Mladežnický hokej

Devítigólový pozdrav juniorů do hlavního města

Napsal 18.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - V původním plánu přípravných utkání juniorů sice datum 18. srpna vůbec nefiguroval, přesto v tento den vyjeli opět na led ČEZ stadionu. Přivítali družstvo HC Letci Letňany, nováčka Ligy juniorů. Průběh utkání měli většinou ve své moci domácí, kteří se však dlouho nemohli prosadit střelecky. První třetinu vyhráli pouze 1:0. V dalších dvou částech už ale smůlu v koncovce prolomili a vysoko zvítězili. Mnoho nechybělo ani do dvouciferného výsledku. Na konečných 9:4 pečetil v závěru zápasů dvěma slepenými góly Martin Španěl.
přípravné utkání - pátek 18. 8. 2006 – 16:30
KLH Chomutov - HC Letci Letňany 9:4 (1:0, 4:2, 4:2)

Branky Chomutova: 13. Průcha (Fiala), 21. Hrdlička, 28. Hrdlička (Kaplan), 32. Voborník (Průcha), 38. Palubjak (Dudek), 44. Křivka, 46. Kaplan (Dudek), 56. Španěl (Voborník), 58. Španěl (Voborník) - 33. Doskočil (Štěpán), 38. Doškočil (Stěpán), 41. Štěpán (Pražan), 54. Nedvěd (Nestrašil). Vyloučení: 12:14. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 110.

Chomutov: Novák (31. Kaššák) - Palubjak, Fiala, Koblitz, Křivka, Vrána, Krupka, Chromý, Kaplan - Szakal, Hrdlička, Dudek - Miklovič, Voborník, Žatecký - Bureš, Nguyen, Průcha - Španěl, Linet.

Průběh utkání

Domácí odstartovali utkání velkým náporem a hosté z Prahy se dlouho jen bránili. Často i za pomocí faulů, a tak hráli nejednou v početní nevýhodě. Ovšem chomutovští své převahy dlouho nedokázali využít. Na druhé straně se gólman Novák musel nudit. První střelu musel likvidovat až v 11. minutě(!). Dvě minuty poté už se domácí po sérii šancí konečně prosadili. Fiala našel z pravé strany úplně volného Adama Szakala, který střelou po zemi otevřel skóre – 1:0. Tímto výsledkem také skončila první dvacetiminutovka.

Ta druhá už byla na branky bohatší. Hned po půl minutě se nekompromisní ranou od modré čáry prosadil Tomáš Hrdlička - 2:0. Další velkou možnost měl následně Žatecký, jehož téměř samostatný nájezd ale brankář Hainz zlikvidoval. Ve 28. minutě už ale opět kapituloval. Kaplanovu střelu pohotově dorazil opět Tomáš Hrdlička - 3:0. Hosté chomutovského brankáře vážněji zaměstnali až v polovině utkání, ten však lapačkou zasáhl včas. Byl to zároveň jeho poslední moment, protože od té doby nastoupil na jeho místo Jan Kaššák. Ve 32. minutě vymetl z pravé strany protější roh brány Pražanů Marek Voborník a upravil už na 4:0. Na následné snížení Letců dokázali domácí rychle odpovědět, když se po Dudkově přihrávce trefil sváteční střelec Lukáš Palubjak - 5:1. Ještě do přestávky stihli Pražané znovu dotáhnout na rozdíl tří gólů.

Na začátku posledního dějství měl Chomutov hrát téměř dvě minuty oslabení ve třech proti pěti, ovšem hosté se o tuto výhodu sami připravili. V kabině se zdrželi déle, než povolují pravidla a dostali trest za zdržování hry. Ale i tak se jim podařilo vsítit třetí branku. Od té doby až do konce utkání se skóre neustále měnilo. Ve 44. minutě našel mezírku mezi brankářovými betony Tomáš Křivka - 6:3. O dvě minuty později upravoval Daniel Kaplan už na 7:3. Na čtvrtý gól soupeře opět bleskově zareagovali domácí dvěma slepenými góly. O oba se postaral Martin Špatněl. Nejdříve zakončil samostatný nájezd ukázkovým blafákem do bekhendu a vzápětí ze skrumáže před bránou dovršil na konečných 9:4. Zakulatit výsledek mohl několik vteřin před koncem Žatecký, ale nepochodil.

Příprava juniorů nyní pokračuje dvěma zápasy na hřištích soupeřů. V neděli je čeká od půl třetí duel v Mostě a ve středu nastoupí v Klášterci nad Ohří.