Ohlasy po utkání

„Musíme být agresivnější a více je bít,“ velel před druhým utkáním Dávid Skokan

Napsal 31.3.2017 David Panuška
L i b e r e c - Piráti načali semifinálovou bitvu Generali play-off na ledě libereckých Bílých Tygrů. V Podještědí oblékl zelenou helmu pro největšího týmového bojovníka ve čtvrtfinále slovenský útočník Dávid Skokan. Před druhým utkáním v Home Credit areně velí zvýšit důraz.

Musíme je více bít, velí Dávid Skokan

Liberečtí hokejisté vstoupili do utkání aktivně a většinu utkání byli nebezpečnějším celkem. Nakonec se jim povedlo vyhrát 4:1 a ujmout se vedení 1:0 v sérii. „Věděli jsme, do čeho jdeme a očekávali jsme liberecký tlak. Myslím si, že se ten zápas dal i vyhrát, ale dělali jsme individuální chyby, což nás poté stálo zápas. Už to ale skončilo, je potřeba se na ně připravit znovu,“ hodnotil bezprostředně po utkání slovenský bojovník Dávid Skokan.

Svěřenci Vladimíra Růžičky se musí rychle otřepat a vlétnout do dalšího utkání od znova. „Musíme jezdit, více bruslit, bít je a dát do toho vše. Musíme je rozhodit, oni tu kvalitu mají. Když podáme stoprocentní výkon, což se v tomto utkání moc nepovedlo, tak máme šanci vyhrát,“ věděl hrdina šestého čtvrtfinále.

Jediná branka Pirátů padla po důrazu před brankou, kde se premiérově v extraligovém semifinále prosadil Petr Koblasa. Takové situace by podle rodáka z Popradu měly rozhodovat. „V dnešní době většina branek padá zblízka. Beci to nahazují, tečuje se to a doráží. Branka Petra Koblasy byla tím příkladem. V těchto prostorech se musíme pohybovat a být tam důrazní. Pěkné branky nevymizely, ale padají méně,“ vyprávěl.

Dávid Skokan strávil během prvního semifinále na ledě přesně šestnáct minut

Týdenní volno pomohlo...

Piráti si po náročném předkole a čtvrtfinále konečně odpočinuli. Například osmadvacetiletému útočníkovi volno pomohlo. „Já se před utkáním cítil skvěle. To týdenní volno mi pomohlo, zregeneroval jsem síly a šel jsem do toho naplno. Oni hrají jiný styl. Jak jsem říkal, musíme více tlačit a být důraznější. Jánko nás vzadu podrží,“ hodnotil své volno usměvavý útočník.

Dávid Skokan před utkáním dostal zelenou helmu pro nejlepšího Piráta v hodnocení Radegast indexu ve čtvrtfinále. Sám toto ocenění ale nijak nepřeceňoval. „Já tu helmu nijak nevnímal, nevidím jí, když hraju. Nemyslel jsme na to a hrál jsem normálně. Je to týmový sport. Velkou zásluhu na té helmě mají hlavně moji spoluhráči,“ dodal na závěr.