Nejlepší obrana soutěže se představí před vlastním publikem

Napsal 15.11.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Na plné obrátky se znovu rozjíždí prvoligový kolotoč po několikadenní pauze. Druhý zápas ve třech dnech sehrají hokejisté KLH Chomutov na ledě ČEZ stadionu proti Jestřábům z Prostějova. Nebude to snadný zápas. Proč? Stačí se podívat na předehrávku minulého 23.kola, kdy Hanáci zaťali své drápy do těla Dukly Jihlava a zdolali ji 3:1. Na druhou stranu je nutné podotknout, že se jim postaví chomutovská, tudíž nejlepší, defenziva první ligy. Při troše štěstí se dá stihnout hokej i druhý duel fotbalové baráže, což by mělo nalákat do ochozů co nejvíce diváků. Střelecké prokletí z venkovních duelů většinou pro Severočechy doma neplatí. Bude tomu tak i tentokrát? Odpověď bude známa ve středu 16.11.2005, kdy se hraje od 17:30. Připraven bude i tradiční ONLINE přenos.

Novinky a změny v kádru Prostějovských

Nejžhavější novinkou je povolání Jana Švrčka (19 let) do reprezentační zálohy k turnaji, který o víkendu proběhl v Rusku. Tam se obránce, který však v současné době obléká dres druholigového Přerova, potkal také s Ondřejem Poživilem, jenž působí v Chomutově.

Mezi novými tvářemi v celku Hanáků najdeme pro fanoušky prvoligového hokeje známá jména. Z Mladé Boleslavi přišli útočník Mojmír Musil (31), který se však pod taktovkou trenéra Jaroslava Becka příliš neohřál a už byl z týmu vyřazen, a obránce Petr Braniš (22), jenž působil i v Berouně. Další posilu obrany získalo vedení týmu v druholigovém Blansku. Richard Kučírek (24) může za Hanáky nastupovat do začátku vyřazovacích bojů v třetí nejvyšší soutěži. Naopak defenzivu opustil borec, jehož vídali diváci v i bílomodrém dresu Chomutova, Martin Toms (21), jeho nové působiště ještě není známo.

Ofenzivu rozšířili mladíci Pavel Žibrita (19), odchovanec Třinec za jehož juniorské družstvo od počátku sezony nastupoval, a Lubor Dibelka (22). Toho uvolnila druholigová Technika Brno, kde po loňském angažmá v Ostravě a Havířově zakotvil. Do mateřského klubu z Mladé Boleslavi se pak vrátil Tomáš Hradecký (27).

Jestřábi v zrcadle statistik

Brankářská jednička mužstva Vlastimil Lakosil (26) figuruje s úspěšností zásahů 93,13% na osmém místě v prvoligovém pelotonu strážců svatyně.

Nejproduktivnější bek týmu Robert Procházka (27) posbíral devět bodů za 4 góly a 5 asistencí, což ho řadí na čtvrté místo mezi obránci v celé soutěži.

3.Martin Toms       59 TM
Pozn.: V posledních dvou pořadích jsou zvýrazněni obránci.

Poslední vzájemný zápas

V rámci 11.kola se oba sokové potkali poprvé v letošním ročníku a rozešli se smírně po výsledku 1:1. téměř celé dvě třetiny se v Prostějově čekalo na gól. Ten padl až poslední minutě prostředního dějství a zařídila jej trefa Michala Vymazala (21). Severočeši horko těžko zachraňovali bod, když splnili svou letošní střeleckou normu na cizích kluzištích - jednou a dost. V předposlední minutě vyrovnal Martin Szakal a poslal střetnutí do nastaveného času. V něm už nikdo nemířili přesně a tak na ukazateli svítili dvě jedničky i po 65 minutách čistého času hry.

Tehdejší sestavy

Chomutov: Podolka – Révay, Černý, Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný – Boušek, Šíp, Polodna – Stavenský, Koláček, Malát – Buchal, Kostourek, Jan Šulc – Jíra, Mikšovic, Polanský.

Prostějov: Lakosil – Toms, Kameš, Sedlák, Kučera, Švrček, Doseděl, Grman – Piecha, Saluga, Luka – Vymazal, Sabela, Fojtík – Hradecký, F.Čech, Bordowski – M.Čech, Řípa, Petrák – Kolusz.

Mistrovská sezona Hanáků

Dosavadní bilance 7-1-2-0-12 řadí Jestřáby deset bodů za pozici v play-off a zároveň jim zaručuje pětibodový náskok na místo znamenající baráž o udržení. Mezi nejzajímavější výsledky Prostějovských patří jistě domácí vítězství ve druhém kole nad Havířovem (5:2) a výhra v minulém kole nad Jihlavou (3:1). Také výhru v prodloužení v Mladé Boleslavi mohou příští soupeři Chomutova považovat za úspěch.

Aktuální výsledky

19.kolo: Prostějov – Jindřichův Hradec 5:1
20.kolo: Třebíč – Prostějov            3:0
21.kolo: Prostějov – Mladá Boleslav    2:5
22.kolo: Ostrava – Prostějov           5:4
23.kolo: Prostějov – Jihlava           3:1
Pozn.: Zvýrazněny jsou výhry Prostějova.

Poslední utkání

V minulém kole přivítali Jestřábi ve svém hájemství rivala z nejslavnějších - Duklu Jihlava – a utkání se jim náramně povedlo. Domácím se povedl raketový nástup, když hned ve 21.vteřině překonal Suchana Martin Saluga (23). Další gól přišel z hole Lubora Dibelky a Prostějov díky němu vedl ve 28.minutě rozdílem dvou branek. Oldřich Bakus sice za 160 sekund snížil, ale na body to nestačilo. Ty jistil pro Hanáky trefou do prázdné branky v poslední minutě nejlepší střelec Martin Piecha.

Sestavy rivalů ve 23.kole

Chomutov: Horčička - Martínek, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Szakal, Ťupa, Chatrnúch, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Malát - Jíra, Mikšovic, Polanský - Buchal, Charousek, Jan Šulc.

Prostějov: Lakosil - Braniš, Všetečka, Sedlák, Procházka, Kučírek, Kameš - Piecha, Saluga, Fojtík - Dibelka, M. Čech, F. Čech - Řípa, Sabela, Luka.