Naváží Piráti v předposledním přípravném utkání proti Energii na tři výhry v řadě?

Napsala 30.08.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v předposledním přípravném zápase nastoupí proti Karlovým Varům a po třech domácích výhrách se představí venku. Ruský Amur Chabarovsk 14. srpna odstartoval karlovarskou sérii pěti porážek v řadě, mezi které se řadí i prohra v SD ARÉNĚ 2:3. Nyní se oba týmy proti sobě postaví na ledě Energie, kde budou Piráti chtít prodloužit sérii karlovarských nezdarů a poprvé v přípravě vyhrát venku. Úvodní buly bude vhozeno v úterý 1. září v 18 hodin.

Karlovarští mezi dvěma vzájemnými zápasy

Plzeňská Škodovka oplatila Karlovarským porážku 3:4 po samostatných nájezdech a vyhrála v KV ARENĚ 3:2 taktéž po nájezdech. Ve vyrovnaném střetnutí za Energii snížil na rozdíl jednoho gólu Petr Koblasa, k němuž se odrazil puk, který poslal pod víko. Vyrovnávací gól ve 35. minutě vsítil David Hruška, jenž proměnil trestné střílení. Samostatné nájezdy ovládla Plzeň a rozhodující branku si připsal Jakub Lev.

V prvním utkání, které Karlovarští odehráli v rámci soustředění na Moravě, podlehli domácímu týmu PSG Zlín 3:0, když dvakrát inkasovali v prostřední periodě, na což nedokázali odpovědět. V samém závěru zápasu přidal třetí trefu Roman Vlach.

V druhém zápase na Moravě, kde se konečný stav podobal spíše fotbalovým výsledkům, Karlovy Vary utrpěly další porážku v řadě. Gólově se neprosadily a ve 43. minutě musel po střele Miroslava Holce lovit puk za zády Vladislav Habal.

Poslední vzájemné utkání

Piráti chtějí v předposledním zápase prodloužit sérii tří výher v řadě

Předchozí vzájemné střetnutí se uskutečnilo v SD ARÉNĚ, když Piráti na domácím ledě porazili karlovarskou Energii 3:2. Ve vyrovnaném utkání se již ve třetí minutě prosadil Jan Rutta, který využil přesilovku a z mezikruží propálil všechno před sebou.

Druhý gól v závěru první třetiny přidal Vladimír Růžička mladší, jenž tečoval nahození Adama Jánošíka od modré čáry. Ve dvacáté minutě upravil skóre na 2:1 Matěj Zadražil.

Na konci druhé třetiny se po rychlém přechodu středního pásma dostali dva Chomutovští hráči do přečíslení dva na jednoho. David Květoň přihrál rozjetému Marku Hovorkovi, který rychlou střelou překonal Tomáše Závorku. Karlovarský Vojtěch Tomeček, jenž střelou pod víko překonal Miroslava Kopřivu, ve 44. minutě korigoval skóre na 3:2.

Změny na soupisce před nadcházející sezónou

Příchody: Václav Benák - Pardubice, Rostislav Marosz - Třinec (hostoval v Olomouci), Tomáš Rachůnek - Olomouc, Michal Gulaši - Södertälje (Švédsko), Marcel Haščák - Chabarovsk (Rusko)

Odchody: Ondřej Šmach - Banská Bystrica (Slovensko), Jekabs Redlihs - Chomutov, Stanislav Balán - Vítkovice, Radim Hruška - Mladá Boleslav, Roman Pšurný - Přerov, Tomáš Micka - Slavia (konec hostování), Zdeněk Bahenský - neznámo.