Není větší zápas! Přijede ústecký Slovan!

Napsal 06.12.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Není vyhecovanější zápas. Do Chomutova se valí Lvi. Vytřou s nimi chomutovští Piráti kluziště tak, jako s jejich dresem vyleštil mantinel v posledním domácím zápase Picaroon? Ústí je suverén ligy, Chomutov s ním ale letos za tři body ještě neprohrál.

Devět bodů – tak velký je náskok prvního Ústí na druhý Chomutov. V posledních kolech ale několikrát zaváhalo. Porazilo sice Litoměřice 5:2 a Třebíč 4:3, pak se ale zrodilo obrovské překvapení. Lvi totiž doma nedokázali porazit aktuálně jedenáctý Písek a prohráli s ním 2:3. Mimochodem – šlo o první ústeckou prohru po 60 minutách hry po sedmnácti zápasové šňůře.

Pohled do tabulek

V dalším kole složili hráči reparát a nedali šanci Havlíčkovu brodu, který porazili 5:0, nicméně v posledním kole ztratili bod na ledě Benátek, když vydřeli výhru 5:4 až v prodloužení. Benátky jsou navíc prvním týmem ligy, který dokázal Ústí vstřelit čtyři branky. Posledních pět kol se navíc Lvi lehce trápí v přesilovkách – proměňují „jen“ každou desátou, naopak v každém šestém oslabení inkasují.

Suma sumárum – z 29 zápasů Ústí vyhrálo rovných dvaadvacet v základní hrací době a jen třikrát po šedesáti minutách prohrálo – s Chomutovem, Berounem a Pískem. Podobně suverénní je i venku, kdy odehrálo na hřištích soupeřů 14 zápasů a jen dvakrát odjíždělo bez bodu.

Úctyhodné je rozhodně ústecké skóre – 134:47. Průměrně soupeři Lvů „nafasují“ v zápase 4,6 branky, Šumperk, Most a Beroun dostaly dokonce devítibrankovou nálož. Do branky Lvů naopak propadne v průměru 1,6 branky. Jak už bylo zmíněno – jen Benátkám se podařilo skórovat čtyřikrát.

Veterán Orct

Mohl být kvalitním obráncem, pak ale jednou zaskočil do branky a už v ní zůstal. A nutno podotknout, že i ve svých 40 letech v ní předvádí skvělé výkony. Seznamte se - Zdeněk Orct. Čtyřicetiletý odchovanec Liberce se v brance Ústí pravidelně střídá s Pavlem Francouzem. A oba v ní předvádějí skvělé výkony.

Orct si drží úspěšnost zákroků nad 95 %, průměr inkasovaných gólů je potom nižší než jeden a půl branky na utkání – 1,46. Dlouholetý hráč Litvínova, který strávil podstatnou část hokejového života v Kladně, s nímž v sezoně 02/03 bojoval o návrat do extraligy, je tak základním stavebním kamenem úspěchu celého týmu.

Jaroslav Roubík k nezastavení

Druhý muž v průběžném pořadí kanadského bodování první ligy – to je Jaroslav Roubík. Odchovanec Sparty prošel i týmem Chomutova - v průběhu sezon 01/02 a 02/03 si připsal 46 zápasů v dresu Chomutova a 26 kanadských bodů.

Jeho další kroky pak vedly do Hradce Králové, kde trávil celkem devět ligových sezon, na konci té loňské se nicméně upsal Ústí, kde hostoval. Jaroslav Roubík odehrál 27 zápasů a připsal si v nich 33 bodů (16+17). Nebezpečnějšího střelce v dresu Lvů nenajdete. Svou pověst ostatně potvrdil i v posledních pěti utkáních, v nichž se do statistik zapsal celkem devětkrát.

Letos zatím za čtyři body

Už dvakrát měli Chomutovští možnost poměřit své síly se Lvy. První střetnutí se odehrálo v rámci čtvrtého kola na ledě Chomutova. Zatímco Lvi do té doby nezaváhali, Chomutov měl start pomalejší. V krajském derby ale předvedl skvělý výkon a zvítězil 3:1 – i přesto, že skóre v polovině zápasu otvíral ústecký Lev. Třetí třetina patřila domácím – branky Hřebejka, Krafta a Hrušky zařídily první prohru Slovanu v sezoně.

I do druhého utkání vstoupil lépe Chomutov – po první třetině vedl dokonce 2:0, když se prosadili Hafenrichter a Ondřej. V polovině zápasu se ale ve vlastním oslabení prosadil Třetina. Ten samý hráč navíc zařídil i vyrovnávací branku na 2:2. Ústí v zápase podržel gólman Francouz. Vyznamenal se i v nájezdech, když všechny zlikvidoval. Vítězný nájezd Ústí proměnil Jan Alinč.

Ve dvou vzájemných zápasech nenajdeme nikoho, kdo by výrazněji vyčníval – po dvou bodech si připsali Hřebejk, Pulpán, Ondřej a ústecký Třetina.

Stručně z Chomutova

Chomutov se veze na vlně dobrých výsledků. Už sedm zápasů v řadě v základní hrací době neprohrál. V posledních pěti zápasech navíc na jedničku klape útok – Chomutov v nich vstřelil celkem dvaadvacet branek. Šumperku v posledním kole na cestu domů přibalil „sedmičku“.

Zvýšená produktivita celého týmu se samozřejmě odráží i v tabulce kanadského bodování. David Hruška je s 31 body na čtvrtém místě bodování první ligy, jen o bod a pozici níž je Milan Kraft.

Ve vší úctě ke všem ostatním soupeřům – utkání, které bude mít takovou atmosféru a náboj jako souboj se Slovanem, v základní části chomutovská aréna už nezažije. Vzájemné zápasy mají vždy pekelnou atmosféru. Přispějte k ní i vy! Chomutov má prozatím vyšší průměrnou návštěvu na zápas než Ústí, potvrďme to ve středu!

Utkání startuje v tradičních 17:30 a ujít by si neměl nechat žádný fanda chomutovského hokeje. Pokud se vám nepodaří dorazit na stadion, vezměte zavděk alespoň tradičním textovým online přenosem na portále onlajny.cz