Ohlasy po utkání

„Nevytvořili jsme si dostatek šancí,“ hledá důvod porážky Jakub Sklenář

Napsal 30.1.2017 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Poslední podkrušnohorské derby základní části Tipsport extraligy mezi Piráty z Chomutova a Vervou Litvínov vyhráli hostující hráči. Domácí skórovali pouze jednou zásluhou Rutty, kterému na branku přihrával Jakub Sklenář. Ten strávil na ledě přes osmnáct minut a k asistenci přidal i jeden hit.

Derby mezi Chomutovem a Litvínovem má v sobě vždy něco navíc. Oba týmy chtějí vyhrát více než proti jinému soupeři. Zklamání z prohry tedy mrzí určitě dvojnásob. „Určitě převažuje zklamání. Chtěli jsme brát body, navíc když je to derby. Bohužel se to nepodařilo,“ říká útočník s číslem 88 na zádech.

Jakub Sklenář a Daniel Sørvik
Jakub Sklenář a Daniel Sørvik

Litvínovští se po celé utkání soustředili převážně na obrannou hru, kterou bylo těžké prorazit. „Hrálo se proti nim těžce, ale s tím si musíme poradit. Měli jsme přesilovky, bohužel jsme si ale nevytvořili dostatek šancí, a tak to i dopadlo. Nemůžeme ale doufat, že doma vyhrajeme na jeden gól,“ konstatuje rodák ze Znojma.

V první třetině neviděla vyprodaná SD ARÉNA žádnou branku. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany a nikdo nechtěl první inkasovat. „Měli jsme taktiku, kterou jsme se snažili držet, ale celé utkání nám nevyšlo,“ prozrazuje Jakub Sklenář.

Piráti vstřelili v utkání jedinou branku, která na vítězství, stejně jako v minulém kole v Plzni, nestačila. „Bohužel nám to nyní moc nepadá, nedaří se nám ani ve hře v pěti. V posledních zápasech se netlačíme před bránu, musíme přidat na důrazu a musíme dát minimálně tři, čtyři góly,“ ví útočník, který má na kontě v aktuální sezóně deset kanadských bodů.

Litvínov má v elitní desítce nejproduktivnějších hráčů hned dva zástupce. Jeden z nich – Viktor Hübl – rozhodl i aktuální derby, když vstřelil obě branky Vervy. „Hrajeme na každého hráče stejně. Víme, že Hübl s Lukešem jsou hodně produktivní, ale nedělal bych mezi hráči rozdíly,“ uzavírá Jakub Sklenář.