Piráti míří v pondělí na led Horáckého stadionu. Přivezou z Jihlavy vítězství?

Napsal 11.01.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po nepovedeném domácím vystoupení s Mostem čeká na Chomutovské další soupeř. V rámci 43. kola se utkají svěřenci trenéra Kopřivy s jihlavskou Duklou. S tradičním klubem má Chomutov příznivou bilanci, v posledním měření sil ji porazil vysoko 7:2. Zápas začne na Horáckém zimním stadionu v pondělí 12. ledna v 17:30 hodin.

HC Dukla Jihlava

Dukla se aktuálně vyhřívá na sedmém místě tabulky první ligy. Na svém kontě mají svěřenci trenéra Vlka osmašedesát bodů. Na šestý Havířov, který by zatím jako poslední měl zajištěné čtvrfinále play off, ztrácejí pouhé tři body.

Důležitou postavou jihlavského souboru je jeho kapitán Tomáš Čachotský, jenž má aktuálně na svém kontě 37 bodů za 16 branek a 21 nahrávek. Díky tomu vévodí kanadskému bodování celku z Vysočiny. Hned za ním je bývalý chomutovský forvard Milan Důras, jenž má aktuálně na svém kontě 34 bodů (11+23). Oporou obranných řad Dukly je Zdeněk Čáp. Ten zatím sesbíral dvaadvacet bodů za osm branek a čtrnáct nahrávek. V brankovišti příštího soupeře Pirátů se prostřídalo již pět mužů. Nejvíce toho mají odchytáno Lukáš Sáblík a Ondřej Kacetl. Dalšími brankáři, kteří v tomto ročníku oblékli dres Jihlavy jsou David Rittich, Tomáš Halász a Jiří Šťastný.

Poslední vzájemný zápas

Piráti Chomutov - HC Dukla Jihlava 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)

První třetina vyšla lépe domácím Pirátům, kteří se ujali dvougólového vedení. V sedmadvacáté minutě zvýšili Chomutovští již na 3:0. O pět minut později byla Dukla zpátky ve hře, neboť se trefili Richarda Diviš a Michal Důras, tedy dva hráči s chomutovskou minulostí. Třetí dějství Jihlavě nevyšlo. Červenožlutí čtyřikrát inkasovali a navíc dostali i dva desetiminutové tresty. Jihlavští tak z Chomutova odjeli s porážkou 7:2.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor, Toman – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

Dukla Jihlava: Kacetl – Kaláb, Štebih, Čáp, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Grman – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Prokš, Štěpánek, Vysloužil – Kuřítko.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 41 25 5 5 6 145:78 90
7. Jihlava 41 18 5 4 14 133:120 68

Poslední utkání našeho soupeře

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Jako na houpačce se vyvíjelo střetnutí mezi Jihlavou a Litoměřicemi. Po první třetině vedli domácí díky trefám Maliníka a Čachotského 2:0. Druhou periodu vyhrál hostující Stadion taktéž dvoubrankovým rozdílem, a tak po čtyřiceti minutách byl stav 2:2. Ve třetím dějství rozhodli o výhře Dukly Malec s Důrasem. Jihlavští tak slavili důležitou výhru 4:2.

Sestava Jihlavy: Sáblík – Korím, Dobrovolný, Kaláb, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Melenovský, Diviš – Jergl, Maliník, Důras – Prokš, Zeman, Semorád – Kuřítko, Matula, Malec.

Jihlava - Chomutov
Tomáš Čachotský (16+21)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (20+24)
Tomáš Čachotský - 16 branek Nejlepší střelecMarek Hovorka – 20 branek
Michal Důras – 23 asistencí Nejlepší nahrávačNikola Gajovský – 27 asistencí
Zdeněk Čáp (8+14)Nejproduktivnější obránceBrett Skinner (3+21)
Martin Kuřítko – 86 TM Nejtrestanější hráčŠtěpán Hřebejk – 58 TM

O zápase

Zápas třiačtyřicátého kola začíná na Horáckém zimním stadionu v pondělí 12. ledna v 17:30 hodin. Chomutov bude chtít napravit porážku s Mostem, zato Jihlavští budou chtít navázat na vítězné střetnutí s Litoměřicemi. Kdo bude úspěšnější v zápase 43. kola? Utkání začíná v již zmiňovaný čas a pokud se nevypravíte do Jihlavy, tak pro Vás bude připraven tradiční textový online přenos přímo ze stadionu.