Čtvrtfinálová série s Třincem v neděli a v pondělí v SD ARÉNĚ! Dorazte povzbudit Piráty!

Napsal 19.03.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Čtvrtfinále Generali play-off Tipsport extraligy mezi Piráty a Třincem má ze sebou úvodní dvě střetnutí. Oba duely vyhrál chomutovský celek a stav série je tedy 2:0 na zápasy pro sedmý tým základní části. Nyní se pokračování stěhuje na led pirátské SD ARÉNY. Pokud svěřenci trenéra Růžičky dvakrát přetlačí slezského obra, mohou v pondělí slavit postup do semifinále. Jak známo, tak poslední krůčky bývají nejtěžší a série je stále otevřená. Třetí duel startuje v Chomutově v neděli 19. března v 16 hodin a 50 minut. Utkání odvysílá přímým přenosem Česká televize.

Chomutovští vyloupili třineckou WERK ARÉNEU

Po výhře v předkole nad Mladou Boleslaví měli chomutovští hokejisté dva dny zápasového volna. Do čtvrtfinále s druhými třineckými Oceláři vstoupili ve středu 15. března. Úvodní minuty prvního střetnutí byly opatrné. Skóre se ve WERK ARÉNĚ měnilo v šestnácté minutě první třetiny, kdy dostali Piráti možnost početní výhody. Tu po třiceti sekundách využil kapitán Michal Vondrka, jenž se dostal ke kotouči mezi kruhy, odkud nekompromisně zakončil. Chvíli na to spálil dvě velmi dobré šance domácí Martin Růžička. Po čtyřiceti sekundách druhé části tečoval Ruttovo nahození za záda Hrubce Ivan Huml, avšak dle videorozhodčího šlo o gól vysokou holí, tudíž skóre zůstalo stejné. V pětadvacáté minutě využili Piráti druhou přesilovou hru. Již po čtyřech vteřinách zvýšil na 2:0 Michal Poletín. Další branka už v prvním dějství nepadla. Velkou oporou Chomutova v prvním klání série byl slovenský brankář Ján Laco, který zlikvidoval všech 38 pokusů Třince a připsal si čisté konto.

„Jánko měl dost práce a chytal fantasticky,“ hledal hlavní příčinu úspěchu Jan Rutta. Samotný hrdina Ján Laco viděl hlavní moment trošku někde jinde: „Důležité bylo, že jsme ustáli první třetinu,“ konstatoval.

O den později se obě mužstva proti sobě postavila znovu. Jediným rozdílem bylo, že tento zápas vysílala přímým přenosem Česká televize, neboť ani jeden z trenérů neudělal změnu v sestavě. Jako první šli do vedení Piráti, když se v závěru úvodní dvacetiminutovky pěkně trefil Petr Koblasa. Třinečtí překonali brankáře Jána Laca až na počátku druhé části. V čase 21:00 zastavil časomíru Tomáš Netík, jenž tak odčaroval kouzlo slovenského mága v pirátském brankovišti. Před polovinou zápasu se podařilo domácím odskočit do vedení 3:1, prosadili se Kane s Rothem. Chomutovská odpověď přišla velmi rychle, úspěšným střelcem byl Dávid Skokan, jenž se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Ještě před koncem druhé periody bylo srovnáno. Z gólu se mohl radovat aktuálně nejproduktivnější hráč vyřazovacích bojů Ivan Huml. Na další branku si 4 782 diváků muselo počkat do sedmnácté minuty prodloužení, kdy ujel Vladimír Růžička a rozhodl o druhém bodu v sérii pro chomutovské barvy.

„Třinec je nevyzpytatelný, ale táhneme za jeden provaz," řekl bojovník Dávid Skokan. Toho, že ještě není hotovo si byl vědom i Ivan Huml: „Čeká nás ještě spousta práce.“