Ohlasy po utkání

„Mám skvělé pocity,“ neskrýval po postupu přes Plzeň útočník Tomáš Koblížek

Napsal 22.03.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti zvládli rozhodující semifinále ELIOD extraligy mladšího dorostu s Plzní. Útočník Tomáš Koblížek se na výhře 5:1 podílel jednou brankou a na jeden gól navíc nahrál. Celkově měl v play-off čtyři body za branku a tři asistence v pěti odehraných duelech. Mladý forvard po zápase neskrýval pocit z právě skončeného a navíc úspěšného střetnutí.

Mladé Piráty čekalo v neděli krátce po polední rozhodující semifinále, které mělo určit tým, jenž se podívá na mistrovství republiky. Po první třetině domácí sice prohrávali, avšak ve druhé periodě pěti brankami rozhodli. „Bylo to velmi těžké utkání. Ze začátku jsme byli nervózní. Když jsme poté dali tři góly, už jsme byli na velmi dobré vlně a bylo to lepší,“ hodnotil zápas útočník Tomáš Koblížek.

Po první třetině Chomutovští prohrávali 1:0, stejně jako v prvním zápase série. „Já jsem věřil, že to opět otočíme,“ řekl s úsměvem hráč s číslem 26 na dresu.

Patnáctiletý hokejista v pětadvacáté minutě vstřelil svůj první gól v letošním play-off. Zároveň se jednalo o branku, která znamenala vyrovnání a nastartovala pirátský obrat v zápase. „Bylo to díky tomu, že Ondra Buchtela dobře vystřelil a poté už bylo lehké dorazit puk do prázdné branky,“ okomentoval situaci střelec.

Tomáš Koblížek si v zápase připsal ještě jeden kanadský bod. Stalo se tak o čtyři minuty později, když měl podíl na třetí chomutovské brance, již vsítil Jan Svoboda. „Nahrál jsem Ondrovi Buchtelovi, který nahodil přes celé hřiště. Honza tam dobře našlápl, prokázal důraz a dorazil kotouč,“ řekl.

Zpovídaný útočník byl po zápase popichován spoluhráči z kabiny. Během rozhovoru neskrýval pocity z úspěšného střetnutí. „Pocity mám výborné, přímo skvělé,“ prozradil hráč, jenž za dva roky v extralize mladšího dorostu posbíral 58 bodů za 73 zápasů.

Piráti si postupem přes Plzeň zajistili právo startovat na mistrovství republiky v Hradci Králové. Co od toho turnaje očekává Tomáš Koblížek? „Každý zápas tam bude těžký. Nesmíme si tam dovolit zaváhat, ale věřím nám,“ uzavřel.