Rozhovory

„Nejspíš bych vložil peníze dětem na spořící účet,“ usmíval se Michal Vondrka ohledně případné výhry

Napsal 3.5.2017 Libor Kult
C h o m u t o v - Na slavnostním galavečeru Tipsport extraligy mimo jiné přiznal, že má za sebou životní sezónu. Hlasy hráčů nejvyšší soutěže pak potvrdily, že to není názor jen kapitána Pirátů Michala Vondrky. Brzy pětatřicetiletý křídelník si odnesl hlavní cenu pro hokejistu sezóny. „Měl jsem z klubu nějaké náznaky, protože mi před pár dny říkali, jestli bych se nechtěl galavečeru zúčastnit, ale nečekal jsem, že vyhraju hlavní kategorii,“ povídal v útrobách hotelu Hilton. „Moc mě to potěšilo,“ netajil se.

Odchovanec jihočeského hokeje skončil v kanadském bodování základní části na pátém místě s bilancí 23 gólů a stejného počtu asistencí. V Generali play-off pak s deseti přesnými zásahy opanoval pořadí střelců a se čtrnácti body skončil druhý v produktivitě vyřazovacích bojů hned za parťákem Ivanem Humlem, jehož označil za jeden z klíčových důvodů vlastního individuálního ocenění.

Ta jsou pro Michala Vondrku podle jeho slov až na druhém místě, ovšem cena udělená samotnými hráči má v jeho očích přece jen větší váhu. „Trofej je specifická tím, že každý extraligový hráč hlasuje pro svého favorita. Myslím, že větší odborníci než samotní hráči nejsou, proto bych řekl, že jde o upřímnou cenu, což mě o to víc těší,“ vyprávěl.

Semifinále, do něhož nakonec Piráti postoupili, znamená vyrovnání třetího nejlepšího chomutovského výsledku mezi tuzemskou elitou. „Jeli jsme nad plán a už jsem několikrát opakoval, že po dvou domácích zápasech s Mladou Boleslaví nám nikdo nevěřil a my jsme to nakonec dotáhli takhle daleko,“ bilancoval.

Michala Vondrku doprovázela na slavnostním zakončení Tipsport extraligy 2016/2017 přítelkyně

„Cíl pro příští ročník bude stejný jako doposud. Budeme se chtít dostat do play-off, kde se může stát cokoliv, protože je to opravdu jiná soutěž,“ odmítal se nechat strhnout k velkým prohlášením pod dojmem povedeného ročníku. „Vezměte si, že jsme mohli v předkole vypadnout. Příští rok se podobná jízda může i nemusí povést. Uvidíme,“ nechtěl předbíhat.

Nejen po obratu v předkole Generali play-off a vyřazení Třince ve čtvrtfinále sami hráči často hovořili o skvělé partě, která se pod vrcholky Krušných hor sešla. Jeden z jejích lídrů se bránil označení nejlepší v kariéře. „Tohle se těžko srovnává. Na Slavii jsme měli výbornou partu stejně jako první rok ve Slovanu. Ta letošní se tomu určitě vyrovnala. Všechno si sedlo, všichni makali a nenašel se jediný člověk, který by to nějak kazil,“ přiblížil.

Jednou z odměn od generálního partnera extraligy společnosti Tipsport byl tiket vsazený za částku pět tisíc korun na chomutovský titul v příští sezóně. Při kurzu 15:1 by výhra činila slušných 75 tisíc korun. „Tak to vůbec netuším,“ vyhrkl upřímně při otázce, jak by případnou výhru použil. „Možná bych peníze vložil na nějaké spořící účty dětem, ale opravdu nevím,“ doplnil ještě s tím, že sám vsázel už poměrně dávno. „Asi před pěti lety jsem za pár korun zkusil nějaké tenisy a vyšlo mi to. Horlivý sázkař ale rozhodně nejsem,“ culil se.

Řeč se poté stočila také na kurz na tiketu. „Vím, co to znamená, ale nejsem si jistý, jak moc se změnil oproti předchozí sezóně,“ říkal pobaveně. „Že bychom teď patřili mezi favority,“ ptal se nahlas s úsměvem. „Není to úplně vysoké číslo, jenže k mistrovskému titulu patří hrozně moc štěstí. To je potřeba hlavně v play-off a své o tom ví i v Kometě, která musela mít v jednotlivých zápasech i trochu štěstí, aby se puky odrážely k jejím hráčům,“ připojil už vážně.

Když padla zmínka o úřadujících mistrech, Michal Vondrka prozradil, že poprvé během aktivní kariéry sledoval hokej víc také v televizi. „V kabině nám běžely sestřihy z NHL, doma jsem se sice po vypadnutí věnoval dětem, ale po očku jsem koukal i na finále, kde jsem měl velkého kamaráda Jakuba Krejčíka, kterému jsem titul moc přál,“ líčil.

Také blížící se světový šampionát v Paříži a Kolíně nad Rýnem bude českobudějovický rodák sledovat na dálku. Přestože jeho jméno v souvislosti s národním týmem padlo, zůstává nakonec kapitán Pirátů doma. „Ani pořádně nevím, proč nejedu,“ krčil rameny. „S Pepou Jandačem jsme byli domluvení, že si zavoláme, protože jsem si potřeboval odpočinout,“ vyprávěl dále. „Pak jsme si volali a on mi sdělil, že místo pro mě není, což respektuju, protože on je trenér. I když mě to samozřejmě mrzí,“ dokončil s tím, že šampionát bude sledovat v televizi, pokud nebude na dovolené.

Foto: Karel Švec