Hokejový víkend! Piráti začnou s Bruslaři, v neděli vyzvou Dynamo

Napsala 19.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti následující dvě kola Tipsport extraligy odehrají na vlastním ledě, kam se vrací po dvou nezdarech na Spartě a v Olomouci. Chomutovští v pátek 20. října vyzvou od 17 hodin a 30 minut Mladou Boleslav a v neděli 22. října narazí v 15 hodin a 30 minut na pardubické Dynamo. Svěřenci Vladimíra Růžičky mají v zádech pět porážek v řadě, pomozte jim sérii přerušit.

Mladá Boleslav krátce po první čtvrtině extraligy

Bruslaři byli po odehrání třinácti zápasů na devátém místě tabulky s pěti výhrami a shodným počet proher po šedesáti minutách, k čemuž přidali tři jednobodové zisky v prodloužení nebo nájezdech.

Nejdelší sérii porážek utrpěla Mladá Boleslav od pátého do sedmého kola, když postupně podlehla v Liberci, s Plzní a ve Vítkovicích. Nejvíce získala dvě výhry v řadě, což vždycky přerušila nějaká prohra.

Pardubice se pohybují v poslední čtyřce

Dynamo mělo odehráno čtrnáct zápasů už 15. října, jelikož si právě čtrnácté kolo předehrálo v průběhu první čtvrtiny. Pardubice jsou na dvanáctém místě tabulky se shodným počtem bodů jako lépe postavený Liberec. Patnáct bodů získaly díky čtyřem plným výhrám, k čemuž přidali tři body za jednu prohru a výhru po uplynutí šedesáti minut.

Michalu Vondrkovi se za Chomutov v základní části proti Pardubicím (5+6) i Bruslařům (7+3) daří

Nejvyšší prohru si svěřenci Miloše Holaňa odvezli z Plzně, kde inkasovali deset branek. Každý po jedné nule si vychytali Ondřej Kacetl ve Zlíně a Milan Klouček v Litvínově, kde nakonec Východočeši vyhráli 1:0 až po samostatných nájezdech. Než přijedou Pardubice do Chomutova, vyzvou na vlastním ledě Zlín.

Poslední vzájemná utkání ze začátku extraligy

Na ledě Bruslařů ve druhém kole otevřeli skóre Piráti a konkrétně Michal Poletín, jenž dorazil Flemmingovu tvrdou ránu ze své typické přesilovkové pozice. Těsné vedení drželi Chomutovští až do čtyřiačtyřicáté minuty, kdy vyrovnal tečí v početní výhodě Pavel Musil. V 54. minutě rozhodl Marek Tomica, který dorazil ránu Michala Vondrky od modré.

V Pardubicích se Piráti opět prosadili první, ve dvacáté minutě otevřel skóre utkání Brett Flemming v početní výhodě. Hned v následující akci lovil puk z brány i Ján Laco, ale gól nebyl pro vysokou hůl uznán. Ve třiatřicáté minutě zvýšil na rozdíl dvou tref Michal Vondrka, jenž zužitkoval Humlovu přihrávku a připsal si do statistik i třetí pirátský gól ze závěrečného dějství. Jediný se za domácí prosadil Petr Sýkora, na něhož však odpověděl necelé dvě minuty před koncem Vladimír Růžička.

Olomouc – Piráti 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Chomutovští k předchozímu kolu odjeli do Olomouce, kde se střetli defenzivněji ladě týmy, což moc nepotvrdil výsledek. Hned po třiatřiceti vteřinách hry se prosadil David Škůrek, na kterého Piráti rychle odpověděli. Jakub Lauko se rozjel na vlastní modré a krátce po vjetí do pásma naservíroval puk svému kapitánovi, Michal Vondrka zavěsil pod horní tyčku.

Piráti si proti Olomouci v prvním kole připsali jedinou domácí tříbodovou výhru

Ještě do konce první části vrátil vedení na domácí hole Jakub Herman. Ve druhé části se Olomoučtí během 35 vteřin ujali třígólového vedení, když se prosadili Jakub Galvas a podruhé v zápase Jakub Herman, což vyhnalo Jána Laca poprvé v sezóně z klece. Za Chomutovské sice snížil v početní výhodě Vladimír Růžička, ale na konečných 2:5 uzavřel Vilém Burian.

