Naposledy před druhou repre pauzou: Piráti hostí o příčku i bod horší Jihlavu

Napsal 09.12.2017 Sabina Nováková
C h o m u t o v – Piráti po výjezdu do Pardubic přivítají na domácím ledě Jihlavu. Poslední čtyři utkání Chomutovští nezvádli, a tak budou chtít bilanci napravit. Naproti tomu Jihlavští dohnali poslední zápas až do prodloužení, kde nad Oceláři zvítězili 1:0. Třicáté kolo Tipsport extraligy startuje v SD ARÉNĚ v neděli 10. prosince od 15:30.

Dukla za polovinou odehraných zápasů

Jihlava je na tom zatím o příčku hůře než Piráti. Kromě jednoho místa v tabulce dělí oba týmy také jeden bod. Čísla vypovídají zatím v neprospěch soupeře. Na svém kontě má Dukla prozatím pouhých jedenáct výher, které udolala s Mladou Boleslaví v prodloužení 3:2, dále za stejného stavu vyhrála tři zápasy nato se Zlínem. Po dvou porážkách přišla opět výhra, tentokrát se Dukle zadařilo proti Litvínovu – 4:1. Tři zápasy si pak počkala na vítězství se Spartou 4:2 a po prohře v Třinci 0:3 si připsala dva body za výhru v samostatných nájezdech 4:3 nad Chomutovem. Další kolo sehrála ve Zlíně a nedala soupeři šanci na odplatu. Opět se zápas prodloužil až do nájezdů a Jihlava vyhrála 2:1. Následovala prohra 2:3 s Pardubicemi. Ta byla pro Jihlavu třetím zápasem v řadě, kde se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Ani na Kometu Brno nenašla správný recept a padla 0:2. Chuť si však spravila ve Vítkovicích, kde těsně zvítězila 4:3. Ledová sprcha přišla v podobě čtyř prohraných zápasů v řadě s Plzní, Litvínovem, Libercem a Hradcem Králové. Zlom však přišel v utkání s Olomoucí, kterou Jihlavští obrali o druhý bod v prodloužení – 3:2. Veselo bylo i po klání s Mladou Boleslaví, které skončilo 3:0. V prodloužení pak v osmadvacátém kole padla Dukla v prodloužení se Spartou 5:6. Do prodloužení se šlo i v zápase se Třincem, když se celých šedesát minut neprosadil ani jeden z týmů – 1:0.

Předchozí souboje obou kádrů

Poprvé se Jihlava s Chomutovem setkala v úvodu soutěže, konkrétně ve čtvrtém kole Tipsport extraligy. Rozhodnout se muselo až v prodloužení po stavu 3:3 na konci třetího dějství. V pětašedesáté minutě to na sebe vzal Jakub Sklenář, a získal tak pro Piráty druhý bod – 4:3p. Druhé střetnutí, tentokrát v Jihlavě, vyšlo lépe soupeři. Tentokrát se rozhodovalo v samostatných nájezdech, přestože Piráti vedli ve 21. minutě už 3:0. Po základní hrací době byl stav utkání 3:3, a tak hráči naskočili do prodloužení, které Dukle vystřelil čtyři vteřiny před třetí sirénou Tomáš Kubalík a v němž se ani jeden z týmů neprosadil. Adam Zeman pak proměnil rozhodující nájezd a druhý bod ukořistili Jihlavští.

HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

V rámci devětadvacátého kola Chomutov vyjel na led Pardubic. Již po první periodě soupeř vedl s dvoubrankovým náskokem. Ve druhé části nebylo vidno žádné branky a v poslední třetině domácí definitivně potvrdili výhru nad Piráty. Střelecky se za ně prosadil Michal Poletín spolu s Dávidem Skokanem.

Branky a nahrávky: 5. Sýkora (Rolinek, Čáslava), 15. Marosz (Rolinek, Sýkora), 17. Trončinský (Sýkora), 42. Treille (Perret), 50. Treille (Poulíček) – 10. Poletín (Flemming, Dietz), 51. Skokan (Valach). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:20.Blokované střely: 9:10. Hity: 7:10. Vhazování: 33:39.

HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Jihlavští mají za sebou domácí klání s Oceláři, které bylo pro divácké oko poněkud nezajímavé, budeme-li to brát z pohledu gólových okamžiků. Rozhodovat se totiž muselo až v prodloužení, jelikož po třech periodách byl stav 0:0. Ve dvaašedesáté minutě se tak mužem celého zápasu stal Lukáš Anděl, který zařídil dva body pro Duklu.

Branky a nahrávky: 62. Anděl. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 24:30.Blokované střely: 12:7. Hity: 1:1. Vhazování: 37:25.

Posily v řadách Jihlavy

Přílivem nových posil se vedení Jihlavy rozhodlo oživit útok mužstva. Do konce sezóny se nedávno Jihlavě upsal kanadský Wacey Rabbit, který si naposledy zahrál v zámořské ECHL. Na střídavé starty se přidal k Dukle také Vlastimil Dostálek z Českých Budějovic. Extraligu již okusil v dresu Olomouce nebo Brna. Bývalý hráč zámořské NHL Zach Hamill přichází taktéž posílit útočné řady Jihlavy. Dříve si zahrál za Boston Bruins. Před příchodem do Dukly hrál v Norsku za Lorenskog, kde zaznamenal jedenáct branek s osmi přihrávkami. V rámci hostování přišla nová postava i na post brankáře. Jihlavské barvy bude oblékat i Karel Vejmelka, jenž hlásí příchod z Komety Brno. Vedení tím tak chce vyřešit nedostatek gólmanů vzhledem k nominacím na MS do 20 let.