Aktuální zprávy

I v následujícím ročníku povede chomutovské mužstvo Radim Rulík

21.4.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Dlouhá sezóna je u konce. Chomutovští hokejisté sice po devíti letech prošli do baráže o extraligu, tam ovšem nestačili na Mladou Boleslav a sezónu tak i přes vítězství v 1. lize hodnotí jako neúspěšnou. Okamžitě po skončení náročného ročníku se rozeběhly přípravy na ročník následující. Výsledkem prvních jednání je potvrzení Radima Rulíka ve funkci hlavního trenéra i pro další sezónu. „Ano, trenér Rulík bude mužstvo vést i v následujícím ročníku,“ potvrdil marketingový manažer klubu David Dinda.

V dalších dnech budou probíhat pohovory s jednotlivými hráči. „Hráči, kteří nemají kvalitu, aby barážovou konfrontaci zvládli, budou muset odejít,“ nechal se již v minulých dnech slyšet šéf představenstva klubu Jaroslav Veverka. O tom, kdo mužstvo opustí se rozhodne nejpozději do konce dubna. „Na jména si veřejnost musí ještě počkat. Jako první se to dozví samotní hráči, pak to sdělíme fanouškům,“ doplňuje marketingový manažer David Dinda. Všichni klíčový hráči mají platné smlouvy i na další ročník, takže hromadného úprku hokejistů se v Chomutově neobávají. „Nehrozí, že by se tým rozpadl. Všichni klíčoví hráči mají platné smlouvy, takže o osudu jednotlivých hráčů rozhodnou výhradně trenéři a vedení klubu,“ říká Dinda.

Jedna ze zásadních otázek byla v uplynulých hodinách vyřešena. V pozici hlavního trenéra bude i v následujícím ročníku pokračovat Radim Rulík. Ten už také naplánoval start letní přípravy. Hráči, kteří v mužstvu působili až do baráže, se sejdou 19. května. Ti ostatní již o šestnáct dní dříve. „Cíl pro následující sezónu zůstává stejný. Pokusíme se doplnit mužstvo tak, aby v baráži bylo úspěšné,“ řekl na závěr David Dinda.