Naposledy před Vánoci doma, dorazí ve formě hrající třetí Vítkovice

Napsal 21.12.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ani v předvánočním čase nepolevuje tempo Tipsport extraligy. V rámci již 32. kola hostí Piráti celek s momentálně asi nejlepším formou v celém peletonu. Na chomutovský led dorazí tým Vítkovice Ridera. Oba soupeři ve středečním kole vyhráli a určitě na to budou chtít navázat. Přijďte do SD ARÉNY v pátek 22. prosince v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Ostravský celek má momentálně velmi dobrou formu a díky tomu se nachází na třetím místě extraligové tabulky, hned za duem Plzně a Mountfield HK. Vítkovičtí nabrali v posledním období hodně dobrou formu. Z posledních šesti střetnutí odešli svěřenci kouče Petra vítězně, naposledy dokonce s nulou.

Na hokejkách Vítkovic skončily týmy Liberce, Olomouce, Zlína, Sparty a Pardubic. S pražským celkem se Ridera utkala před pauzou dokonce dvakrát. Velkou zásluhu na úspěších Vítkovic má bezesporu stabilní jednička týmu Patrik Bartošák, jenž byl při posledním reprezentačním srazu v pozici dvojky v duelu s Finskem.

Kouč Jakub Petr nemůže v chomutovském utkání využít služeb zadáků Jana Výtiska s Lukášem Klokem. Spolu s nimi jsou na marodce i forvardi Radoslav Tybor a Rastislav Dej. Slovenští ofenzivní hráči již trénují, ale na naskočení do ostrého zápasu to ještě není. Zřejmě i proto přišel nedávno na hostování do 15. ledna útočník Milan Bartovič z Liberce.

„Stále nám chybí nemocný Klok, dlouhodobě zraněný je Výtisk. Tybor s Dejem sice už trénují, ale na návrat do zápasů je zatím brzy. Znovu tedy budeme v omlazené sestavě a budeme chtít hrát dobře týmově, kompaktně, bojovně. Chceme se poprat o body,“ odhalil pro klubový web trenér Petr.

Vzájemné souboje v aktuálním ročníku

Oba celky se již utkaly dvakrát a v obou případech se radovali Vítkovičtí. V prvním měření sil v chomutovské SD ARÉNĚ začali lépe svěřenci kouče Petra, neboť na konci druhé části otevřel brankový účet Patrik Zdráhal. Piráti se dočkali vyrovnání v polovině třetí části z hole beka Jaroslava Mrázka. Jelikož do konce šedesáti minut další gól nepadl, muselo rozhodnout prodloužení. V něm vystřelil bonusový bod Rideře Radoslav Tybor.

I druhé vzájemné klání se povedlo lépe celku z Ostravy. Skóre otevřel v patnácté minutě bývalý Pirát David Květoň. V závěru první periody srovnal Jakub Sklenář. Druhých dvacet minut ale patřilo Vítkovicím, kteří třemi brankami rozhodli o osudu zápasu. Korekci výsledku dal v 52. minutě Jan Havel.

399 tr. minutTRESTNÉ MINUTY441 tr. minut

Vítkovice Ridera - Dynamo Pardubice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Vítkovičtí ve středu hostili na ledě domovské OSTRAVAR ARÉNY celek Pardubic. Úvod domácím vyšel na výbornou. Již po osmapadesáti vteřinách otevřel skóre David Květoň. Další průběh klání nechal vyniknout oba brankáře, neboť další gól přišel až v závěru. Pojistku na šestou výhru dal Rideře Lukáš Kucsera.

Sestava: Bartošák – Urbanec, Sloboda, Baranka, Hrbas, D. Krenželok, Trška, Puzič – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Hudeček, T. Jáchym, Š. Stránský.

Branky a nahrávky: 1. D. Květoň (Roman, Szturc), 58. Kucsera (Bartovič). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 33:32. Blokované střely: 14:7. Hity: 7:10. Vhazování: 40:29.

Kometa Brno - Piráti 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Po druhé reprezentační pauze cestovala pirátská družina k utkání na led Brna. Byli to právě domácí, kteří se jako první dostali do vedení, jenže Piráti díky gólům Sklenáře a Růžičky otočili vývoj. Radost z vedení ale trvala jen krátce, neboť srovnal Vojtěch Němec. Na další branku si diváci v DRFG Aréně museli počkat až do 52. minuty, kdy se po dobré práci novice Ronalda Knota trefil kapitán Michal Vondrka, jenž tak rozhodl o zisku tří bodů. Perličkou je, že i třetí vzájemný duel skončil výhrou svěřenců kouče Růžičky v poměru 3:2, po nájezdech a prodloužení se tak nyní stalo v normální hrací době.

Sestava: Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – Dlouhý, Šťovíček, Hlava.

Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Malec, Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Krejčík) - 4. Sklenář (Růžička, J. Havel), 12. Růžička, 52. Vondrka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení 0:0. Střely na branku: 21:17. Blokované střely: 8:13. Hity: 11:11. Vhazování: 36:20.