Piráti mohou definitivně rozhodnout o záchraně před baráží, znovu s Mladou Boleslaví

Napsal 15.03.2018 Sabina Nováková
C h o m u t o v – Svěřenci Vladimíra Růžičky v pátek 16. března vyjedou na led Bruslařů z Mladé Boleslavi, kde sehrají 4. kolo právě probíhající části Tipsport extraligy o umístění. Mladoboleslavští si vedou stále o příčku lépe než Chomutovští, ti jsou v tabulce pod soupeřem na druhém místě. Právě tuhle příčku musí Piráti udržet, aby se vyhnuli baráži a nedohnala je třetí Jihlava. Duel odstartuje v 17:30 ve ŠKOENERGO aréně a Chomutovští potřebují bod k jistotě.

Bruslaři si hlídají první místo

Po posledním kole, ve kterém Středočeši zvítězili, se stále drží na první pozici. Lídrem tabulky jsou s náskokem čtyř bodů před Chomutovem. Piráti by se jim v následujícím duelu mohli přiblížit, a odskočit tak Jihlavě, což by znamenalo jistou záchranu od baráže. Pro jasnou záchranu je však přijatelné vše kromě prohry v základní hrací době. Mladá Boleslav má před sebou ještě tři utkání – Chomutov, Jihlava a Litvínov.

Tři duely a tři výhry, taková je bilance Bruslařů. Jihlavu na svém ledě zdolali 5:1, následně zvítězili na litvínovské půdě 3:2 v prodloužení a naposledy se střetli s Piráty. Právě z Chomutova si odvezli třetí výhru ze tří možných.

729 tr. minutTRESTNÉ MINUTY764 tr. minut

Pozn.: pozice jsou vztažené pouze na skupinu o umístění, do které se ale přenáší zbylé statistiky.

Mladoboleslavští vedou vzájemná utkání v sezóně 2017/2018

Mladá Boleslav – Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 44. P. Musil (Kotvan, Klepiš) – 9. Poletín (Flemming, Vondrka), 54. Tomica (Vondrka).

Chomutov – Mladá Boleslav 2:3sn (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0)
Branky: 2. Skokan (Poletín, Lauko), 9. Růžička (Skokan) – 25. Pacovský (Knotek, Orsava), 30. Martin Procházka (Musil), rozh. náj. Holík.

Mladá Boleslav – Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 5. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (Musil, Lenc), 33. Knotek (Němeček), 44. Procházka (Knotek, Kotvan), 60. Orsava (Holík, Klepiš).

Chomutov – Mladá Boleslav 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Kotvan (Samuels, Dlapa).

Piráti padli proti Mladé Boleslavi na domácím ledě

Třetí kolo skupiny o umístění odehráli Piráti právě s Mladou Boleslaví

Předešlé kolo Piráti hostili Bruslaře. Ti během čtrnácti minut vstřelili tři branky zásluhou Lukáše Pabišky, Oscara Flynna a Lukáše Volfa. Na pirátské straně došlo ke střídání gólmanů, když Štěpána Lukeše nahradil Tadeáš Dvořák. Náskok hostujícího týmu v první dvacetiminutovce stačil snížit na 1:3 Michal Poletín. Druhá perioda zaznamenala jen jeden gól, a to ve prospěch Středočechů. Za ty se radoval Jakub Orsava, jenž navýšil skóre bitvy na 4:1. V závěrečné části vsítily kotouč do klece oba týmy. Nejprve na chomutovské straně vypálil Ronald Knot a nezmýlil se – 2:4. Dvě minuty nato se posledního slova chopil mladoboleslavský Jakub Klepiš. Stanovil tak definitivní poměr 2:5. Ani obrovské množství 61 střel, kterými Piráti bombardovali Jana Růžičku, nepomohlo Chomutovu k důležité výhře.

Chomutov – Mladá Boleslav 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky:20. Poletín (Vantuch, Huml), 43. Knot (Koblasa, Skokan) – 5. Pabiška (Urban, Eminger), 11. Flynn (Kurka, Klepiš), 14. L. Volf (Najman), 40. Orsava, 45. Klepiš (Urban).
Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 61:15. Střely zblokované: 16:4. Hity: 10:9. Vhazování: 44:30.

Sestava Chomutov: Lukeš (14. T. Dvořák) – Flemming, Dietz, Valach, Trefný, Slovák, Knot, Szathmáry – Skokan, Šťovíček, Sklenář – Tomeček, Smejkal, Koblasa – Havel, Huml, Poletín – Lauko, Vantuch, Chrpa.

Sestava Mladá Boleslav: J. Růžička – Kurka, Hanzlík, Dlapa, Kotvan, Hrdinka, Eminger, Říha – Orsava, Nahodil, Valský – Flynn, Klepiš, Pacovský – Kousal, Urban, Pabiška – Najman, Volf.

Stop na dva zápasy pro Bretta Flemminga

Pro jednoho Piráta dvouzápasový trest končí a pro druhého začíná. Po Nicolasi Hlavovi si dvojitou pauzu odpyká Brett Flemming. Předseda Disciplinární komise tak ohodnotil zákrok chomutovského obránce na Lukáše Pabišku za faul kolenem. K trestu na pět minut a do konce utkání tak obdržel stop na dva zápasy.