Aktuální zprávy

Jubilejní dvacátou sezónu odstartuje domácí duel s Olomoucí, derby poprvé v devátém kole na ledě Litvínova

Napsal 3.5.2017 Libor Kult
C h o m u t o v - Popáté v novodobé historii budou mantinely SD ARÉNY dunět během zápasů nejvyšší soutěže. Příští ročník Tipsport extraligy, který bude pro chomutovský hokej dvacátým mezi tuzemskou elitou, odstartuje v pátek 8. září. Piráti začnou podruhé za sebou a potřetí v novodobé historii před svými fanoušky, kde se utkají s Olomoucí.

Piráti budou potřetí v novodobé historii začínat v domácím prostředí, kde v září 2012 podlehli 2:4 Kometě Brno a loni přetlačili 3:2 Karlovy Vary. Mezitím padli v nájezdech na ledě sestoupivší Energie a v normální hrací době v Třinci. Tentokrát budou úvodním protivníkem Hanáci, kteří v uplynulé sezóně skončili dvanáctí a vyhráli skupinu o umístění.

Po zahajovacím zápase se družina Vladimíra Růžičky dvakrát představí v hájemství soupeře. Nejprve přijde na řadu odveta série předkola Generali play-off v Mladé Boleslavi, poté vyrazí Piráti do Pardubic.

Ve čtvrtém kole přijede pod vrcholky Krušných hor nováček z Jihlavy, o kolo později odjede soubor kapitána Michala Vondrka na led obhájců mistrovského titulu z Brna. První reprízu semifinále uvidí v sedmém kole liberecká Home Credit arena, odveta za čtvrtfinále se prvně uskuteční v jedenáctém kole v Třinci.

Kompletní rozpis Pirátů v základní části TELH 2017/2018

Úvodní třeskuté derby s Litvínovem se odehraje v rámci devátého kola první říjnový den na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Posledním soupeřem úvodní čtvrtiny i celé základní části bude Sparta, s níž Piráti doma dlouhodobou část také zakončí.

Stejně jako v předešlých letech i tentokrát jsou na programu tři reprezentační přestávky, jen ta únorová bude delší, neboť se během ní uskuteční olympijský turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu.