Piráti se po deseti dnech vracejí do zápasového kolotoče, narazí na rozjetou Spartu

Napsala 20.01.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 38. kola Tipsport extraligy střetnou s pražskou Spartou. Chomutovští se na led vrátí po deseti dnech, jelikož se kvůli konání Olympiády dětí a mládeže v Ústeckém kraji odložilo utkání s Hradcem Králové. Sparta má v zádech vysokou výhru nad Brnem, Piráti proti stejnému celku prohráli o dvě branky. Utkání můžete sledovat v pátek 22. ledna 2016 v psané podobě na webových stránkách onlajny.com nebo videopřenos na TV Tipsport. Úvodní buly padne na led v 18 hodin a 30 minut.

Piráti Chomutov vs. HC Sparta Praha - 1:1

Piráti v prvním vzájemném utkání nenašli recept na Tomáše Pöpperleho... Chomutovští na ledě O2 areny nezačali vůbec dobře. Už na začátku druhé minuty Buchtele přešel do útočného pásma a naservíroval kotouč Janu Piskáčkovi, který se střelou k tyčce nemýlil - 1:0. Za pár okamžiků mohl vyrovnat z předbrankového prostoru Vladimír Růžička mladší, ale sparťanského gólmana nepřekonal.

V dalším průběhu hry si oba celky vytvořily několik zajímavých šancí. Využití přišlo opět na straně domácích. Ve čtrnácté minutě Réway vybojoval kotouč za chomutovskou brankou a poté ho poslal na vrchol brankoviště, kde stál Lukáš Cingel. Slovenský útočník ve službách Sparty bez problému zavěsil - 2:0. Povedenou třetinu Sparta ukončila v osmnácté minutě další přesnou trefou. Povedenou akci začal ujíždějící Kudrna, který přihrál na druhou stranu kluziště Jaroslavu Hlinkovi, ten zakončil do odkryté klece a navýšil na rozdíl tří branek - 3:0.

V úvodu prostředního dějství měl velkou šanci Červenka, jenže netrefil poskakující kotouč do odkryté branky. Piráti dlouho tlačili do sparťanů, ale prostřelit čarujícího Pöpprleho se jim nepovedlo ani v přesilových hrách. Naopak Pražané početní výhodu využili. Ve 36. minutě Přibyl našel před bránou Jana Buchteleho, který propasíroval kotouč pod Kopřivou až za čáru - 4:0. Piráti v závěru druhé a na počátku poslední třetiny ubránili dvounásobné oslabení, ale k vyburcování týmu a snížení to nestačilo. Naopak se Sparta dostala ještě do několika šancí. Hlinka přihrál do mezikruží na Buchteleho, jenž z výhodné pozice přestřelil. Konec zápasu domácí kontrolovali zápas a Tomáš Pöpperle si připsal první nulu v sezóně.

Na domácím ledě si Piráti připsali proti Spartě pátou domácí výhru v řadě...Chomutovští vstoupili do zápasu dobře. Už v počátku si vytvořili několik dobrých šancí. David Květoň vybojoval kotouč, dotíral na sparťanskou bránu, ale obránce stihl chybu napravit a vyvézt puk z pásma. V dalším průběhu se do šance dostal Pereťagin, jenž se vrátil z trestné lavice, ale bránu z ostrého úhlu přestřelil. Ke změně skóre došlo v desáté minutě. Rutta dostal přihrávku od Červenky, od modré poslal dělovku z první a jeho střelu před bránou tečoval Marek Tomica - 1:0. Domácí vstřelený gól nabudil k tlaku. Do šance se postupně dostali Kämpf, Růžička i Chlouba, ale ani jeden pokus za brankovou čáru nezapadl.

Druhou třetinu Piráti zahájili gólem. Dvaatřicet vteřin po úvodním buly se prosadil opět Marek Tomica, který využil výhodnou pozici na spojnici kruhů - 2:0. Po druhém inkasovaném gólu jako by se Sparta probudila. Tlak sparťanů vyústil v pětadvacáté minutě v kontaktní gól. Pech zamířil za bránu, odkud přihrál na Martina Procházku, jenž neměl se zakončením k přední tyči problém - 2:1. V následujících minutách se v plném počtu téměř nehrálo, ale ani jeden z týmů nedokázal početní výhodu využít a do konce druhé třetiny už se skóre neměnilo.

