Aktuální zprávy

Komplexní reprezentační zprávy: Třináct Pirátů obléklo nejcennější dres své země

Napsala 13.2.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Ve třetí reprezentační přestávce se rozjelo několik turnajů pro všechny věkové kategorie. Nejcennější dresy obléklo celkem třináct Pirátů, k čtyřem českým a dvěma slovenským seniorským reprezentantům se přidalo sedm mládežníků. Osmnáctka měla ve Švédsku dokonce dva chomutovské zástupce stejně jako sedmnáctka.

Česká seniorská reprezentace a čtyři zástupci

Ve třetí reprezentační přestávce odjel český tým na Švédské hokejové hry v rámci Euro Hockey Tour. Trenér Josef Jandač se svým týmem povolal letošní stálice Jana Ruttu a Davida Kämpfa, které doplnil Vladimír Růžička. Dodatečně byl povolán Michal Vondrka, jenž nahradil nemocného Dominika Kubalíka.

Michal Vondrka oblékl reprezentační dres poprvé od domácího světového šampionátu 2015 a byl mezi Chomutovskými jediným střelcem, jeho trefa s Finskem byla zároveň vítězná.

David Kämpf a Jan Rutta zaznamenali za tři odehrané zápasy na turnaji jednu asistenci. Mladý centr nastoupil celkem k devíti buly, z kterých vyšel čtyřikrát vítězně. Písecký obránce si připsal třináct střeleckých pokusů, což je nejvyšší počet celého týmu.

Vladimír Růžička si zahrál pod českou vlajkou po více než sedmi sezónách, naposledy se tak stalo na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Syn bývalého kapitána národního týmu nezískal žádný kanadský bod, ale vyhrál 47,83 % buly, na které nastoupil, z třiadvaceti jich vyhrál jedenáct.

Slovenská seniorská reprezentace a Juraj Valach s Dávidem Skokanem

Hlavní trenér slovenské reprezentace Zdeno Cíger se svým realizačním týmem nominoval z pirátské kabiny dva zástupce a to konkrétně Juraje Valacha a Dávida Skokana, kteří se zúčastnili Slovakia Cupu, kde domácí bojovali ve finále o třetí titul v řadě. Se Švýcarskem nakonec prohráli 3:4.

Juraj Valach odehrál pouze jeden zápas, ve kterém nezískal žádný bod, ve všech statistických kolonkách u vysokého obránce svítí nula.

Dávid Skokan nastoupil k oběma utkáním, ve kterých se bodově neprosadil, nezískal žádný dvouminutový trest, byl u jednoho obdrženého gólu a u jednoho vstřeleného.

Česká devatenáctka s Danielem Novákem

Od úterý do pátku 10. února se ve Švýcarsku konal turnaj pěti zemí, na kterém se představily týmy Finska, Švédska, Německa, Švýcarska a Česka. Povolán byl i člen chomutovského juniorského týmu Daniel Novák. Češi skončili na třetím místě za dvě plné výhry a jeden dvoubodový zisk.

Daniel Novák nastoupil do čtyřech zápasů, ve kterých zapsal tři asistence, což je druhý nejvyšší počet kanadských bodů českého týmu. V celkovém součtu plusových a mínusových bodů má mladý bek čtyři čárky v kladné části osy.

Česká osmnáctka a Ondřej Buchtela s Janem Svobodou

Tým hráčů do osmnácti let se zúčastnil turnaje pěti zemí ve švédském Sundsvallu, kde skončili mladí Češi se čtyřmi body na třetím místě se ztrátou sedmi bodů na první USA. Povoláni byli Ondřej Buchtela a Jan Svoboda.

Jan Svoboda odehrál všechny čtyři zápasy, ve kterých si připsal do statistik jednu asistenci, celkově vyslal na bránu deset pokusů a dvoubodovou negativní účasti na ledě.

Ondřej Buchtela vyslal na bránu nejvíce střeleckých pokusů mezi obránci, ale žádný kanadský bod nezískal. Stejně jako jeho spoluhráč z Chomutova byl u jednoho vstřeleného gólu a třech obdržených.

Slovenská osmnáctka a Jakub Köver

V nominaci na Turnaj Vlada Dzurilly 2017 v Piešťanech byl chomutovský útočník Jakub Köver, jenž pomohl slovenské reprezentaci k pátému triumfu. Svěřenci Norberta Javorčíka vyhráli se skóre 9:2, kterým předběhli Švýcarsko.

Jakub Köver nastoupil ve dvou ze třech zápasů, ve kterých získal jednu asistenci, kterou pomohl slovenskému týmu k prvnímu vítězství na turnaji proti Bělorusku 5:0.

Česká sedmnáctka a Tomáš Koblížek s Jakubem Laukem

Česká sedmnáctka hrála na domácím turnaji pěti zemí, který se hrál v Brně a Přerově, kde získala se sedmi body třetí místo, za vítězi ze Švédska a druhým týmem z USA zaostalo pouze o bod. O bronzu rozhodli mladí Češi v posledním zápase s Ruskem, s kterým vyhráli 2:1.

Jakub Lauko i Tomáš Koblížek odehráli všechna čtyři utkání, ve kterých zaznamenali jednu asistenci a jeden plusový bod ve statistice plus a mínus.

Česká šestnáctka a Jakub Dobeš

Národní tým do šestnácti let odletěl na turnaj čtyř zemí do Ruska a na palubě letadla nechyběl poprvé ani brankář chomutovského mladšího či staršího dorostu Jakub Dobeš. Nejmladší chlapecká reprezentace porazila v prvním utkání Švédsko 4:2, poté podlehla 1:5 domácímu výběru a turnaj zakončila vítězstvím na 3:2 nad Finy. Při bodové shodě s Ruskem i týmem Suomi z toho bylo třetí místo.

Jakub Dobeš zasáhl ve Velikém Novgorodu do duelu s ruským týmem a celkem pětkrát inkasoval. Z turnaje nejsou dostupné podrobnější statistiky, takže nevíme, kolika střelám mladý brankář Pirátů čelil a jaká byla jeho procentuální úspěšnost zákroků.

TOP fotografie: Aleš Krecl (www.cslh.cz)