Baníku Most. Střetnutí mělo tři zcela odlišné části. První třetina byla z pohledu domácích velmi vydařená a také si během ní vypracovali tříbrankové vedení. Ve druhé se ale téměř neprosadili a dovolili soupeři snížit na 3:2. V závěru si vítězství dalšími dvěma góly pojistili. Jednu branku a asistenci si připsal Roman Průcha. Už za týden začíná liga, Chomutov v 1. kole přivítá Mladou Boleslav."> Piráti Chomutov » Junioři zakončili přípravné období vítězstvím nad Mostem
Mladežnický hokej

Junioři zakončili přípravné období vítězstvím nad Mostem

Napsal 17.09.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Po úterním vítězstvím na ledě "A" týmu německého Schönheide zakončili chomutovští junioři přípravu domácím zápasem proti Baníku Most. Střetnutí mělo tři zcela odlišné části. První třetina byla z pohledu domácích velmi vydařená a také si během ní vypracovali tříbrankové vedení. Ve druhé se ale téměř neprosadili a dovolili soupeři snížit na 3:2. V závěru si vítězství dalšími dvěma góly pojistili. Jednu branku a asistenci si připsal Roman Průcha. Už za týden začíná liga, Chomutov v 1. kole přivítá Mladou Boleslav.
přípravné utkání - neděle 17. 9. 2006 – 17:30
KLH Chomutov - HC Baník Most 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Branky Chomutova: 2. Miklovič (Žatecký), 3. Průcha (Bureš), 19. Hejna (Linet), 41. Dudek (Hrdlička), 55. Bečvář (Průcha). Vyloučení: 11:11, navíc Štěrba (CHM) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 75.

Chomutov: Štěrba - Palubjak, Fiala, Iterský, Chromý, Křivka, Koblitz, Krupka - Hrdlička, Dudek, Bečvář - Miklovič, Voborník, Žatecký - Szakal, Linet, Hejna - Španěl, Bureš, Průcha.

Průběh utkání

Přesně po vzoru minulého domácího utkání se Chomutov zakousl do soupeře hned od úvodních vteřin. Během krátké chvíle neproměnili své gólové šance Bečvář, Dudek ani Voborník. V čase 1:04 už se ale domácí dočkali. Žatecký našel střílenou přihrávkou úplně volného Petra Mikloviče, jemuž stačilo před prázdnou bránou jen nastavit hokejku – 1:0. Netrvalo dlouho a Roman Průcha z levé strany našel mezírku mezi betony brankáře Melichara – 2:0. Ani mostečtí nebyli v úvodu bez šancí. Tu největší měl před Štěrbou dorážející útočník Rabas. V 10. minutě se na trestné lavici sešli dva hráči hostí, jenže dlouhou přesilovku 5 na 3 chomutovští nevyužili. Naopak na druhé straně se protáhl kolem obránce Šafařík, ovšem Štěrba proti němu zakročil ve stylu Dominátora v nejlepších letech. V závěru první části potěšili oko diváka dokonalou souhrou v oslabení Ondřej Linet a zakončující Patrik Hejna - 3:0.

I první tři minuty po přestávce si chomutovští udržovali převahu, ale Bečvář, Miklovič i Szakal ve střeleckých pozicích selhali. Ve 23. minutě dostal Most dlouhou výhodu dvou hráčů v poli. Sice ji nevyužil, ale od té doby se herní projev obou mužstev naprosto obrátil. Najednou to byli hosté, kteří tvořili a útočili, naopak domácí dlouhé minuty nebyli na ledě prakticky vidět. A tak se nelze divit, že jejich náskok se postupně ztenčoval. Nejprve ujel Křivan a střelou nad Štěrbovu vyrážečku snížil na 3:1. Další stoprocentní šanci domácí gólman doslova vzal z hokejky Rabasovi, který zblízka dorážel ránu odraženou od zadního mantinelu. Pak ale hráli mostečtí znovu v pěti proti třem a tentokrát lépe. Střelu Kunrta tečoval Beránek – 3:2. Až v samém závěru druhé třetiny se domácí znovu „probudili“. Iterský dlouhou rozehrávkou vyslal do brejku Žateckého, který i kvůli faulu obránce nezakončil přesně. Na druhé straně si v podobné situaci vylámal Soukup zuby na Štěrbovi.

Co se domácím nepovedlo před přestávkou, napravili hned po půl minutě třetí třetiny. Hrdlička nastartoval do dalšího sóla Libora Dudka, jehož nepovedenou střelou byl brankář zaskočen natolik, že na ni nedokázal reagovat – 4:2. Na obou stranách poté brankářům pomohla pevná konstrukce jejich svatyní. To když Voborník schoval svůj pokus za obránce a trefil tyč! V 50. minutě zase Lhotka v přesilové hře sám před prázdnou bránou zamířil pouze do břevna! Následovala další vyloučení domácích, ovšem o více než tříminutovou přesilu 5 na 3 se mostečtí připravili sami zbytečným faulem. Už při plném počtu se před bránu natlačil Linet a provětral lapačku gólmana Stütze. Svůj důraz před bránou poté prokázal Jiří Bečvář, když na třikrát dotlačil puk za ležícího gólmana – 5:2. V posledních vteřinách zápasu pak ještě chomutovští ostřelovali bránu soupeře ze všech pozic, ale skóre už zůstalo stejné.