojnice a následně se odrazil ven. Regulérní gól domácí vstřelili o dvě minuty později, kdy se z vrcholu levého kruhu napřáhl Jaroslav Mrázek, a dělovkou nad beton propálil Bartošáka– 1:1.

Probíhala 51. minuta, když zakončoval z mezikruží Vojtěch Tomeček. Pohotový brankář Vítkovic se včas přesunul a střelu zneškodnil. Blízko k brance byli hosté v 55. minutě. Hned po vhazování pálil od modré čáry Rastislav Dej, jehož rána propadla Lacovi, ale poté se odklouzala mimo tři tyče. V prodloužení měl velkou příležitost Juraj Valach, který po nahrávce od Vladimíra Růžičky trefil jen vyrážečku Patrika Bartošáka. O první porážce Pirátů rozhodl Radoslav Tybor, jenž v druhé minutě prodloužení z levé strany prostřelil i s pomocí tyče Jána Laca – 1:2. Vítkovice získaly bod navíc a porazily Chomutov 2:1 po prodloužení.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme navázat na výborné utkání v Brně, ale začátek od nás nebyl kvalitní. Měli jsme horší pohyb, což se později zvedlo. Ve druhé třetině bylo parádní ubráněné oslabení tři na čtyři, ale na druhou stranu bylo špatně, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Když nedáte gól v takové přesilovce, nemůžete vyhrát zápas. To se potvrdilo. Ve třetí třetině jsme začali více bruslit, napadat a nedávali jsme hostům tolik prostoru. Škoda nevyužité šance Michala Vondrky a několika náznaků v prodloužení. Bylo to vabank. Vyzdvihl bych výkony obou brankářů, kteří předvedli výborné utkání.“

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Věděli jsme ke komu přijíždíme, Chomutov je jeden z top týmů letošní extraligy. Chtěli jsme získat body a přerušit jejich šňůru, ale pro mě je důležité, jakým hokejem jsme se prezentovali. Mrzí mě úsek, kdy jsme vypadli z role. Nebudu zmiňovat druhou třetinu, ve které proběhlo hodně vyloučení, takže zápas ztratil na plynulosti. Vzhledem k vývoji a faktu, že jsme byli silní na puku, jsme mysleli na tři body. Musíme být ale skromní, dva body jsou pro nás velký úspěch. Chomutovští hráči jsou lišáci, my to víme, upozorňovali jsme hráče, aby neupadali do nějaké přehnané eouforie. Ze začátku byli obránci hodně na puku, což bylo přesně to, co jsme očekávali. Po vyrovnávacím gólu nás to málem stálo celý zápas. Pro mě je po šesti kolech hodně důležitý styl hry.“