Ml. Dorost - článek

„Definitivně rozhodl čtvrtý gól Plzně krátce po našem snížení,“ pronesl Josef Koláček

Napsala 25.03.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odehráli první semifinálový zápas play-off ELIOD extraligy mladšího dorostu proti favoritovi z Plzně, který svou roli zvládl a vyhrál v chomutovské aréně vysoko 6:1. Za svěřence Bedřicha Pastyříka s Vladimírem Petrovkou vstřelil čestnou branku Josef Koláček, jenž tak potvrdil svou pozici na vrcholu týmových statistik.

Piráti nevstoupili do utkání ideálně, jelikož na přelomu sedmé a osmé minuty prohrávali rychle 0:2 kvůli slepeným gólům Plzně, která tak využila první dvě nadějnější akce. „Hrát 0:2 po sedmi minutách je těžký. Už to částečně rozhodlo,“ ohlížel se Josef Koláček.

Domácí inkasovali do konce dějství ještě jednou, takže do prostřední části nastoupil do branky Marek Stuchlík, jenž vystřídal Olivera Šatného. Impuls hráče v poli nakopl, po několika šancích se mohli konečně radovat z branky.

Hlavní trenér Pirátů Bedřich Pastyřík:

„Nepovedla se nám první třetina, ve které jsme soupeři darovali tři branky. Celou sezónu se potýkáme s hrou obránců a proti takhle dobrému soupeři se to projevuje ještě více. Kluci bojovali až do poslední minuty, což je pozitivní. Určitě nejedeme do Plzně poražení, v úterý budeme chtít srovnat. Sestavu měnit nebudeme. Vrátíme se k našemu prvnímu gólmanovi, takže bude chytat Oliver Šatný. Musíme zůstat pryč od trestné lavice a zjednodušit hru obránců. Následně se vyvarovat fatálních chyb, které soupeř bez jakéhokoliv tlaku, kdy by nás přišpendlil v pásmu a vytvářel na nás dlouhé minuty tlak, třikrát potrestá.“

Střelcem nebyl nikdo jiný než Josef Koláček, jenž je se 43 kanadskými body za devatenáct gólů a dvacet čtyři asistencí na vrcholu týmové produktivity. „Míša Gut vybojoval puk v rohu a hodil mi ho před bránu. Já už jsem měl jednoduchou situaci,“ popsal mladý střelec.

Chomutovská radost trvala pouhých 29 vteřin, po kterých se prosadil Václav Adamec, jenž vrátil hostům třígólové vedení. „Dali jsme gól, což nás trošku zvedlo, ale oni hned po chvilce odpověděli. To byl finální konec,“ povzdychl si forvard s dvaadvacítkou na dresu a hned hledal příčinu, „myslím, že to byla ztráta koncentrace, protože jsme se uvolnili a všichni chtěli jít dopředu.“

V polovině utkání se prosadil za hosty ještě Sebastián Malát, na něhož navázal v závěrečné periodě Václav Adamec, který dovršil hattrick. Chomutovští další účinný recept na gólmana indiánů nenašli, takže nenavázali na předchozí úspěšnou sérii s pražskou Spartou. „Rozhodlo, že Plzeňáci lépe bruslili, nám chyběl pohyb a důraz před brankou. Přesně to musíme zlepšit do příštího zápasu,“ přemýšlel dopředu odchovanec Pirátů.

Semifinálová série se v extralize mladšího dorostu hraje na dva vítězné zápasy a začíná se na ledě hůře postaveného, z čehož vyplývá, že následující duel i případný třetí a rozhodující uvidí plzeňská Home Monitoring Aréna. Bitva o finálový turnaj v Ostravě pokračuje už v úterý. „Pan trenér nám poradil, ať máme hlavy nahoře, že to otočíme. Takže budeme přemýšlet jenom o tom, jak se zlepšit,“ řekl mladý reprezentant.

Piráti odehráli s indiány v základní části šest zápasů, celková bilance jasně hovoří pro soupeře, jelikož přišel pouze o dva body. „Já jsem byl s klukama v Plzni jenom jednou a myslím, že se nám tam hrálo dobře. Takže to třeba bude lepší než doma,“ věřil Josef Koláček.

Zaskočí mladé naděje Pirátů favorita z Plzně? Napoví úterní duel na západě Čech.