Do Chomutova zavítají deváté Benátky nad Jizerou. Uvidíme opět vyhrocené utkání?

Napsal 13.01.2015 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Pirátům se v novém roce příliš nedaří, nyní přijíždí do SD ARÉNY další silný soupeř z Benátek nad Jizerou. Dvaašedesát bodů Středočeský tým řadí na deváté místo ligové tabulky. V tomto zápase by měl svou premiéru před chomutovskými ochozy zažít mladí ruský bek ve službách Chomutova Alexander Titov. Přijďte Piráty podpořit i na 44. kolo první ligy a pomozte jim v těžkém zápase proti týmu, který z posledního vzájemného zápasu vyšel jako vítěz.

HC Benátky nad Jizerou

V posledních čtyřech kláních Benátky dvakrát vyhrály a dvakrát zůstaly bez bodu. Prohru se Šumperkem a Kadaní stavem 1:2 z pohledu nadcházejícího soupeře chomutovských střídají dvě vysoká vítězství. Jako první na ně doplatili Rytíři z Kladna, kteří inkasovali šest gólů, ale ani jednou nedokázali odpovědět. Most skončil se stejným přídělem, ale díky svým dvěma trefám držel dlouho nadějné skóre.

Ze strany dceřiného klubu libereckých Bílých Tygrů jistě stojí za zmínku Josef Mikyska, který je nejlepším nahrávačem svého týmu a zároveň nejproduktivnějším hráčem klubu. Doteď má na kontě sice pouhých 6 branek, ale jeho 20 asistencí vysvětluje vše. Josef Skořepa je s bilancí 10 + 13 druhým nejproduktivnějším hráčem Benátek, tedy pouhé tři body za Mikyskou.

Poslední vzájemný zápas

HC Benátky nad Jizerou - Piráti Chomutov 3:2p (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Začátek zápasu vyšel hráčům domácích Benátek na jedničku. Po gólech Miškovského a Víška hokejisté ze Středočeského kraje vedli po dvaceti minutách 2:0. Vedoucí tým tabulky z Chomutova sice dokázal vrátit utkání zpět do nerozhodného stavu, ale v prodloužení využil přesilovou hru domácí Kolmann. Byla to první prohra po úspěšné, sedmizápasové sérii Pirátů.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Havlín, Plutnar, Kolmann, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Pabiška – Špaček, Jonák, Miškovský – Víšek, Mikyska, Hrníčko – Vařecha, Skalický, Dlouhý – Bittner, Ordoš, Psota – Plodek.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor, Mrázek – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 42 25 5 6 6 147:81 91
9. Benátky n. J. 43 15 8 1 19 103:105 62

Poslední utkání našeho soupeře

HC Benátky nad Jizerou - HC Most 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)

Přestože domácí Benátky po první třetině vedly, Most se do začátku poslední periody dokázal vrátit do zápasu. Rozhodující třetí třetina však hostům vůbec nevyšla a čtyři trefy do sítě mosteckých hokejistů znamenaly pro naše sousedy výlet s nepořízenou. Tady na sebe upozornil domácí útočník Vít Jonák, kterému se podařilo hned třikrát za sebou skórovat a poslat tak hosty do kolen.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Vaněček) – Plutnar, Havlín, Ulrych, Jandejsek, Říha, Pabiška – Miškovský, Skořepa, Špaček – Hrníčko, Plodek, Kica – Dlouhý, Mikyska, Jonák – Bittner, Skalický, Ordoš.

Chomutov - Benátky
Marek Hovorka (21+24)Nejproduktivnější hráčJosef Mikyska (6+20)
Marek Hovorka - 21 branek Nejlepší střelecJosef Skořepa – 10 branek
Nikola Gajovský – 28 asistencí Nejlepší nahrávačJosef Mikyska – 20 asistencí
Brett Skinner (3+22)Nejproduktivnější obránceMichal Plutnar (3+13)
Štěpán Hřebejk – 72 TM Nejtrestanější hráčDaniel Miškovský – 68 TM

O zápase

Zápas čtyřiačtyřicátého kola první ligy začne ve středu 13. ledna v tradičních 17:30 v chomutovské SD ARÉNĚ. Pokud se nebudete moci dostavit na zápas osobně, můžete využít textový přenos na portálu www.onlajny.com.