Aktuální zprávy

Do Chomutova by se po roce mohl vrátit pracovitý útočník Petr Polodna

Napsal 21.4.2009 David Nováček, foto: Michal Eger
C h o m u t o v - Schyluje se k návratu útočníka Petra Polodny, který před sezónou zamířil přes jihlavskou Duklu do brněnské Komety? To je otázka, která vyvstala po uveřejnění článku v Brněnském deníku, kde manažer Komety Brno Jaroslav Medlík uvedl, že právě poctivé levé křídlo přestupuje do Chomutova. „To je vyjádření pana Medlíka, nikoliv chomutovského klubu. Trochu nás to zaskočilo, protože my nemáme podepsanou žádnou dohodu s Brnem ani s hráčem samotným,“ překvapeně reagoval marketingový manažer chomutovského klubu David Dinda.

TOP FOTO: Michal Eger (www.hc-kometa.cz)

Sedmadvacetiletý útočník odehrál v letošním ročníku v dresu brněnské Komety celkem 30 utkání v základní části a připsal si 24 bodů. V playoff pak v 16 zápasech přidal další 4 kanadské body.

Vedení chomutovského klubu nevylučuje, že se o Polodnu zajímalo, avšak momentálně není podepsána žádná dohoda s Kometou Brno ani s Petrem Polodnou. „Je to hráč, který patři do okruhu vytipovaných hokejistů. Nicméně musím znovu říct, že momentálně neexistuje žádná podepsaná dohoda o přestupu, ani smlouva s hráčem samotným.“ Informaci, kterou potvrdilo brněnské vedení tak nepovažuje Dinda za férovou. „My se řídíme pravidlem, že přestupy zveřejňujeme v momentě podpisu všech potřebných smluv. Mluvil jsem před chvílí s Petrem Polodnou a i on se o této věci dozvěděl dnes z internetu. Nevím, jestli je to zcela správný postup,“ říká Dinda.

Případný návrat pracovitého útočníka navíc komplikuje fakt, že dnes opustil nemocnici, kde mu byla provedena plastika křížového vazu. „Mluvil jsem s Petrem dnes odpoledne, právě odcházel z nemocnice. Jeho rekonvalescence bude trvat zhruba čtyři měsíce. Zapojit se do tréninku bude schopný až na přelomu srpna a září,“ upřesňuje další informaci David Dinda a na závěr dodává: „Pokud se s Brnem dohodneme na přestupu a s hráčem na nové smlouvě, budeme fanoušky zcela určitě informovat. Rozhodně to však nebude dříve než první týden v květnu.“