Finále pokračuje! O vyrovnání série se popereme v pátek a v sobotu

Napsal 25.03.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutov bude v pátek a v sobotu hostit další dva finálové zápasy. Bílomodří sice do finále nevkročili ideálně, ale série končí až po čtyřech výhrách jednoho z týmů a z chomutovské šatny zní jasně: „Připravíme se a dáme do toho všechno!“ Úvodní buly je naplánováno oba dva dny na tradičních 17:30, ale pokud se nechcete tlačit u vstupů, dorazte s předstihem.

Stejně jako loni Chomutov v obou úvodních duelech zaváhal a před domácími zápasy si z Ústí veze nepříznivý stav 0:2. Co rozhodlo a jak oba zápasy komentovali hráči? Shrňme si to nejpodstatnější do předzápasového preview.

Pomalejší vstup do utkání

Chomutov byl v obou případech tým, který jako první prohrával. V prvním zápase 0:2, snížit dokázal až v 53. minutě David Hruška. Ve druhé sice dokázal na vedoucí branku Ústí ze 6. minuty hned z další akce odpovědět, ale i tak první třetinu prohrál 1:3. „Musíme zlepšit pohyb hned od začátku zápasu! To nám dělá problémy už delší dobu,“ přiznal po prvním utkání gólman Hylák.

Nevyužité přesilovky

Ty mohou Chomutov mrzet hlavně v souvislosti s prvním zápasem. První dvojnásobnou přesilovku sice v 53. minutě využil David Hruška, jenže v dalších 112 vteřinách dvojnásobné početní výhody se neprosadil nikdo.

„Měli jsme to proměnit! Ty šance tam byly!“ smutnil po zápase Jakub Grof, ale zároveň přiznal, že přesilovka nebyla ze strany Chomutova ideální. „Trefovali jsme to špatně!“

Častá vyloučení

V dosavadních rozhovorech v play-off se hráči vesměs shodovali na tom, že právě přesilovky a vyloučení rozhodují zápasy. Jejich slova se naplňují a bohužel pro bílomodré je to právě Ústí, které trestá nedisciplinovanost.

Ve druhém zápase se jen v první třetině po dvou faulech Radka Dudy prosadilo hned dvakrát. Chomutovský útočník, který si ve finále připsal zatím jednu asistenci, nakonec seděl od druhé třetiny na střídačce. „Je to hráč jako každý jiný. Kdokoliv by mi tohle udělal, tak jde ze hry," komentoval své rozhodnutí po zápase pro Sport.cz domácí trenér Kašpárek. „Nesl to ale jako profík, bez jakékoliv reakce. Myslím, že si byl vědom toho, že se mu první třetina nepovedla,"

„Vyloučení nás sráží dolů,“ pokyvoval po druhém utkání Milan Kraft. A podobně mluvil už po tom prvním Alexandr Hylák. „Vyloučení jsou nepříjemná. I když Ústí třeba přímo v přesilovce branku nedá, dostane se do tlaku. Navíc někdo nehraje, někdo v oslabení hraje víc, někdo se zataví… prostě se to vždycky projeví.“

Místo tlaku.. další vyloučení

Chomutov obě utkání prohrál o jedinou branku. Zčásti i proto, že místo závěrečného drtivého tlaku přišla, možná z přemíry snahy, další vyloučení. V prvním zápase pykal na trestné lavici Hrdel, kterého o chvíli později následoval Kraft. A chomutovská šestadvacítka se provinila i ve druhé utkání.

„Ten náš závěr, to byla velká škoda!“ nezastíral Hylák v pondělí. „Myslel jsem, že si vytvoříme tlak a zkusíme power play.“

Hodně se po druhém utkání zlobil i chomutovský kouč. "V závěru přišel zase zbytečný faul na čtyři minuty - to jsem ještě věřil, že se vrátíme do zápasu a znovu vyrovnáme, ale ve čtyřech to bohužel nejde."

Stejný průběh jako loni

Je ale předčasné házet flintu do žita, vždyť i loni Chomutov oba úvodní zápasy prohrál a doma sérii vyrovnal. Hráči ale rozhodně budou potřebovat vaši pomoc. V pátek a v sobotu bude víc než kdy jindy platit: „Jeden sen, jeden cíl, jeden tým!“ :)