Mladežnický hokej

Čtyři góly během deseti minut zajistili juniorům vítězství nad Hvězdou Praha

Napsal 18.08.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v - V dalším přípravném utkání se chomutovští junioři střetli s Hvězdou Praha. Domácí měli v úvodu více střeleckého štěstí než soupeř, a tak už ve 12. minutě vedli 2:0. Pražané pak sice dokázali vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. Chomutov ve druhé třetině rozhodl čtyřmi přesnými trefami v rozmezí deseti minut. Mužem zápasu byl útočník Kamil Chvátal, který tři góly vstřelil a na jeden nahrál. Navíc na něj byl mířený doslova likvidační faul u hrazení. Ten naštěstí přestál bez úhony a mohl utkání dokončit. Další test čeká svěřence trenéra Svitavského příští pátek na kadaňském ledě.
přípravné utkání - čtvrtek 18. srpna 2005 – 17:30
KLH Chomutov – HC Hvězda Praha 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)

Branky: 4. Bureš (Voborník), 13. Chvátal (Žatecký), 29. Andres, 32. Chvátal, 34. Chvátal (Mezera), 39. Mezera (Andres, Chvátal) - 20. Hybš (Bílek), 24. Hybš (Brych). Rozhodčí: Richter - Hampl, Burková. Vyloučení: 5:2, navíc Palubjak (CHM), Verbík a Moravec (oba HVE) 5 minut + DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 60.

Chomutov: Štěrba - Novotný, Klír, Vörös, Brož, Palubjak, Fiala - Chvátal, Mezera, Žatecký - Rabas, Hauner, Andres - Bureš, Voborník, Průcha - Srbecký, Falc

Hvězda Praha: Jindra (41. Frolík) - J. Verbík, R. Verbík, Komínek, Homonický, Brych, Velehradský, Bílek, Velebil, Kraus, Urban, Nesvadba, Moravec, Kukla, Hybš, Janský, Slavík, Bártů, Vejvoda, Urbánek, Chamrád

Už po půl minutě hry se jeden z hostů nedobrovolně odebral na trestnou lavici. Chomutov si v početní převaze vypracoval několik velmi dobrý šancí, ale mohl také inkasovat z hole Urbančíka. Na první gól čekali diváci pouze necelé čtyři minuty. Po Voborníkově pasu se před brankou bekhendem prosadil Filip Bureš - 1:0. Hosté odpověděli akcí Hybše, kterou ale chomutovský brankář Štěrba zlikvidoval. Gólman Pražanů zase úspěšně zasáhl proti Průchovi, jenž zakončoval přečíslení dva na jednoho. Ve 13. minutě zvýšil Chomutov svůj náskok. Kamil Chvátal si rukavicí sklepl letící puk a pohotovou střelou ho poslal do sítě – 2:0. O dvě minuty později zabránila hostujícímu Chamrádovi ve skórování tyč. Následně chomutovská obrana znovu nechala spoustu prostoru Hybšovi, ten však trefil pouze Štěrbovu masku. Hráčům Hvězdy se zvýšená aktivita vyplatila ve 20. minutě, kdy v přesilové hře tečoval Bílkovo nahození Hybš – 2:1.

Druhá třetina začala nepochopitelným zákrokem na Kamila Chvátala. Ten stál metr od hrazení, když se na něj zezadu rozjel hostující Verbík a nic netušícího Chvátala poslal hlavou proti hrazení. Domácí útočník měl velké štěstí a vyvázl bez vážného zranění. Viník byl potrestán vyloučením na pět minut a do konce utkání. Přesilovka však Chomutovu nevyšla a navíc po samostatném úniku Hybše inkasoval – 2:2. Vedení vrátil na stranu Severočechům ve 29. minutě Bronislav Andres – 3:2. Od poloviny zápasu začali domácí svého soupeře jasně převyšovat a k vidění byly četné gólové příležitosti. Jednu z nich využil Kamil Chvátal, když se od jeho bruslí odrazila za brankovou čáru přihrávka Brože – 4:2. Zanedlouho poté vybojoval Mezera puk u zadního mantinelu a po jeho přesné nahrávce zakončil Kamil Chvátal střelou z voleje svůj hattrick – 5:2. V této fázi zápasu byla převaha Chomutova doslova drtivá. Další góly měli na holi Průcha, Voborník, Žatecký či znovu Chvátal. Na opačné straně ujel Vejvoda, ale Štěrba spolu s obráncem Novotným situaci vyřešili. Ve 39. minutě zachytil Jan Mezera špatnou rozehrávku hostí a se štěstím prostřelil gólmana Jindru – 6:2. Se závěrečnou sirénou si to v pěstní potyčce rozdal chomutovský obránce Palubjak s Moravcem. Pro oba tím zápas skončil.

Poslední třetina už probíhala v poměrně poklidném tempu. Domácí si udržovali své vysoké vedení a hosté byli zřejmě smířeni s porážkou. Přesto ji chtěli alespoň zmírnit. Všechny šance však s velkým přehledem likvidoval Erik Štěrba. Na druhé straně zlikvidoval tvrdou ránu Andrese Frolík, který od 41. minuty nahradil v brankovišti svého předchůdce. V závěru zápasu zkoušel baseballovým úderem štěstí Srbecký a Průcha dokonce trefil břevno. Výsledek se už ale nezměnil, a tak Chomutov porazil Hvězdu Praha 6:2.