Piráti po dvou nájezdových výhrách z domácího ledu odjedou do města obuvi, vyzvou PSG Zlín

Napsala 19.11.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odejdou ke třiadvacátému kolu Tipsport extraligy do města obuvi, kde vyzvou aktuálně dvanáctý Zlín. Chomutov v předchozích dvou kolech získal čtyři body za dvě totožné výhry 5:4 po samostatných nájezdech, když nejprve porazil Třinec a poté Olomouc. Berani v posledních třech kolech nebodovali a po pěti dnech se vracejí na vlastní led. Utkání začne na Zimním stadionu Luďka Čajky v 15 hodin 30 minut.

Zlín v první čtvrtině a dalším průběhu

Zlín byl po první čtvrtině soutěže s jedním zápasem k dobru na desátém místě tabulky. Za čtyři výhry v základní hrací době a dva dvoubodové zisky měl náskok jednoho bodu na jedenácté Vítkovice. Zlín byl prvním týmem, který uštědřil porážku do té doby suverénnímu Třinci a vyhrál taky v Litvínově.

Ve druhé čtvrtině Valaši vyhráli pouze dvakrát, nejprve po prohře s Kometou podruhé v sezóně zdolali Litvínov, a pak po zisku jednoho bodu z šesti možných vyhráli na ledě Plzně.

V posledních čtyřech kolech berani získali bod s Pardubicemi, ale pak padli s Libercem a Spartou bez vstřeleného gólu. A naposledy schytali sedmigólový příděl v Třinci. Chomutovu mají, co oplácet, jelikož v desátém kole padli 3:6.

Piráti využili se Zlínem 50 % přesilovek

Piráti Chomutov vs. PSG Zlín – 6:3

Piráti se střetli se Zlínem v rámci desátého kola. Ve třetí minutě otevřel skóre Robert Říčka, na kterého hned v další minutě odpověděl David Kämpf, jenž využil přesilovou hru. Vývoj zápasu otočil ještě v první desetiminutovce Vladimír Růžička. V osmnácté minutě využili přesilovou hru i hosté, dvě vteřiny před vypršením trestu vyrovnal Petr Holík – 2:2. Rozhodující branku první třetiny vstřelil Michal Poletín.

Do druhé třetiny nastoupil v brance hostů Kašík, který vystřídal Štůralu. Hned v úvodu dějství zajistil domácím dvoubrankové vedení David Kaše, který zavěsil z mezikruží. Po šanci Roberta Říčky, jenž rozvlnil boční síť Lacovy branky, Ivan Huml využil návratu z trestné lavice – 5:2. Ve 46. minutě byl David Šťastný při úniku faulován, následné trestné střílení potvrdil videorozhodčí v prospěch útočníka. Na konečných 6:3 uzavřel Vladimír Růžička.

Statistiky – vyloučení: 3:6, využití: 3:1, střely na branku: 43:25, hity: 8:8, vhazování: 41:33.

Sestava Pirátů: Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Buchtela, Chalupa – Račuk, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Skokan, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Šťovíček, Koblasa.
Sestava Zlína: Štůrala (21. Kašík) – Matějíček, Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Horák – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, O. Veselý – Chytil, Podešva, Kubiš – Šťastný, Hrazdíra, J. Ondráček.

Piráti Chomutov vs. HC Olomouc – 5:4sn

Piráti v předchozím kole vyzvali v druhém domácím zápase v řadě Olomouc, která šla už po 43 vteřinách do vedení v početní výhodě z hole Jiřího Ondruška. Přesně o tři minuty později vyrovnal Ivan Huml, jenž tečoval puk těsně před Falterem. Do konce periody se prosadil ještě Tomáš Kudělka a upravil na 2:1.

Druhá třetina se Pirátům nepovedla, jelikož skórovali pouze hosté. Konkrétně se prosadili Jan Eberle, Jakub Herman a Vilém Burian, který se prosadil ve 39. minutě. V polovině posledního dějství vstřelil svůj premiérový extraligový gól Jakub Lauko, na kterého navázal čtyřicet vteřin před koncem normální hrací doby Ivan Huml.

Prodloužení rozuzlení nepřišlo, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jelikož byl po třech sériích vyrovnaný stav, pokračovalo se do čtvrté a potom páté série, kterou rozhodl Michal Poletín.

Sestava Pirátů: Král (30. Laco) – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Mrázek, Valach, Kudělka – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Skokan, Račuk – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hřebejk.

HC Oceláři Třinec vs. PSG Zlín – 7:1

První i na střely vyrovnaná třetina přinesla jediný gól, v sedmnácté minutě se prosadil Ján Sýkora. Ve druhé třetině začala jízda domácích. Mezi Třineckými se postupně prosadili Vladimír Roth, Martin Adamský, Tomáš Linhart, Kamil Kreps a Rostislav Marosz – 6:0. Po šesté inkasované brance vystřídal Libora Kašíka v brance Tomáš Štůrala.

Na začátku posledního dějství sebral Peteru Hamerlíkovi čisté konto David Šťastný, jenž vypálil po přejetí modré zpoza obránce k pravé tyčce třinecké branky. Na konečných 7:1 uzavřel na konci 52. minuty Martin Adamský, který přidal svou druhou branku v zápase.

Sestava Zlína: Hamerlík – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek, Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl – Adamský, Polanský, Sýkora.