Sestava: Laco (27. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Rašner, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Tomeček – Poletín, Chlouba, Skokan – Chrpa, Lauko, Koblasa.

Branky a nahrávky: 1. Škůrek (Vyrůbalík, Laš), 13. Herman (Škůrek, Vyrůbalík), 26. J. Galvas (Mráz, L. Galvas), 27. Herman (Holec, Vyrůbalík), 58. Burian (Strapač) – 7. Vondrka (Lauko), 45. V. Růžička (Skokan, Flemming). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:16. Blokované střely: 16:11. Hity: 13:7. Vhazování: 39:32.

Mladá Boleslav – Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Bruslaři ve čtrnáctém kole vyzvali na vlastním ledě Jihlavu, s kterou dlouho drželi vyrovnaný stav. Po bezbrankové první třetině ukončil čekání na gól Jakub Klepiš, který dorazil do prázdné brány a ve 42. minutě zvýšil už na rozdíl dvou branek. Snížení zajistil ve dvojnásobné početní výhodě Jakub Suchánek skrytou střelou. Konečnou podobu dal skóre Pavel Musil, jenž vymetl pavučiny Voldenovy klece.

„MALÉ“ PREVIEW NA BRUSLAŘE

Sestava: Růžička – Kotvan, Říha, Hanzlík, Knot, Němeček, Stříteský, Hrdinka – Valský, Holík, Klepiš – Orsava, Žejdl, Pacovský – Urban, Knotek, Lenc – Pabiška, Musil, Flynn.

Branky a nahrávky: 25. Klepiš (Valský, Kotvan), 42. Klepiš (Žejdl, Holík), 49. Musil – 42. Suchánek (Čachotský, Kubalík). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:16. Blokované střely: 4:1. Hity: 3:4. Vhazování: 33:23.

Hradec Králové – Pardubice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Dynamo se v neděli v posledním odehraném zápase střetlo ve východočeském derby s Mountfieldem, který na vlastním ledě nenechal nic náhodě. V první třetině se prosadil Blaž Gregor, na kterého ve druhé části navázali dvěma góly Jaroslav Bednář a jednou trefou Bedřich Köhler. Za stavu 4:0 se šlo do třetí třetiny, ve které góly Lukáše Vopelky a Richarda Jarůška rozhodly o vítězi. Patrik Rybár zlikvidoval třináct střeleckých pokusů Pardubic a vychytal nulu.

Sestava: Klouček – Wishart, Trončinský, Čáslava, Cardwell, Ščotka, Mojžíš – Perret, Marosz, J. Sýkora – Treille, Tomášek, Vondráček – Rolinek, Bojko, Quenneville – Starý, Poulíček, Beran.

Branky a nahrávky: 18. Gregorc (Koukal, Bednář), 22. Bednář (Cingel, Pavlík), 25. Köhler (Šimánek, Pavlík), 30. Bednář (Cingel), 46. Vopelka (Červený, Koukal), 57. Jarůšek (Dragoun, Šimánek). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:13. Blokované střely: 5:15. Hity: 11:7. Vhazování: 24:37.

Nevydařený zápas v Olomouci z jiného pohledu

V olomoucké plecháréně si premiérový start v nejvyšší tuzemské soutěži připsal Štěpán Lukeš, který v sedmadvacáté minutě vystřídal v chomutovské brance Jána Laca. Mladý gólman odchytal 32 minut a dvanáct sekund, ve kterých si připsal patnáct zákroků s úspěšností 100 procent.

O další výjimečný moment se postaral Vladimír Růžička, který v čase 44:27 využil početní výhodu schovanou střelou z vrcholu pravého kruhu a připsal si stou jubilejní trefu do svých statistik. Premiérový a stý gól osmadvacetiletého útočníka dělí téměř dvanáct let, poprvé se mezi tuzemskou elitou prosadil dva dny před Vánoci 2005. Až o dva měsíce později oslavil sedmnáctiny. „Takovéhle momenty si podle mého musí pamatovat každý,“ domnívá se. „Já to vidím, jako by to bylo včera... Více se dozvíte v rozhovoru Libora Kulta.