Aktuální zprávy

Do Chomutova přijede soupeř z Hané. Do branky se postaví Lukáš Sáblík

Napsal 23.09.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Bílomodří se chystají na střetnutí s Olomoucí. Pro Chomutovské to tedy bude druhé těžké utkání ve třech dnech. Svěřenci Martina Pešouta se budou muset obejít bez Josefa Révaye, který po pondělní šarvátce dostal trest ve hře. Do branky se postaví karlovarský Lukáš Sáblík. Utkání začína v 17:30 a připraven bude samozřejmě i tradiční on-line přenos z ČEZ stadionu.

Poslední zápas Chomutova

Chomutov se v pátém kole blýskl na ledě Ústeckých Lvů. Svěřenci Martina Pešouta si bez větších problémů poradili se svým tradičním rivalem a zaslouženě zvýtězili. Hned ve 4. minutě utkání se přesně do levého horního růžku salfického branky trefil Petr Jíra. O pár vteřin později navýšil vedení Chomutova Jiří Charousek, když svojí kličku zakončil. Na začátku druhé třetiny měli Chomutovští několik příležitostí ke zvýšení svého náskoku, ale žádnou nedokázali využít. Třetí branku vstřelil ve 27. minutě dělovou ranou od modré Marko Toivonen. A Chomutovu se v derby opravdu dařilo. V čase 33:29 zakončoval v přesilové hře do odkryté branky hostí Zdeněk Tauš. O tři minuty později vedl nahrával Jeslínek v oslabení Jaroslavu Haškovi a ten se nemýlil. Po druhé třetině tak Chomutov vedl o pět branek a někteří domácí fanoušci odcházeli domů. Pět branek bylo moc i na brankáře domácích, Dušana Salfického, a tak za něj do třetí třetiny naskočil Radek Fiala. Ten však svoje čisté konto udržel pouze necelých šest minut, v čase 45:27 se mu mezi betony trefil podruhé Petr Jíra. O 15 vteřin později ale přišla odpověď domácích. Klobouček nahazoval a Martin Šagát prostřelil Lundella. V 52. minutě vstřelili Lvi svůj druhý a poslední gól v utkání, z mezikruží prostřelil klubko hráčů i Lundella Milan Mikulík. Chomutov tak deklasoval Ústí na jeho ledě 2:6.

Jak hrála Olomouc v posledním kole?

Olomouc hostila v pátém kole HC VCES Hradec Králové. Ve 4. minutě hrála Mora přesilovou hru, ale ta se jí nedařila a po chybě na modré čáře se dostali dva hradečtí hráči do úniku. Za Kamešova záda protlačil kotouč Daniel Volráb. Na zažátku druhého dějství vypálil od modré Ondrušek, puk se dostal k úplně volnému Martinu Davídkovi a ten pod padajícího Luňáka uklidil kotouč a vyrovnal tak stav na 1:1. O minutu později však domácí opět prohrávali, po chybě olomoucké obrany pálil Jaroslav Roubík a prostřelil Kameše. V čase 35:44 však dokázala Olomouc opět vyrovnat. Luňák odhodil svou hůl v brankovišti a sudí Mikula za toto nařídil trestné střílení. K jeho provedení se postavil Milan Ministr a blafákem přelstil gólmana. Ve třetí třetině si oba celky vytvořili několik výborných šancí, ale žádnou z nich nedotáhli do gólového konce. Po všech třetinách tak byl stav 2:2 a začalo se prodlužovat. V prodloužení bylo vidět, že žádný z týmů nechce inkasovat a hrál se tedy opatrný hokej. Zápas došel až k trestným střílením. V těch se jako jediný prosadil domácí Milan Ministr a zařídil tak vítězství Olomouce v poměru 3:2.

Do boje proti Hanákům se Sáblíkem v brance

Ve středečním duelu bude odpočívat brankářská jednička Severočechů, finský fantom Jan Lundell. Mezi tyčemi ho však nevystřídá chomutovská dvojka Lukáš Cikánek, nýbrž karlovarský Lukáš Sáblík, který formou střídavých startů přijede z Karlových Varů. Proč dochází k zajímavé rošádě brankářů? "Nechceme nic podcenit. Pokud bychom se probojovali do baráže, chceme mít k dispozici více brankářů, člověk nikdy neví, co se stane a my musíme být připraveni i na variantu, že naši gólmani nebudou z důvodu zranění v závěru sezóny k dispozici. Proto během sezóny využijeme formou střídavých startů i Lukáše Sáblíka tak, aby měl v Chomutově odchytáno dostatečný počet zápasů a mohl být pro naše potřeby připraven," vysvětluje trenér Martin Pešout. Aby totiž hráč mohl nastoupit v případné baráži, musí mít za mužstvo odehráno minimálně patnáct duelů. Proto zítra přicestuje Lukáš Sáblík a odškrtne si první z povinných startů v chomutovském dresu. "Věříme, že po celou sezónu bude k dispozici naše jednička, ale musíme být připraveni i na to, kdyby se Jane zranil. Nechceme nic ponechat náhodě."

Distancovaného obránce Josefa Révaye, kterého rozhodčí Lacina potrestal trestem za pondělní pěstní souboj se Zbyňkem Skleničkou, nahradí mladý obránce Martin Mazanec. Juniorský reprezentant tak poprvé od svého příchodu ze Slavie Praha do Chomutova nastoupí v základní sestavě.