Piráti míří do Olomouce, chtějí pokračovat v úspěšné sérii

Napsal 31.03.2014 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti za sebou mají první zápasy se svými barážovými soupeři. Chomutovskému týmu se zatím daří a ze tří zápasů se třikrát radoval. Nyní začíná další kolo a Piráti tak již podruhé v baráži vyzvou jediného moravského zástupce HC Olomouc.

Minulé kolo

Piráti v posledním zápase přivítali na svém ledě tým BK Mladá Boleslav. Ambiciózní klub, který se již podruhé snaží dostat zpět mezi elitu, ze které jí dostal pryč právě Chomutov.

David Hruška
Hruška v souboji s olomouckým protihráčem

Chomutovští nezahájili utkání v žádném velkém stylu, naopak již ve čtvrté minutě se prosadil hostující Tomáš Klimenta. Chomutovští na odpověď čekali přesně deset minut a pak se trefil domácí kapitán Luboš Bartečko. První branka padla v přesilovce, ta druhá dokonce ve dvojnásobné přesilovce. Domácí svůj tlak ještě zvětšovali, ale snahu ukončila siréna hlásící konec třetiny.

Do druhé třetiny taktéž lépe vstoupili hosté z Boleslavi. Už dvě minuty po začátku druhé dvacetiminutovky se totiž prosadil Michal Broš, když do odkryté brány dorážel střelu jednoho ze svých spoluhráčů.

Na vyrovnání se tentokrát muselo čekat o poznání déle. I tak se jej chomutovští hráči nakonec dočkali. Až v poslední minutě přišla trefa Jaroslava Svobody, která zápas poslala do prodloužení. I tam byli domácí úspěšnější a Lukáš Pulpám pak svou trefou rozhodl o vítězi zápasu.

To Olomoučtí měli zápas o něco jednodušší – čelili zatím nevýraznému Kladnu. Olomouc vstoupila do zápasu odhodlaně a v šesté minutě se již mohla radovat z branky, když se trefil Mario Cartelli. po rychlé úvodní brance se však hra uklidnila a do konce třetiny gól nepadl. Skóre se tak měnilo až na konci druhé třetiny. Čtyři minuty před sirénou se ve skrumáži před gólmanem nejlépe prosadil David Ostřížek.

V polovině třetí třetiny pak navyšoval Michal Vodný již na 3:0. Na tento gól dokázalo Kladno odpovědět, když se jen o pár minut později trefil Miloslav Hořava. Branky poté přinesl i samotný závěr zápasu. Minutu před koncem se o zdramatizování postaral ostřílený Pavel Patera. Olomouc si však zápas nenechala vzít a tak v posledních vteřinách do prázdné branky jistil skóre Radim Kucharczyk.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 3 2 1 0 0 10:5 8
2. Olomouc 3 2 0 0 1 8:7 6
3. Boleslav 3 1 0 1 1 10:7 4
4. Kladno 3 0 0 0 3 5:14 0

Statistické okénko

HC Olomouc se může pochlubit dvěma hráči, kteří v barážových soubojích nastřádali čtyři body. Jsou jimi David Ostřížek, za dvě branky a stejný počet asistencí, a Radim Kucharczyk, který má na svém kontě jeden gól a tři asistence

Z Pirátů je zatím nejaktivnější obránce Lukáš Pulpán, který v zápase s Boleslaví zaznamenal všechny tři své body. Z chomutovských útočníků se dvakrát prosadil Nikola Gajovský.

Vzájemný zápas

Piráti se v prvním zápase s týmem HC Olomouc setkali 26. března. Podařilo se jim vyhrát a to především díky podařené první třetině.

Piráti hráli od začátku velmi aktivně a první branku se jim podařilo vstřelit již v deváté minutě, kdy se prosadil Radek Havel. Chomutovu se první třetina vydařila. To potvrdil v devatenácté minutě Vojtěch Kubinčák , který tak poslal Piráty do dvoubrankového vedení. Olomouc se chytla až ve druhé třetině. To snižoval Matěj Pekr přesnou střelou z mezikruží. Závěr zápasu pak ovšem opět patřil domácím, přestáli tlak Olomouckých a ještě navýšili skóre. Závěrečný účet stanovil gólovou střelou Nikola Gajovský.

O zápase…

Čtvrté kolo extraligové baráže startuje v olomoucké stadionu v úterý 1. dubna v 18:00. Pokud nemáte cestu na Moravu, můžete sledovat klasický onlajn přenos na webu onlajny.com.