Extraliga odkrojí čtvrtý dílek. Piráti přivítají na domácím ledě nováčka z Jihlavy

Napsal 14.09.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti můžou v domácím prostředí SD ARÉNY v rámci již čtvrtého kola Tipsport extraligy prodloužit vítěznou sérii. V cestě jim bude stát HC Dukla Jihlava, která momentálně figuruje po třech kolech na jedenáctém místě. Jistě zajímavé utkání začne v pátek 15. září v 17 hodin a 30 minut. Dorazte podpořit Piráty v těžkém duelu.

Dukla je nováčkem v nejvyšší tuzemské soutěži, kam se tradiční klub z Vysočiny vrátil po dlouhých dvanácti letech. Přes léto tedy proběhla na Horáckém zimním stadionu velká řada změn. Ta se týkala rekonstrukce zázemí ale i tvorby kádru, tak aby obstál mezi českou elitní společností. Další změnou je nová image dvanáctinásobného mistra. Klub se rozhodl pro návrat k tradičnímu logu Dukly, které bylo rozšířeno o alternativní s ježkem.

Z úspěšného kádru, který na jaře zdolal nástrahy barážových bojů, si extraligu v Jihlavě nezahraje hned třináct borců. Do Plzně zamířil základní stavební kámen Miroslav Svoboda, bohaté kariéry ukončily legendy Lukáš Sáblík a Jiří Dobrovolný. Nováčka WSM Ligy ze Vsetína posílili Filip Dundáček s Davidem Březinou. Kádr Bruslařů z Mladé Boleslavi rozšířil Jiří Říha. Zpět do Třebíče se vrátil Tomáš Kaláb. V organizaci Pirátů ohlásil návrat z hostování Šimon Szathmáry. Na nové smlouvě se Duklou nedohodl Vlastimil Bilčík, jenž bude působit v barvách polského Gdaňsku. Hostování z Olomouce skončilo i šikovnému Aleši Jerglovi. Odchod na Slovensko zvolil Patrik Danišovský. Tahounem druholigového Žďáru nad Sázavou bude Lukáš Jícha. Bývalý hráč Pirátů Michal Důras se bude v nové sezóně bavit hokejem ve francouzském Štrasburku.

Novou podobu získalo i logo Dukly

K talentovanému Jakubu Škarkovi si vedení Dukly pořídilo norského reprezentačního brankáře Larse Voldena z Trenčína. Ze zámoří se navíc vrátil odchovanec Josef Kořenář. Na hostování z Mladé Boleslavi přišel forvard Tomáš Jiránek. Pardubice uvolnily Jana Zdráhala, jenž minulý rok působil v Třebíči. České Budějovice vyměnili za Jihlavu zadák Jakub Suchánek a útočník Lukáš Žálčík. Z Liberce dorazil Petr Ulrych, jenž ale loni oblékal dres Kladna. Novou smlouvu podepsali Filip Seman, Lukáš Anděl, kapitán Tomáš Čachotský, Václav Půža, Adam Zeman a také v Chomutově známý Petr Šidlík. Hostování bylo prodlouženo i Richardu Divišovi. Z Tingsryds AIF dorazil norský obránce Nicolai Bryhnisveen. Další novou zahraniční akvizicí je Švéd Erik de la Rose, který minulý rok hrál v Storhamaru. Na Horáckém stadionu budou také působit Radovan Puliš s Radoslavem Macíkem. Předsezónní zkouškou prošla i dvojice Jiří Rys a Michal Hlinka.

Jihlava doma neskórovala a podlehla Třinci

Do úterního klání vstoupili lépe Oceláři, kteří se již ve čtvrté minutě ujali vedení zásluhou Martina Adamského. Následně měla své šance i Jihlava, jenže je gólově nevyjádřila. Třinci se povedlo v druhé třetině zvýšit na dvoubrankový rozdíl, na což reagovala domácí střídačka oddechovým časem. Ale ani poté nevedla hra Dukly ke kýženému kontaktnímu gólu. Třetí třetinu si již Třinečtí pohlídali a dokráčeli si na ledě Horáckého zimního stadionu ke všem třem bodům.

Sestava Jihlavy proti Třinci: Volden – De La Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych, Kajínek, Váňa – Macík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Protasenja, Hubáček, Diviš.

Chomutov vyhrál i na ledě Pardubic a zůstal stoprocentní

Na chomutovské hokejisty čekal v úterý druhý venkovní zápas v řadě. Po skalpu Mladé Boleslavi si svěřenci kouče Růžičky dělali zálusk i na pardubické Dynamo. Brankový účet klání otevřel až v poslední minutě první periody Brett Flemming. Následně se povedlo skórovat i domácím, jenže branka nemohl být uznána z důvodu zasažení puku vysokou holí. A tak si vzal slovo pirátský vůdce Michal Vondrka, jenž v šestatřicáté a devětačtyřicáté minutě dostal svůj celek do tříbrankového trháku. Na ten zareagoval pardubický snajpr Petr Sýkora. Na konečných 1:4 uzavřel minutu a čtrnáct vteřin před koncem duelu Vladimír Růžička, na čemž už nic nezměnila ani Perretem nastřelená tyčka.

Piráti v Pardubicích: Laco – Flemming, Rašner, Valach, Mrázek, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – V. Tomeček, Lauko, Koblasa – Hlava, Chlouba, Poletín.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemný duel se datuje do sezóny 2014/2015. Konkrétně na sedmnáctého března. Jednalo se o pátý zápas semifinálové série. Vedení se jako první ujali Chomutovští zásluhou Drtiny, jenže Jihlavští dokázali odpovědět díky trefě Adama Zemana. Prostřední dějství bylo v režii Pirátů, kteří červené světlo za gólmanem Dukly rozsvítili hned třikrát. Třetí třetina přinesla po dvou brankách na obou stranách. Jihlavský prapor tehdy pozvedl Filip Seman. Svěřenci kouče Vlka nakonec podlehli Chomutovu 3:6 a celkově 1:4 na zápasy.

Piráti: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Drtina, Šulák, Toman, Bartejs – Hovorka, Gajovský, L. Květoň – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, Šagát – Chlouba, Račuk, Dušek – Sikora.

Jihlava: Sáblík – Mocek, Dobrovolný, Staněk, Kaláb, Štebih, Šidlík – Prokš, Zeman, Mikeš, Seman, Jergl, Matula, Harbakus, Čachotský, Důras.

TOP foto: Tomáš Buksa (hcdukla.cz)