ST. DOROST - článek

„Není víc, co bych si měl přát,“ pronesl hrdina semifinále Jakub Navrátil

Napsal 25.03.2016 David Panuška
P r a h a - Když ve třetí minutě prodloužení tečoval střelu Tomáše Hajiče od modré čáry, stal se chomutovským hrdinou. Jakub Navrátil po vstřelení rozhodující branky vyskočil do vzduchu, pořádně zakřičel a rychlým sprintem si najel až do obranného pásma, kde skočil na led. Trvalo jen pár sekund, než na něj naskákali spoluhráči. Starší dorostenci se touto brankou dostali do finále Noen extraligy, kde vyzvou Kometu Brno.

Chomutovští starší dorostenci jeli za stavu 1:1 v semifinálové sérii na půdu Sparty, kde v prvním utkání vysoko prohráli. Tentokrát bylo střetnutí hodně vyrovnané a moc šancí k vidění nebylo. Za žádnou cenu se neopakoval první duel série. Na tomto faktu se shodl také Jakub Navrátil. „Byl to hodně vyrovnaný zápas. Jsme rádi, že nás skvěle podržel brankář,“ hodnotil šestnáctiletý útočník.

Dominik Pavlát kryl celkem devětadvacet pokusů a stal se hlavním strůjcem chomutovského úspěchu ve třetím semifinále. „My jsme mu jeho skvělý výkon vrátili touto výhrou. Musím ho pochválit, protože chytal skvěle celé play-off,“ nešetřil přerovský odchovanec chválou na adresu Dominika Pavláta.

Vyrovnaný duel tak dospěl do nastavení. „Trenér nám před prodloužením říkal, ať hrajeme svoji hru a neženeme se zbytečně dopředu. Měli jsme hrát z obrany, což nakonec přineslo kýžený úspěch,“ popisoval debatu na střídačce Jakub Navrátil.

V prodloužení se hosté dostali do střelecké pozice z levého kruhu, ale chomutovský brankář se roztáhl a střelu vyrazil. V následném protiútoku se dokázali Piráti prosadit právě po teči Jakuba Navrátila. „My se dostali dopředu a já tečoval střelu, která naštěstí skončila v brance,“ přiblížil postupovou branku hráč, který letos nakoukl i do juniorky.

„Pocity jsou nádherné. Být ve finále a dát rozhodující branku. Není více, co bych si měl přát,“ neskrýval hrdina utkání emoce bezprostředně po postupu do finále, kde svěřence Miroslava Buchala a Martina Szakala čeká Kometa Brno. „Mají tam dobré a technické hráče. Bude to proti nim hodně těžké,“ vyhlížel levý křídelník vrchol sezóny.

První finále začíná v neděli 27.3. od 12 hodin a 30 minut v chomutovské SD ARÉNĚ. „Bude to paráda. Začínáme doma a přijdou fanoušci,“ pronesl na závěr odchovanec hanáckého hokeje.