Mladežnický hokej

KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ

Napsala 01.09.2007 Redakce
V dalším přípravném utkání se v sobotu po obědě střetli v chomutovské hale junioři HC Klášterec n. Ohří s norským celkem NTG Lillehammer. Soupeř hrál hokej, který domácím moc nevyhovuje, a tak zpočátku to byl zápas nepohledný. Po poněkud dramatičtější střední části se nakonec i dnes podařilo domácím zvítězit.

HC KLÁŠTEREC n.O. – NTG LILLEHAMMER 5:3 ( 2:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky : 2.min. Bečvář (Palubjak), 8. Dudek,15. Madso (Erbe), 34. Norberg, 38. Hovslikken (Poegaard), 38. Dudek (Kubík), 40. Vošahlík (Bečvář), 60. Kubík. Vyloučení : 5/9, využití : 2/1, v oslabení : 0/0, diváků : 70

NTG Lillehammer : Lindberg (Holm) – Madso, Moek, Haagensen, Poegaard, Hovslikken, Rasch – Hafskio, Stormer, Slettbak, Lerenk, Reis-Jacobsen, Erbe, Heggbelund, Barka Magen, Norberg, Harmens

HC Klášterec n.Ohří : Kaššák (Štěrba) – Kaplan, Krupka, Žižka, Palubjak, Vošáhlík, Koblitz – Miklovič, Nguyen, Szakal, Kubík, Dudek, Bečvář, Španěl, Kalinovič, Chromý, Křivka

Domácí nechtěli nechat nic náhodě, začali útočit od prvních sekund. Tlak se vyplatil, vytěžil z něho Bečvář, když v polovině 2. minuty zavěsil, po nahrávce Palubjaka. Od 4. min. začal seriál vylučování, dokonce chomutovský celek hrál chvíli přesilovku 5 proti 3, ale využil situace až po návratu jednoho z Norů. V 8. minutě se zadařilo Dudkovi úspěšně zakončit samostatnou akci – 2:0. Hosté se však nenechali vyvést z míry a „přitlačili na pilu“. Dvojice norských borců se protáhla domácí obranou jako úhoři, ale Kaššák kryl s přehledem. Vylučování pokračovalo na obou stranách, hokej tiše plakal, rozhodčí si chvílemi nevěděl rady a tak vyhrožoval ukončením zápasu. Když už emoce pohasly (ale domácí byli oslabeni), udeřilo z norské strany. V 15. min. Erbe přesně předložil puk Madsovi a skóre se měnilo na 2:1. S tímto výsledkem také oba týmy odcházely do šaten.

Po přestávce byli opět důraznější domácí, ale efekt chyběl – jednou střela mimo poloprázdnou klec Lindberga, vzápětí tyčka tamtéž. Naopak hosté se objevovali v naší třetině stále častěji, takže při dalším našem oslabení musel Kaššák několikrát likvidovat nebezpečné soupeřovy střely. Pak ale dostal kuriozní branku: tečovaný puk se vznesl nad hlavy všech přítomných před brankou a – nikým včas nezpozorován – spadl obloukem za Kachnova záda – 2:2, v čase 33:14. Aby nebyl smůle konec, podařilo se Žižkovi přesně přihrát norskému útočníkovi Hovslikkenovi, který našemu gólmanovi prostřelil betony. Skóre je otočeno, najednou prohráváme. Co s tím? Naštěstí v téže minutě Kubík přesně našel Dudka a ten vedení Norům odebral. V poslední dvouminutovce, kdy na trestné lavici „bručí“ další z Norů, se povedlo parádně prostřelit obranu hostí Vošáhlíkovi, takže do kabin odchází domácí znovu s jednobrankovým vedením 4:3. Třetí třetina už přinesla jen jednu branku. Častěji se hrálo v domácím obranném pásmu a Kaššák byl chvílemi „na roztrhání“, ale vždy na místě. Našim začínal chybět dech, hosté naopak cítili šanci k vyrovnání. Zákonitě tedy přišlo očekávané – trenér Miloš Holaň odvolal svého strážce svatyně a nasadil 6. hráče do útoku. Po chvilce zmatků a jedné zmařené akci domácích se nakonec do prázdné branky v čase 59:38 trefil Kubík a všechny uklidnil.

Trenér Kašpárek k tomu dodal : „Hráli jsme s neúplným týmem, ještě trvá marodka, soupeř hrál stylem, který moc rád nemám ani já, ani kluci (odzadu, tvrdě bránili, občas zbytečně faulovali). Mužstvo zkraje nevědělo co s tím, ale nakonec dokázali všichni zabrat a zvítězit.“