Aktuální zprávy

Piráti předali vybavení mamodiagnostickému centru chomutovské nemocnice

9.6.2017 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Loňská sezóna Tipsport extraligy odstartovala projekt PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI, jehož smyslem je věnovat místnímu zdravotnickému zařízení jeden duel základní části a následně pomoci na konkrétním místě v rámci nemocnice. Pro první ročník bylo vybráno mamodiagnostické centrum, kde se v pátek 9. června konala slavnostní prezentace nových prostor, jež budou uvedeny do provozu za necelý měsíc. Na akci, jíž se zúčastnilo téměř kompletní vedení Krajské zdravotní, převzala primářka radiodiagnostického oddělení MUDr. Dagmar Kollertová symbolický šek z rukou obchodního ředitele Pirátů Stanislava Mikšovice

Základem pro dovybavení čekárny mamodiagnostického centra, které bude nejmodernější v kraji, byl výtěžek z aukce speciálních doktorských dresů, v nichž Piráti nastoupili do utkání 41. kola proti Vítkovicím. Další prostředky přidali partneři akce, takže celková suma se vyšplhala k téměř 140 tisícům korun.

Za utržené peníze byly zakoupeny televize se závěsným zařízením na zeď, sedm čtyřmístných laviček, jedna pětimístná a zdi zdobí fotografie z utkání, které Piráti pro chomutovskou nemocnici odehráli a v němž vyhráli 5:3.

„Jsme rádi, že jsme mohli pomoct zvelebit prostředí pro pacientky, které se tu nyní budou cítit ještě o něco komfortněji,“ uvedl obchodní ředitel Pirátů Stanislav Mikšovic při předávání vybavení. „Věříme, že jsme nastartovali projekt, který každý rok pomůže dobré věci a většímu pohodlí pacientů chomutovské nemocnice,“ doplnil ještě.

Piráti se nakonec více než jednou čtvrtinou podíleli na vybavení prostor pro pacientky, na které čeká příjemné prostředí. Podpory ze strany klubu si váží generální ředitel Krajské zdravotní Ing. Petr Fiala, který Pirátům poděkoval v rámci svého proslovu, ředitelka zdravotní péče chomutovské nemocnice MUDr. Irena Voříšková i primářka radiodiagnostického oddělení MUDr. Dagmar Kollertová. „Jsem ráda, že klub přispěl k tomu, aby se u nás pacientky cítily pohodlně,“ pronesla primářka Kollertová.

V rámci akce se už začal v náznacích a obrysech chystat druhý ročník projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI, který opět pomůže zvelebit a zpříjemnit část chomutovské nemocnice. Na podrobnosti je však ještě čas, byť ohlas prvního ročníku byl i soudě podle rekordního výtěžku z aukce dresů velmi dobrý.