Piráti po dlouhých šestnácti dnech vyrážejí na venkovní led, střetnou se s pardubickým Dynamem

Napsala 12.11.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve dvacátém kole Tipsport extraligy střetnou s Pardubicemi, které mají v zádech famózní konec zápasu se Zlínem, když během osmnácti vteřin vstřelily dvě branky a poté vyhrály v prodloužení. Chomutov v posledním zápase vyhrál přestřelku se Spartou, kterou rozhodl až v prodloužení Michal Poletín, jenž si v posledním vzájemném zápase proti Dynamu připsal 1+2.

Pardubice v extralize

Dynamo nevstoupilo do sezóny dobře. Po první čtvrtině se drželo na dvanáctém místě s devíti body po zdolání Plzně, Karlových Varů, výhře v prodloužení proti Pirátům a uválčenému bodu s Kometou. Nejvyšší porážku schytaly Pardubice v derby proti Hradci Králové, s kterým padly 2:8.

Ani druhou čtvrtinu nezačali Východočeši o moc lépe, nejprve padli proti Třinci a poté i se Spartou. Pardubice prolomily šňůru tří porážek s Olomoucí, se kterou vyhrály 2:1. Na ledě Liberce Dynamo prohrálo 2:4, hned následující kolo nestačilo v derby na Hradec, jemuž podlehlo 3:4. V devatenáctém kole Pardubice udolaly Zlín.

Změny v kádru Dynama od posledního vzájemného střetnutí: Dres Pardubic už neoblékají obě posily, které přišly v rozehraném ročníku. Brankář Jakub Štěpánek už chytá za finský tým Lukko Rauma, Filip Novák nastupuje v obraně Slovanu Bratislava. Na Slovensko, konkrétně do Popradu, se vrátil útočník Branislav Rapáč, obránce Martin Rýgl odešel do Karlových Varů. Z Komety Brno přišel na východ Čech Hynek Zohorna, jehož měsíční hostování v těchto dnech končí.

Jan Rutta v souboji u mantinelu se dvěma pardubickými hráči

Piráti Chomutov vs. HC Dynamo Pardubice

Pro diváky atraktivní střetnutí s jedenácti góly začali Piráti už v osmé minutě, kdy zakončil povedený ťukes David Kämpf. Přesně o tři minuty později se prosadil Michal Poletín. Před koncem periody snížil Nicholas Schaus, jenž se nejlépe zorientoval před Jánem Lacem. Dvoubrankové vedení vrátil Pirátům kapitán Michal Vondrka – 3:1.

Druhá třetina byla v režii Pardubic. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil Petr Sýkora, na kterého navázal Petr Hubáček dvěma šťastnými brankami, čímž otočil vývoj utkání – 3:4. Vyrovnávací trefu si připsal David Kaše, tečoval puk Michala Vondrky. Ve 39. minutě vrátil hostům vedení Tyler Redenbach. Osmačtyřicet vteřin před koncem periody vyrovnal Vladimír Růžička.

Ve druhé třetině celá přestřelka skončila, takže poslední dějství bylo spíše o defenzivě. Za stavu 5:5 došlo utkání plynule do prodloužení, které po třiadvaceti vteřinách rozhodl Petr Sýkora v přečíslení dva na jednoho.

Statistiky – vyloučení: 4:1, využití: 1:2, střely na branku: 32:23, hity: 20:12.

Sestava Pirátů: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Račuk, Hřebejk.
Sestava Pardubic: Štěpánek – Schaus, Ščotka, Leduc, Ovčačík, Bokroš, Havlík, Nedbal – Sýkora, Redenbach, Klimenta – Bárta, Nahodil, Hubáček – Zadina, Kaut, Rolinek – Mallet, Tomášek, Rapáč.

Piráti Chomutov vs. HS Sparta Praha – 6:5p

Devatenácté kolo přineslo na ledě SD ARÉNY velkou divočinu. Zápas otevřel Michal Čajkovský, na kterého odpověděl o minutu později David Kämpf. Ještě do poloviny třetiny vrátil hostům vedení Petr Vrána.

V patnácté minutě Piráti opět vyrovnali, tentokrát z hole Bretta Flemminga, ale hned za 21 vteřin vrátil Spartě vedení Andrej Kudrna. Do konce periody se prosadili ještě Vladimír Růžička a Ivan Huml, který otočil průběh zápasu.

Ve druhé třetině vyrovnal druhým gólem v zápase Petr Vrána. V poslední periodě se prosadil Dávid Skokan, ale v čase 57:50 poslal utkání do prodloužení Lukáš Pech. Rozhodující branku vstřelil Michal Poletín.

Sestava Pirátů: Laco (15. Král) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Hřebejk, Huml, Vondrka – Skokan, Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Račuk, Lauko, Poletín – Krejčiřík.

PSG Zlín vs. Dynamo Pardubice – 4:5pp

Utkání na stadionu Luďka Čajky otevřely Pardubice už po 49 vteřinách z hole Lukáše Nahodila. Vyrovnávací branku vstřelil ve třetí minutě Oldrich Kotvan. První třetina poté už gól nepřinesla. Až v polovině zápasu se prosadil Tomáš Klimenta.

Ve třetí třetině se během necelých čtyř minut postupně prosadili dvakrát Roman Vlach a Roberts Bukarts. V čase 59:36 za stavu 4:2 snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Rolinek, hned za osmnáct vteřin Lukáš Nahodil vyrovnal a poslal utkání do prodloužení, které rozhodl David Tomášek.

Sestava Pardubic: Klouček – Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Havlík, Bokroš – Hubáček, Redenbach, P. Sýkora – Rolinek, Nahodil, Klimenta – T. Kaut, Tomášek, Bárta – Panna, Poulíček, Rohlík.