Třetí třetina začala opatrně na obou stranách. Do poloviny se hra přelévala ze strany na stranu, ale na konci každé útočné akce byla výstroj gólmanů nebo zadní mantinel. Dvoubrankové vedení vrátil Pirátům Tomáš Pospíšil, jenž chtěl přihrát před bránu, ale jeho střelu si jeden z obránců srazil do sítě - 3:1. Poslední minuty už domácí přečkali v držení kotouče a připsali si tři cenné body.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha
8. místo
55 bodů
POZICE2. místo
72 bodů
85:92 SKÓRE 66:89
412 minutTRESTNÉ MINUTY482 minut
12 - 3 - 2 - 1

Stejný soupeř - jiné výsledky: Piráti podlehli o dvě branky, Sparta naopak Brno rozstřílela

Piráti si proti Brnu připsali třetí porážku v řadě... I přes povedou první třetinu, kdy měli Piráti k dispozici přesilovou hru a velkou šanci Rutty se z prvního gólu radovali domácí. Po ubráněném oslabení a drtivém tlaku Pirátů přišla ve 36. minutě gólová šance. Petr Ton se ujal kotouče, hledal dobře postaveného Hrušku, ale naneštěstí pro Chomutovské si kotouč do vlastní sítě srazil Račuk - 1:0. Na začátku závěrečné části se provinil Tomica. Těsně před vypršením jeho trestu si vzala slovo dvojice Ton a Jan Hruška. Druhý jmenovaný využil pěkný pas a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Za okamžik měl šanci navýšit skóre Káňa, ale jeho střela skončila pouze na tyči za Kopřivou. Kontaktní gól vstřelil v 51. minutě David Květoň, jenž se dostal v levém kruhu k dorážce, která skončila až za Čiliakem - 2:1. Ani ne za dvě minuty si Kometa vzala dvoubrankové vedení zpět. Troška našel Jana Káňu, který zavěsil do horní části branky - 3:1. V závěru zápasu Piráti ve své přesilové hře odvolali brankáře a zkusili výhodu dvou hráčů, ale ani to jim nepomohlo odvrátit nepříznivý výsledek. Z druhého největšího města republiky Severočeši odjeli bez bodu.

Sparta rozstřílela Kometu, v polovině zápasu vedla už o sedm branek...Sparta vstoupila do zápasu gólem a dalšími brankami pokračovala. Ve čtvrté minutě se k odraženému kotouči od zadního mantinelu dostal Netík, našel Lukáše Klimka, jenž propálil Faltera - 1:0. V dalším průběhy hry mělo Brno možnost přesilové hry, ale ani tu nevyužilo. Ve dvanácté minutě se skóre pohnulo. Robert Sabolič obral za brankou soupeře, bleskově se přesunul před ni a nekompromisně zakončil - 2:0. Poté rozjeli Pražané pořádnou jízdu a v každé druhé minutě přidali další branku. Čtrnáctá minuta, Curtis Hamilton předvedl povedenou kličku a z bezprostřední blízkosti zakončil - 3:0. Šestnáctá minuta, po kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal Miroslav Forman a z kruhu pro vhazování vstřelil další gól - 4:0. Sparta byla k nezastavení. Ani výměna gólmanů na tom nic nezměnila, Faltera nahradil Čiliak. Nejprve v osmnácté minutě Jaroslav Hlinka trefil odkrytou část klece a poté Michal Dragoun využil přihrávku přes celou šířku kluziště a z první uzavřel třetinu - 6:0.

Po přestávce zápas pokračoval ve stejném tempu, v jakém skončil před první pauzou. Neuběhly ani čtyři minuty a Robert Sabolič byl opět na správném místě, zachytil přihrávku od Čajkovského a z hranice brankoviště prostřelil Čiliaka - 7:0. První náznak Komety na odpor přišel ve 28. minutě. Martin Dočekal projel do pásma a bekhedovou střelou poslal kotouč Lukášovi přímo mezi betony - 7:1. V dalším průběhu hry nebyla o šance nouze na obou stranách, další využitou příležitost v prostředním dějství si připsal Rastislav Špirko, který z dorážky snížil - 7:2. I třetí třetina přinesla přesné trefy na obou stranách. Ve 45. minutě padla desátá branka, postaral se o ni Jan Buchtele - 8:2. O pár okamžiků později se o slovo přihlásila i Kometa, když potřetí v zápase skórovala. Gól si připsal Vojtěch Němec, jenž nadvakrát překonal Lukáše - 8:3. Sparta přidala v 59. minutě ještě jednu trefu, když svou šanci proměnil Miroslav Forman - 9:3.