Druhá odveta čtvrtfinále: Třinec míří do SD ARÉNY v pozici třetího týmu tabulky

Napsal 20.11.2017 Sabina Nováková
C h o m u t o v – Na led Pirátů v rámci čtyřiadvacátého kola Tipsport extraligy zavítají Třinečtí. Ocelářům se daří o něco lépe, jelikož se nacházejí na průběžném třetím místě. Chomutov proti tomu na místě devátém. Úvodní buly druhé odvety jarního čtvrtfinále Generali play-off bude vhozeno v úterý 21. listopadu v 17 hodin a 30 minut.

Zatím bronzoví Oceláři

Třinec nevstoupil do letošní sezóny úplně úspěšně. Na půdě Komety Brno padl po samostatných nájezdech 4:5. Následovala triáda vítězných soubojů se Západočechy z Plzně, venku s Jihlavou a před domácím publikem s Vítkovicemi. Další klání byla jako na houpačce, kterou zastavila vítězná šňůra čtyř zápasů v řadě mezi třináctým a šestnáctým kolem. Na ni navázalo opět střídání výher s prohrami. Zatím nejvyšší prohry utrpěli Oceláři na ledě moravských protivníků, ve Zlíně i v Olomouci padli 0:4.

Třinec – Chomutov 4:3p (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0 )

Oba týmy již měly tu čest nastoupit proti sobě v první čtvrtině soutěže. Ze zápasu lépe vyšli Třinečtí, kteří vybojovali dva body za výhru v prodloužení. První část klání zůstala nedotčená, co se gólů týče. Jako první se prosadil Pirát Jakub Lauko ve čtyřiadvacáté minutě. Vladimír Roth deset minut nato vyrovnal skóre na 1:1. Rozhodující se tak zdála být poslední perioda, ve které padlo po dvou brankách na obou stranách. V pětačtyřicáté minutě si s Jánem Lacem poradil Martin Adamský. A za tři minuty ho napodobil na druhé straně Ivan Huml, který nejen že vyrovnal na 2:2, ale také pak následně poslal Piráty podruhé do vedení 3:2 – to vše během osmi minut. Necelé čtyři minuty před koncem základním hrací doby stihl vsítit Jiří Polanský vyrovnávací branku, a rozhodl tak o následném prodloužení. Martin Růžička se ve třiašedesáté minutě chopil šance při hře čtyři na tři a ukořistil pro Třinec druhý bod do tabulky.

Sestava Pirátů: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, Buchtela – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Lauko, Koblasa – Chrpa, Chlouba, Tomeček

Sestava Ocelářů: Hrubec – Doudera, Krajíček, Linhart, Roth, Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, M. Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – Kovařčík, Kovařčík, Chmielewski

Branky a nahrávky: 34. Roth (Svačina, Adamský), 45. Adamský (Krajíček, Polanský), 57. Polanský (Roth, M. Růžička) – 24. Lauko (Poletín), 48. Huml, 56. Huml (Koblasa, Valach)

Oba celky v posledních kolech

Svěřenci Vladimíra Růžičky vyjeli ve třiadvacátém kole do Hradce Králové. První třetina proběhla beze změny stavu, druhá patřila domácímu Mountfieldu. Jako první otevřel skóre díky využité přesilové hře Michal Dragoun v pětadvacáté minutě. Stejně tak přidal na radosti domácích Bedřich Köhler, jenž zvýšil náskok Královéhradeckých na 2:0 – opět se jednalo o využití přesilovky. Už to vypadalo, že se po siréně ohlašující konec druhé periody bude odcházet do kabin za tohoto stavu, ale v poslední minutě se stihl prosadit mladík Jakub Lauko, a snížil tak náskok soupeře na 1:2. Dvougólovou ztrátu definitivně smazal Brett Flemming v padesáté minutě v početní výhodě. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, a tak přišlo na řadu prodloužení. To hned ve druhé minutě ukončil Bedřich Köhler, a připsal si tak druhou branku utkání.

Sestava: Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Chalupa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Tomeček, Růžička, Koblasa – Skokan, Sklenář, Poletín – Havel, Šťovíček, Lauko

Branky: 26. Dragoun (Džerinš), 35. Köhler (Bednář, Červený), 62. Köhler (Dragoun) – 40. Lauko (Růžička, Grman), 50. Flemming (Valach)

Oceláři na tom byli o něco hůře, když sehráli zápas se Spartou. Jako první gólově zasáhl Tomáš Pavelka, jenž poslal Pražany v 15. minutě do vedení. Další změny stavu nadešly až v závěru druhé části. Nejprve třinecký Lukáš Kovář při hře čtyři na čtyři vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později rychle zareagoval soupeř a Miroslav Forman vybojoval sparťanům zpět vedení v přesilové hře. Po zbytek klání již nebyl vidět žádný gól, a tak výsledek 2:1 z pohledu domácí Sparty byl konečným.

Sestava: Hrubec – Linhart, Bartko, Doudera, Musil, Jank, Adámek, Kovář – Irgl, Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Chmielewski – Raška, Polanský, Christov – Kovařčík, Kovařčík, Kofroň.

Branky: 15. Pavelka (Forman, Pech), 39. Forman (Michálek, Pech) – 37. Kovář (Linhart)

Třinec v Lize mistrů

Oceláři aktuálně slaví postup do čtvrtfinále Ligy mistrů po tom, co prošli přes švédský tým Malmö Redhawks díky dvěma výhrám 2:1. Nyní je čeká čtvrtfinálový dvojzápas proti švédskému Brynäs Gävle IF. První z utkání odstartuje 5. prosince ve Werk Aréně v Třinci. Slezané mají za sebou pouhé dvě prohry. Jednu vysokou porážku s Mannheimem 2:6 a druhou až po samostatných nájezdech v souboji s HV71 1:2.