Piráti jedou do Plzně, kde vyzvou lídra tabulky v boji o další cenné body

Napsala 03.02.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjedou ke 47. kolu Tipsport extraligy na led lídra, kde budou bojovat o cenné body, které potřebují v boji na opačném konci tabulky. Škodovka v posledním domácím zápase poprvé odešla s prázdnou a v minulém utkání nevstřelila jediný gól, takže budou Chomutovští usilovat o prodloužení série plzeňských proher a první výhru na západě Čech od padesátých let. Střetnutí je naplánované na neděli 4. února od 16 hodin a 30 minut.

Plzeň vládne extralize, na stovku jí chybí tři body

Škodovka byla po první čtvrtině na druhém místě tabulky o jediný bod, ale od druhé čtvrtiny základní části je suverénní. Po odehrání šestadvaceti utkání měli Plzeňští náskok šesti bodů na druhý Hradec Králové s jedním zápasem k dobru.

Doma se Piráti radovali v minulém duelu, v Plzni na výhru čekají od padesátých let

Přestože v posledních dvou kolech Západočeši nezískali žádný bod, nadále figurují na vrcholu tabulky s náskokem sedmi bodů.

Škodovka na domácím ledě poprvé s prázdnou

Ve 45. kole přijeli na led Home Monitoring Areny hráči Mladé Boleslavi, kteří vybojovali tři body za výhru 4:1. Do té doby Plzeň na vlastním ledě jedinkrát nevěšela hlavu bez bodu, avšak podlehla dvakrát v prodloužení a jednou na nájezdy.

Nejvyšší počet gólů nasázeli hráči z města piva Olomouci, kterou také dvakrát vynulovali s celkovým počtem šestnácti gólů. Desítku si odvezly také Pardubice, které ale vstřelily alespoň dvě branky.

Uzavření kotle odvoláno, sektor 112 bude otevřen

První únorový den vyšla na oficiálním svazovém webu zpráva, že se předseda disciplinární komise Karel Holý zabýval ve zkráceném řízení opakovaným a hrubě vulgárním skandováním na adresu hráčů hostí, rozhodčích nebo jiných skupin fanoušků, k čemuž došlo na utkání Plzeň – Mladá Boleslav a bylo iniciováno ze sektoru 112. Jelikož došlo k provinění v průběhu podmíněného odkladu předchozího rozhodnutí, uložil klubu HC Škoda Plzeň trest – uzavření sektoru 112, domácího kotle, na nejbližší utkání (Plzeň – Chomutov).

V sobotu 3. února se na už jednou zmíněném webu objevila zpráva, ve které bylo oznámeno, že prezident ČSLH zrušil rozhodnutí Karla Holého o uzavření plzeňského i brněnského kotle. „Považuji za neúnosné, aby byly vedení soutěže a disciplinární komise extraligy vystavovány eskalujícím útokům za to, že plní řády, které navrhly a schválily kluby. Využil jsem proto své pravomoci a rozhodl o zrušení rozhodnutí s tím, že o dalším postupu rozhodne valná hromada APK LH, stejně jako tomu bylo v srpnu a v listopadu 2017,“ uvedl na webu cslh.cz prezident ČSLH Tomáš Král.

Vzájemné duely ve prospěch Plzně

Úvodní dva vzájemné zápasy přinesly vždy pět gólů, které se rozdělily v poměru čtyři ku jedné, respektive tři ku dvěma, pokaždé ve prospěch hráčů Škody. V chomutovské aréně ve 34. kole však padlo gólů třináct tj. více něž v předchozích dvou zápasech dohromady.

Ivan Huml ve vzájemných zápasech nasbíral 3+2

Chomutov – Plzeň 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Růžička (Tomeček, Poletín) – 29. D. Kubalík, 39. Mertl (Čerešňák, Kindl), 51. Stach (Moravčík, D. Kubalík), 53. Mertl (Gulaš, Jones). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:28. Blokované střely: 6:16. Hity: 5:4. Vhazování: 41:29.

Plzeň – Chomutov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Gulaš (Mertl, Kratěna), 45. Mertl (Kvasnička, Gulaš), 60. Kubalík – 14. Mrázek (Chlouba), 36. Huml (Flemming, Havel). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:26. Blokované střely: 5:13. Hity: 12:16. Vhazování: 29:38.

Chomutov – Plzeň 7:6pp (2:2, 0:3, 4:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml, Flemming), 15. Skokan (Knot, Slovák), 41. Koblasa (Skokan, Huml), 53. Mrázek (Huml), 57. Smejkal (Slovák, Skokan), 58. Huml (Knot, Koblasa), 62. Huml (Koblasa) – 1. Gulaš (Mertl, Indrák), 8. Schleiss (Rubner, Preisinger), 25. Mertl (Moravčík), 26. Sklenička (Stach, Kratěna), 32. Stach (Moravčík, Preisinger), 59. Stach (Kadlec, Kracík). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Střely na branku: 33:31. Blokované střely: 9:14. Hity: 16:8. Vhazování: 33:33.

610 tr. minutTRESTNÉ MINUTY590 tr. minut

Chomutov – Liberec 2:1pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Piráti v předchozím kole svedli na vlastním ledě bitvu s Libercem o důležité body v boji o desítku, na kterou aktuálně Chomutovští ztrácí pouhé dva body. Vyrovnaný úvod utkání střelecky otevřel po polovině zápasu Vladimír Růžička, na něhož odpověděl ve třetí třetině Lukáš Krenželok, jenž poslal duel do prodloužení. V nastaveném čase se odehrálo osmnáct vteřin a už se mohli domácí radovat, jelikož Petr Koblasa vybojoval puk a přihrál na Stanislava Dietze, který zavěsil.

Branky a nahrávky: 32. Růžička (Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) – 52. Krenželok (Pyrochta, Redenbach). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 20:23. Zblokované střely: 9:10. Hity: 11:10. Vhazování: 30:36.

Sestava Pirátů: Lukeš– Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Dvořák – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Hlava – Lauko, Šťovíček, Chlouba.

Pardubice – Plzeň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

K minulému kolu Plzeňští odjeli do Pardubic, kde se na branku čekalo až do 26. minuty, ve které se prosadil Tomáš Svoboda. V závěru utkání Škodovka hrála v šesti mužích v poli proti pěti, čehož ale nevyužila, naopak se prosadil Petr Sýkora, který uzavřel na 2:0. Čisté konto si díky 29 zásahům vychytal Ondřej Kacetl.

Branky a nahrávky: 26. T. Svoboda (P. Sýkora, Trončinský), 60. P. Sýkora (Rolinek). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:29. Blokované střely: 7:8. Hity: 13:5. Vhazování: 25:30.

Sestava Plzně: Hylák – Jones, Moravčík, Kvasnička, J. Kindl, Kaňák, Sklenička – Gulaš, Mertl, T. Kubalík – D. Kindl, Kratěna, Schleiss – Indrák, Kracík, Kantner – Hollweg, Kodýtek, Rubner.