Ohlasy po utkání

”Musíme bojovat a dostat se z krize,” burcuje útočník Zdeněk Skořepa

Napsal 07.10.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté prográli již čtvrtý z pěti posledních zápasů, na domácím ledě nestačili na nováčka z Chrudimi a podlehli 1:3. Zdeňka Skořepy jsme se zeptali, v čem vidí hlavní příčiny neúspěchu Chomutova v posledních kolech.

Jaký byl z vašeho pohledu dnešní zápas?

Dnešní zápas byl hrozný. Musíme si přiznat, že jsme na Chrudim po taktické stránce neměli. Přijela sem hrát to, co na nás platí a nepustili nás k ničemu. Stálo nás to hodně sil a žádný efekt nebyl.

Může být dnešní neúspěch Chomutova způsoben tím, že jste unavení po zápase v Brně?

Na to se nemůžeme vymlouvat, všichni hrajeme stejně zápasů.

V čem vidíte hlavní důvod, že se Chomutovu v posledních kolech nedaří?

Těžko říct. Ze začátku jsme lehce bruslili, padalo nám to tam. Teď se to otočilo proti nám, nejde nám rozehrávka, neproměňujeme šance. Musíme bojovat a nějak se z té krize dostat.

Dnes jste dostali 2 branky ve vlastních přesilovkách, co k tomu říct?

To jsou góly které mrzí. Při našich výhodách bychom měli zamknout soupeře u něho ve třetině a vytvořit nějaký tlak, ale v dnešním utkání to nešlo. Chrudim hrála na brejky a to se jim vyplácelo.

Byly o přestávkách v kabině veliké bouřky?

Samozřejmě, při takovémto zápase to nemůže probíhat v klidu. Každý ví, o co Chomutovu jde a o co hrajeme, takže si musí sáhnout do svého svědomí a začít u sebe.

Trenér po první třetině prostřídal formace. Myslíte si, že tento tah přinesl nějaký úspěch?

Trenér chtěl dát mužstvu nějaký impuls, aby se trošku změnila hra, abychom hráli trošku jinak, ale dá se říct že to nevedlo k ničemu.

Čím byl soupeř nejvíce nepříjemný?

Určitě tím, že na nás čekal a vlastně u puků, která jsme nahazovali, byl o krok dřív, sbírali je a nahazovali hned zpět do protiútoku.

Nepodcenili jste Chrudim trošku?

Myslím si, že určitě ne. V prvních zápasech nám všechno vycházelo. Teď nám ta lehkost chybí.

Jak se vám v Chomutově prozatím hraje?

Musím se přiznat, že to zatím žádná sláva není. Doufám že se to zlepší a začne mi to tam padat.

Dnes na vás diváci několikrát pískali. To se pak asi hraje dvojnásob špatně, že?

Co bych k tomu měl říct. To je vždycky tak, když se týmu daří, tak vás obletují a když se nedaří, tak pískají. Mají na to právo, zaplatili si lístek, přišli se na nás podívat a očakávají výhru. V příštích zápasech jim snad ukážeme, že hokej hrát umíme.