Aktuální zprávy

Dnes se hraje třetí zápas čtvrtfinále, tentokrát na ledě Hradce Králové

Napsal 22.02.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Již dnes pokračuje čtvrtfinálová série na čtyři vítězné zápasy, třetím zápasem. Nyní se rozhodující boje o semifinále play off přesouvají na Východ Čech. KLH Chomutov po domácích výhrách vede, již dva nula na zápasy. V Hradci Králové nemá tedy, co ztratit. Hostující piráti budou chtít rozhodnout nejrychlejším možným způsobem, a to znamená vyhrát oba zbývající zápasy venku. V Hradci Králové se hraje vždy od 18:00 a Vy můžete být přímo na stadionu, nebo díky online přenosu.

Dosavadní průběh série

Zatím se v celém čtvrtfinále odehrály pouhé dva zápasy a oba vítězné, pro piráty z Krušných hor. První zápas, který se hrál v pátek, odehráli Chomutovští piráti v pohodovém tempu. Výborná první třetina, a zlepšený výkon celé posádky rozhodl o tom, že Hradec nedostal šanci a prohrál 3:1.

V druhém zápase nastala komplikace v podobě inkasovaného gólu ze strany hostujících energetiků. Chomutov se rozhodit nenechal a za několik málo okamžiků později zápas vyrovnal. Do druhé přestávky zápas Severočeši otočili, když se v pětatřicáté minutě trefil David Hruška. Třetí třetina byla ze strany domácích nejlepší v celém zápase. Za piráty se postupně prosadili Zbyněk Hrdel, Petr Jíra a Martin Davídek. Hradec Králové v závěru zápasu pouze kosmeticky upravil na konečných 5:2, ale to již domácí přiznivce z řad diváků neodradilo k oslavě druhého vítězství. Pro Chomutov to znamená výhodnou pozici, před odvetou.

Nejproduktivnější hráči série

K nejproduktivnějším hráčům Chomutova trochu překvapivě patří Zbyněk Hrdel (1+2), Martin Davídek (1+2) a kanonýr David Hruška, který má stejně kanadských bodů, ale v obráceném gardu (2+1).

Za Hradec Králové je v sérii nejvíce vidět Aleš Křetínský, který nahrál na dva ze tří gólů. Další tři hráči se podělili o všechny góly Východočechů a jsou to: Zdeněk Kubica, Jiří Kadlec a Miroslav Čermák (všichni 1+0).

Začátky zápasů a vstupenky

V Hradci Králové jsou začátky zápasů naplánovány na standardních 18:00. Hraje se zde v úterý, středu a popř. v pondělí (28.2).

Pro všechny fanoušky je stanovená výše ceny vstupenky na 90kč, děti do 130cm mají vstup na zápasy zdarma.

Ostatní hrané série

Nehraje se pouze série KLH Chomutov – HC VCES Hradec Králové, ale také další tři čtvrtfinálové série. Zatím nejvíce se zdá být dramatická série mezi Ústím nad Labem a Vrchlabím, která je nerozhodně 1:1. Ústecký Slovan nevyužil domácí výhodu a ve druhém zápase nevstřelil ani branku.

Zajímavě se vyvíjí, také série Olomouc – Havlíčkův Brod. Hráči z Vysočiny vedou, již 0:2 na zápasy a teď budou mít navíc výhodu domácího prostředí.

KLH Chomutov – HC VCES Hradec Králové	2:0	(3:1, 5:1)
HC Slovan Ústí nad Labem – HC Vrchlabí	1:1	(4:2, 0:1sn)
HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod		0:2	(3:4, 1:2)
HC Dukla Jihlava – HC Orli Znojmo		2:0	(3:2pp, 3:1)