Opavě se letos s Chomutovem celkem daří

Napsal 21.01.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Výsledky minulého kola byly Severočechů nakloněny a jejich náskok před první pozicí mimo play – off se zvýšil. Poslední úspěchy je však třeba potvrdit na ledě baráží ohroženého Slezanu Opava. Ta letos s Chomutovem prohrála pouze jednou. Další zápasy skončily remízou a vítězstvím Opavy v prodloužení. Zvláště poslední pokoření v nastaveném čase na Duhovém stadionu bylo pro fanoušky i hráče hořkou pilulkou. Nyní nastal nejvhodnější okamžik, jak to Slezanům vrátit a pojistit si vytouženou čtvrtou příčce znamenající výhodu domácí prostředí v prvním kole paly – off. Utkání začíná v sobotu v 17:00 a připraveny pro Vás budou změny stavu.

Změny v Opavě

Novými tvářemi v dresu slezského týmu především mladí hráči. Defenzivu přišli vyztužit Ondřej Wantulok (20 let) z juniorů Vítkovic a vlastní odchovanci Dalibor Balcar (19) a Jiří Bršlica (20). Útočnou vozbu posílili Karel Kapsa (19) z juniorského družstva Vsetína a odchovanec Tomáš Měch (20).

Slezan řečí čísel

Brankářskou jedničkou je zkušený Roman Šlupina (34), který působil mimo jiné také v Kadani. Úspěšnost zásahů 91,24% jej řadí do druhé desítky prvoligových gólmanů. Záda mu v případě potřeby kryje Radek Masný (26).

Hodnocení +/- obránců

1. Robert Machálek (30)    + 2
     2. Dalibor Balcar          + 1
...
13.-14. Mojmír Kramný (21)      -14
        Kamil Přibyla (32)      -14
Robert Machálek a Mojmír Kramný však v posledním utkání nenastoupili a druhý jmenovaný dokonce není veden na soupisce, která je k dispozici na oficiálních stránkách klubu. Nejproduktivnějšího beka mužstva Roberta Procházky (7+11) také v posledním kole nehrál.

Kanadské bodování útočníků

1. Daniel Boháč (24)       9+15
2. Marek Harazim (31)      5+ 9
3. Jan Kašík (33)          0+13
Druhým nejlepším střelcem po Danielu Boháčovi, který je zároveň nejtrestanějším mužem Slezanů (91 trestných minut), je s 8 trefami David Kříž (24).

Letošní vzájemná bilance

Zápasy těchto rivalů v současném ročníku 1.ligy se vyznačují vyrovnaností. Padá poměrně málo branek. Opavští dokázali vstřelit vždy maximálně 2 góly, ale i to jim stačilo na body. První střetnutí na Duhovém stadion vyhrál Chomutov 4:2. V Opavě se poté zrodila remíza 2:2. Prozatím poslední bitva se odehrála ve 30.kole na Duhovém stadionu. Skóre tehdy otevřel ve 22.minutě Tomáš Lhotský (30). Za čtyři minuty vyrovnal Martin Szakal. Chomutovští si poté vypracovali mnoho střeleckých možností, ale nedokázali výborně chytajícího Žigardyho zapůjčeného ze Vsetína překonat. Ve 3.minutě nastaveného času se podruhé trefil Tomáš Lhotský a Opava si ze severu Čech odvezla bonusový bod z prodloužení.

Čelo kanadského bodování vzájemných duelů 2004/2005

1. Marek Harazim (OPA)    1+2
   2. Kamil Koláček (CHM)    0+3
3.-4. Michal Jeslínek (CHM)  2+0
      Tomáš Lhotský (OPA)    2+0
Další 2 chomutovští hráči a jeden opavský mají bilanci 1+1.

Sestavy z posledního utkání na Duhovém stadionu

Chomutov: Podolka - Hájek, Révay, Nosek, Trefný, Prošek, Plaček, Szakal - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Jeslínek - Boušek, Charousek, Buchal - Pražák, Mikšovic, Martenek.

Opava: Žigardy - Bartoň, Spitzer, Kramný, Procházka, Přibyla, Vnenk, Sadloň - T.Lhotský, Harazim, Adamčík - Kříž, Boháč, L.Lhotský - Suchánek, Kašík, Langhammer - Martiník, Suchánek.

Utkání v Kadani

Jak je vidět z předcházejícího přehledu Slezan má v současné době černou sérii čtyř porážek v řadě. Tu nejčerstvější má na svědomí okresní rival Chomutovský. Dlouho to však vypadalo se svěřenci trenéra Pavla Hulvy nadějně. Ještě 3 minuty před koncem prohrávali jen o gól, ale vyrovnat nedokázali a Kadaňští přidali ještě dvě branky. Čestný úspěch hostů zaznamenal Dušan Adamčík (35) ve 35.minutě. Trenér Pavel Hulva utkání zhodnotil těmito slovy: „Kadaň má momentálně lepší kádr než my a my jsme tu hráli s pěti juniorama. Myslím si, že jsme tu podali dobrý výkon. Za stavu 2:1 jsme mohli otočit utkání, ale vyložené šance jsme neproměnili. Hráli jsme pořád do plných, přišel zvrat na 3:1 a to rozhodlo.”

Sestavy rivalů ve 42.kole

Opava: Šlupina - Balcar, Přibyla, Wantulok, Vnenk, Sadloň, Bršlica - Kašík, Harazim, T.Lhotský - Adamčík, Boháč, Kříž - Martiník, Kapsa, Suchánek - Měch.

Chomutov: Podolka - Hájek, Szakal, Trefný, Jakub Šulc, Plaček, Révay - Hahh, Šíp, Boušek - Polodna, Charousek, Jíra - Malát, Mikšovic, Jan Šulc - Buchal, Řepík, Pražák.