Mladežnický hokej

Dorost v přípravném utkání porazil ligové Ústí

Napsal 23.01.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v - Dorostenci KLH Chomutov už pomalu ladí formu na kvalifikaci o postup z krajského přeboru. V rámci přípravy si domluvili dva přátelské zápasy s ústeckými Lvy, kteří hrají vyšší soutěž. Ve čtvrtek na jejich ledě podlehli 3:5 a dnes se na Duhovém stadionu konala odveta. Zápas měl velmi dobrou úroveň. Domácí se ujali vedení v 9. minutě po brance Adama Szakala. Poté převzal střeleckou taktovku Jiří Bečvář a svým hattrickem zařídil vítězství Chomutova. Ústí už se pouze podařilo ve 43. minutě snížit zásluhou Nováka na 3:1.
přípravný zápas - neděle 23. 1. 2005, 16:00

Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 9. Szakal (Semivan), 14. Bečvář (Křivka, Andres), 23. Bečvář (Lomička), 44. Bečvář (Andres) - 43. Novák (Skála). Vyloučení: 6:6, navíc Myslík (UNL) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50.

Chomutov: Štěrba (49. Kaššák) - Palubjak, Křivka, Krupka, Kaplan, Lomička, Chromý - Andres, Bečvář, Španěl - Semivan, Nguyen, Szakal - Kotek, Moucha, Žilík - Falc
Ústí n. L.: Eerme (31. Dědek) - Pospíšil, Kočí, Fryč, Bartoš, Hanzl, Novák, Macaj, Bulva, Myslík, Rubeš, Hříbal, Čejka, Jarkovský, Skála, Funa, Pataky

Zápas hned od úvodních minut nabídl divákům rychlé tempo a šance na obou stranách. První náznak šance si vytvořili domácí v přečíslení 2 na 1. Na opačné straně se po nečekaném odrazu puku dostal ke střele Funa a Štěrba musel poprvé zasahovat. Chomutov opět kontroval rychlou akcí. Szakal přihrál před bránu Semivanovi, který však poskakující kotouč nezachytil. V 6. minutě provětral lapačku domácího gólmana tvrdou střelou Skála. O dvě minuty později neudržel ústecký Fryč nervy na uzdě, fauloval a nabídl soupeři přesilovku. Přesto se musel Štěrba dalším výborným zákrokem likvidovat obrovskou šanci Kočího. Chomutovští ale nakonec početní výhodu přeci jen zužitkovali. Semivan vybojoval puk pro Adama Szakala, jenž z otočky zamířil k levé tyči – 1:0. Ve 13. minutě se kolem branky hbitě obtočil Andres, ale brankář Eerme se přesunul včas. O chvíli později se na stranu domácích přiklonilo štěstí, když úplně osamocený Hanzl trefil spojnici Štěrbovy branky. Byl to naopak Chomutov, který zvýšil své vedení. V přečíslení naservíroval Andres puk Jiřímu Bečvářovi, a ten nad ležícím gólmanem skóroval – 2:0. V poslední minutě první třetiny se ze sevření obránce vymanil domácí Palubjak a jeho nebezpečný pokus jen těsně minul branku. Těsně před sirénou byl pak v samostatném úniku faulován Funa a také Ústí hrálo svoji první přesilovou hru. Neúspěšně.

Hned po přestávce dostal Rubeš přihrávku před bránu, ale Štěrba se stihl přemístit a kotouč ztlumit ve své výstroji. A tak znovu udeřilo na druhé straně. Lomička vyslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, kde číhal Jiří Bečvář a svůj samostatný únik zakončil střelou na vyrážečku – 3:0. Od té doby byli chomutovští aktivnější. Přes obránce se individuálně prosadil Andres a jeho jedovatá střela nadělala Eermovi starosti. Ve 26. minutě nescházelo mnoho a padla čtvrtá branka do sítě Ústí. Ze středního pásma vypálil Krupka a teč jednoho z obránců způsobila, že puk mezi betony Eermeho prošel kousek vedle levé tyče! Hosté si vážnější šanci připravili až v polovině utkání v přesilové hře, ale i tentokrát byl úspěšnější Štěrba. V 31. minutě pak do ústecké branky nastoupil náhradník Davídek, kterého hned po chvilce prověřil střelou z úhlu dnes aktivní Andres. Poté ve vlastním oslabení ujel ústecké obraně Moucha, byl zezadu zahákován, ale hlavní rozhodčí zůstal ledově klidný. Také proto skóre do druhé přestávky nezměnilo.

Ve 42. minutě poslal hostující Myslík hlavou na mantinel Krupku. Po tomto nebezpečném zákroku se domácí bek několik minut sbíral s ledu, ale nakonec sám odjel na střídačku. Viník byl dostal trest na 2 + 10 minut. Hosté však i ve vlastním oslabení skórovali zásluhou Václava Nováka - 3:1. O pouhých 18 vteřin později ale Chomutov znovu vedl o tři branky. Andres přihrál před branku Jiřímu Bečvářovi, který dokončil svůj hattrick – 4:1. Hrdinou tohoto zápasu byl brankář domácích Erik Štěrba. Ten ve 47. minutě elegantním švihem lapačkou vychytal střelu jednoho ze soupeřů. O dvě minuty později ho ale bomba Čejky z pravé strany trefila někam do nechráněného místa pod ramenem a zápas pro něj skončil. Do branky se postavil Jan Kaššák. Ve zbytku zápasu se předvedl samostatnou akcí přes celé kluziště Novák, ale zakončení se mu nepovedlo. Poslední šanci utkání měl na holi domácí Žilík, jehož bekhendový pokus Davídek vystihl. Chomutov tak porazil ústecké Lvi 4:1.