Do Chomutova míří smečka Bílých Tygrů, která tu neprohrála už více než rok

Napsal 20.11.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Zápas od zápasu je ztráta na příčky zaručující předkolo play-off vyšší a vyšší. Piráti prohráli už osm zápasů v řadě, čímž nabrali na třinácté Karlovy Vary už osmibodovou ztrátu. Svěřenci trenéra Josefa Turka se pokusí toto nepříjemné manko, které mají i přes to, že sezóna je teprve ve druhé čtvrtině, zmenšit už tento pátek, kdy do Podkrušnohoří zavítá smečka Bílých Tygrů. Úvodní vhazování v chomutovské SD ARÉNĚ je na programu v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Tým pod vedením trenéra Hynka má za sebou sérii tří vítězných zápasů v řadě, ve kterých neinkasoval jedinou branku. Gólman Marcel Melicherčík tak chytá ve velké fazóně. „Snažím se na to nemyslet, abych se z toho nezbláznil. Musím chlapcům poděkovat. Hrají perfektně dozadu, pokrývají dorážky a blokují hodně střel. Není třeba si všímat nějaké individuality, ale raději hrát jako tým,“ uvedl pro klubové stránky Tygrů šestadvacetiletý slovenský brankář. V posledním zápase už byl ovšem překonán, navíc Liberečtí ukončili vítěznou sérii, když narazili na tvrdost pardubického perníku.

28. 10. 2012

To je datum, kdy Piráti naposledy porazili Tygry na domácím ledě. Liberec tak neprohrál v Chomutově více než rok.

Na Melicherčíka už si brousí zuby pirátská kocábka. Ta se sice pomalu potápí, ale ještě není zdaleka o ničem rozhodnuto. „Musíme něco udělat. Dvě a půl pětky výkonnost má, ostatní ne a bohužel je pak Chomutov tam, kde je,“ prohlásil nový trenér Pirátů Josef Turek. Letošní ročník tuzemské nejvyšší soutěže už je sice téměř ve své polovině, ale Piráti neskládají zbraně.

Sice jsou v hluboké krizi a soupeři se jim vzdalují, ale proti Liberci budou hrát doma. Na ledě SD ARÉNY se jim sice vůbec nedaří, ale i to může být základním kamenem pátečního vítězství, od kterého by se Severočeši mohli odrazit k lepším zítřkům. Zpět ale k domácím zápasům. Piráti před svými fanoušky zvítězili pouze dvakrát, devět zápasů pak prohráli. „Kdybychom věděli, proč se nám doma nedaří, tak bychom udělali všechno pro to, aby se to zlomilo,“ nechal se slyšet Angel Krstev, na něhož nedávno uplatnilo chomutovské vedení opci do konce sezóny.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
10. Liberec 21 6 3 3 9 51:63 27
14. Chomutov 22 3 0 6 13 47:84 15

Domácí souboje s Libercem Pirátům nevychází podle představ. Poslední čtyři zápasy v Podkrušnohoří ovládli právě Bílí Tygři, kteří ve všech čtyřech zápasech získali více bodů, než chomutovští hokejisté. Krušnohorci vyhráli v SD ARÉNĚ nad souborem Pavla Hynka naposledy 28. října roku 2012, kdy se oba soupeři střetli v rámci 17. kola Tipsport extraligy. Chomutov tak má svému pátečnímu soupeři co vracet.

Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:2

V úterním duelu hostili Bílí Tygři na svém ledě tým z Pardubic. Ačkoliv byli domácí aktivnějším týmem a svého soupeře většinu času přehrávali, tak nevydařená půlminuta v prostřední části rozhodla o tom, kdo si připíše tři body. Východočeši vstřelili dva rychlé góly a odvezli si z Liberce tři body.

„Mohli jsme se na Pardubice bodově dotáhnout, bohužel se nám to nepodařilo. Bez gólu se vyhrát nedá, byli jsme hluší na brankovišti a celkově jsme moc šancí neměli. Zklamal mě výkon a přístup některých hráčů, očekával bych od nich větší nasazení a bojovnost,“ hodnotil zápas Pavel Hynek, první muž liberecké střídačky.

PSG Zlín – Piráti Chomutov 7:1

K dalšímu extraligovému kolu zajížděli Piráti na led Zlína. Ačkoliv domácí brzo vedli 2:0, Piráti dokázali odpovědět brankou Jíry. To však bylo z jejich strany vše. Zlínští přidali ještě dalších pět branek, Chomutov se již prosadit nedokázal. Vojtěch Kubinčák, který nastoupil ke svému osmistému utkání v extralize, si tedy oslavu moc neužil.

„Jeli jsme tam s tím, že jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. To se nám ale nepodařilo, neboť jsme už ve čtvrté minutě dostali gól. Bohužel jsme byli často vylučovaní a věděli jsme, že Zlín dokáže dobře odehrát přesilovky. To se potvrdilo, když jsme ve třech oslabeních inkasovali. S tím se nedokážeme vypořádat a sráží nás to ke dnu. Proto jsou naše výsledky takové, jaké jsou,“ uvedl Robert Kaše, asistent trenéra Pirátů.

Poslední vzájemný zápas

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 4:2

Piráti se střetli s Libercem už v desátém kole, zápas se odehrál na libereckém ledě. Přestože Chomutovští inkasovali už ve druhé minutě, v zápase dokázali těsný náskok Bílých Tygrů hned dvakrát vyrovnat. „Už před zápasem jsme věděli, že to nebude o nějaké velké hokejové kráse, ale půjde o boj, ve kterém padne málo gólů. Pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme stále vedli. Za stavu 2:2 jsme dali rozdílový gól a byli jsme šťastnější,“ hodnotil zápas Pavel Hynek, trenér Tygrů.

Na druhou trefu Martina Bartka z padesáté minuty už však odpovědět nedokázal. Konečný výsledek 4:2 z pohledu domácích pak určil gól do prázdné branky, když hráli Piráti bez brankáře a navíc měli početní výhodu. „Bylo to spíše urputné utkání. Věděli jsme, že to nebude o moc gólech. Za stavu 2:2 na začátku třetí třetiny bylo jasné, že to bude o jedné chybě a jednom gólu navíc. To se potvrdilo a bohužel jsme inkasovali my,“ komentoval tehdejší trenér Pirátů Jiří Čelanský.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec
David Hruška (9+8)Nejproduktivnější hráčPetr Nedvěd (4+14)
David Hruška - 9 gólůNejlepší střelecMartin Bartek – 10 gólů
Tomáš Divíšek – 9 asistencí Nejlepší nahrávačPetr Nedvěd – 14 asistencí
Jaroslav Mrázek (2+2) Neproduktivnější obránceJiří Hunkes (2+6)
Jaroslav Svoboda – 37 TM Nejtrestanější hráčPetr Vampola – 38 TM
Milan Řehoř – 88,80 %Úspěšnost zákroků brankářůMarcel Melicherčík - 93,55 %

O zápase

Zápas posledního týmu extraligy je na programu v pátek 22. listopadu. Úvodní buly bude vhozeno v tradiční chomutovský čas, tedy v 17 hodin a 30 minut. Zápas můžete sledovat přímo v SD ARÉNĚ na Zadních Vinohradech, ale pokud se přímo na místo dění nedostanete, nemusíte smutnit. Utkání totiž můžete sledovat i prostřednictvím textového přenosu na portálu onlajny.com.