Do konce základní části již jen tři souboje, na řadě je Sareza

Napsal 06.03.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Díky poslední domácí výhře v prodloužení si mužstvo HC Sareza Ostrava definitivně zajistilo účast ve vyřazovacích bojích a již se může soustředit pouze na vylepšení svého sedmého místa. Čtvrtí Severočeši naopak klopýtli v Jihlavě a toto zaváhání budou chtít jistě před svými fanoušky napravit a znovu se pokusit atakovat třetí příčku a udržet odstup před pátou Kometou. Poslední utkání obou celků skončilo výhrou KLH v prodloužení. Přinese i střetnutí na ČEZ stadionu stejně dramatickou koncovku? Zápas začíná 7. března v 17:30 a nebude chybět ani tradiční ON-LINE přenos.
6.(133g) Pořadí obrany 7.(152g)
Ladislav Boušek (29+25) Nejproduktivnější hráč Pavel Šebesta (22+20)
Ladislav Boušek (29g) Nejlepší střelec Pavel Šebesta (22g)
Milan Kostourek (34 as.) Nejvíce asistencí Dalibor Sochorek (27 as.)
Roman Chatrnúch (7+13) Nejproduktivnější obránce Milan Ovšák (11+11)
Milan Kostourek (+21) Nejlepší hráč v +/- Milan Baranyk (+7)
Miloš Kajer (-12) Nejhorší hráč v +/- Petr Janečka (-15)
Jakub Trefný (+17) Nejlepší obránce v +/- David Mocek (+6)
Filip Vaněček (-2) Nejhorší obránce v +/- Jiří Mocek (-10)
Lukáš Filip (-2) Patrik Rimmel (-6)
František Bombic (133 TM) Nejtrestanější hráč Milan Ovšák (110 TM)
Luboš Horčička (91,69%) Úspěšnost gólmanů Jakub Štěpánek (92,75%)
4 Čistá konta 4
6 Zápasy bez vstřelené branky 4

Od posledního měření s KLH získala Sareza osm z dvanácti možných skalpů

Za nejcennější vítězství hokejistů z Poruby můžeme počítat domácí výhru nad Ústeckými Lvy (43. kolo – 4:2) či poslední utkání, ve kterém porazili Kometu Brno po prodloužení (49. kolo – 4:3 pr.). Naopak za rámeček si jistě ostravští nedají představení v Mladé Boleslavi, kde podlehli vysoko domácímu celku (38. kolo – 1:7).

Vyrovnané duely se spoustou branek na obou stranách

V žádném utkání nezvítězilo jedno z mužstev více než o jednu trefu. Pokaždé se hrál spíše ofenzivní hokej než obranná hra. Dohromady padlo 29 branek, 15 do sítě Sarezy, 14 do branky modrobílých. Nejvíce kanadských bodů si do statistik zapsali chomutovský Mikšovic (3+1) a ostravský Šebesta (5+1).

11.kolo: Chomutov – Ostrava	5:4
24.kolo: Ostrava – Chomutov	5:4
37.kolo: Ostrava – Chomutov	5:6 pr.
V posledním duelu začali lépe domácí, když vedli po osmi minutách hry 1:0, ale Chomutovu stačily poslední dvě minuty úvodní dvacetiminutovky, aby stav otočili. Ke konci druhého dějství smazali domácí náskok a vyrovnaná bitva mohla pokračovat ve třetí třetině. Bleskově do ní vstoupili hosté, kteří se ujali vedení po minutě hry a za sedm minut přidali na 2:4. Sareza se ovšem nevzdala a od 50. do 54. minuty otočila vývoj. Divokou přestřelku nakonec poslal do prodloužení Černý a v nastaveném čase rozhodl Michal Jeslínek o zisku dvou bodů – 5:6.