Piráti vyrazili do Třince. Přidají šestou venkovní výhru?

Napsala 08.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjeli k jedenáctému kolu Tipsport extraligy do Třince, kde se střetnou v repríze loňského čtvrtfinále. Duel bude také soubojem tabulkových sousedů se shodným počtem bodů a pouze rozdílným skóre, které hovoří pro Oceláře. Chomutovští mají jistě v paměti, že je možné ve WERK ARENĚ vyhrát i dvakrát za sebou. Navážou v neděli 8. října od 15 hodin na loňský výkon?

Třinečtí Oceláři na počátku extraligy a v základní skupině Ligy mistrů

Třinečtí vstoupili do ligy prohrou v prodloužení, kterou si odvezli z Brna, jelikož domácí ve třetí části srovnali dvěma góly. Úvodní nezdar odčinili následnou třízápasovou vítěznou sérií, postupně porazili plzeňskou Škodovku, Jihlavu a vítkovickou Rideru. První nulu v sezóně si s nováčkem ligy vychytal Šimon Hrubec, který za svá záda nepustil ani jednu z osmnácti střel.

V pátém kole Oceláři odjeli do Hradce Králové, kde po dvou vyrovnaných třetinách v závěrečném dějství opět dvakrát inkasovali a nakonec podlehli 1:3. Následně se představili svěřenci Václava Varadi dvakrát v řadě na domácím ledě WERK ARENY, kde nasázeli deset branek, které spravedlivě rozdělili mezi Liberec a Litvínov. Ani jeden ze severočeských týmů si neodvezl z pohraničního města jediný bod.

Pohyb v třineckém kádru

PŘÍCHODY: JAN STRMEŇ (Chomutov), DAVID MUSIL (Tucson Roadrunners, AHL), TOMÁŠ MARCINKO (Kunlun Red Star, KHL), JIŘÍ POLANSKÝ (EHC Olten, NLB, SWI), VLADIMÍR SVAČINA (Liberec).

ODCHODY: MIROSLAV SVOBODA (Plzeň), JURAJ ŠIMBOCH (Přerov), LUKÁŠ DOUDERA (Litvínov), LUKÁŠ GALVAS (Olomouc), DAVID NOSEK (Zlín), MICHAL ROMAN (Žilina, SVK), JAN HLADONIK (Blainville-Boisbriand Armada, QMJHL), LUKÁŠ JAŠEK (Liberec), CORY KANE (Kunlun Red Star, KHL), TOMÁŠ KLIMENTA (Pardubice), KAMIL KREPS, RADIM MATUŠ (Znojmo, EBEL), TOMÁŠ NETÍK (Sparta), TYLER REDENBACH (Pardubice), MILOŠ ROMAN (Vancouver Giants, WHL) JÁN SÝKORA (Pardubice), RASTISLAV ŠPIRKO.

Domácí sérii přerušil Ocelářům blízký soupeř z Olomouce, který vybojoval dva body za výhru po samostatných nájezdech. K devátému kolu se Třinec přesunul do Zlína, proti němuž nevsítil jedinou branku a odjel s porážkou 0:4. V posledním utkání vyzval na vlastním ledě Spartu, kterou přestřílel 4:1.

Oceláři zatím v Lize mistrů odešli jedinkrát bez bodů, které ztratili v odvetě na ledě Mannheimu po porážce 2:6, když doma německého protivníka zdolali 3:0. Kromě toho dvakrát porazili dánský tým Esbjerg Energy 9:1 a 2:1. Ze Švédska si přivezli Třinečtí prohru po nájezdech 1:2 s HV71, které vyzvou v posledním utkání základní skupiny v úterý 10. října.

Vzpomínáte?

Čtvrtfinálová série pro Piráty

Historická série chomutovského hokeje začala v Třinci, odkud si svěřenci Vladimíra Růžičky odvezli po výhrách 2:0 a 4:3 po prodloužení dvoubodové vedení. Na vlastním ledě poprvé zaváhali, když prohráli 2:3 po prodloužení, což ale následující den napravili, protože třetí nastavený čas čtvrtfinále ubojoval v 80. minutě Juraj Valach. V pátém zápase Oceláři vykřesali na vlastním ledě poslední naději, jelikož ve druhém prodloužení rozhodl David Cienciala.

Historický postup dobojovali Piráti v šestém zápase na ledě SD ARÉNY. Chomutovští sice po první třtině prohrávali 1:3, ale díky gólům Jaroslava Mrázka a Dávida Skokana srovnali na 3:3. První vedení zajistil pro domácí hole Michal Poletín ve 44. minutě povedenou tečí. O definitivní tečku se postaral Jan Rutta, jenž ze středního pásma trefil opuštěnou klec a zpečetil chomutovský postup do semifinále.

108 tr. minutTRESTNÉ MINUTY150 tr. minut

Poslední odehrané zápasy soupeřů – Piráti podlehli Mountfieldu, Třince porazil Spartu

Piráti v minulém kole na vlastním ledě vyzvali Hradec Králové, který nakonec poskočil v tabulce o tři pozice. Po bezbrankové první třetině ukončil čekání na gól v pětadvacáté minutě Tomáš Slovák, na něhož hned následující minutu odpověděl Martin Pláněk.

Dvougólové vedení zajistili Východočechům na začátku třetího dějství Bedřich Köhler a Petr Koukal. Na 2:3 upravil v padesáté minutě Michal Poletín, ale víc gólů už svěřenci Vladimíra Růžičky nepřidali, a tak museli přenechat tři body soupeři.

Pohled na 10. kolo TELH očima fanoušků

Sestava Pirátů: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – Tomeček, Chlouba, Chrpa.

Branky a nahrávky: 25. Slovák (Mrázek, Vondrka), 50. Poletín (Valach) – 26. Pláněk (Koukal, Vopelka), 41. Köhler (Gregorc, Bednář), 45. Koukal (Bednář, F. Pavlík).
Statistiky – vyloučení: 3:3, využití: 2:1, střely na branku: 23:18, blokované střely: 11:14, hity: 11:5, vhazování: 39:30.

Třinec nastoupil v předchozím kole proti Spartě, což bylo úvodní domácí utkání z dvouzápasové série. Po pěkné kombinaci u modré čáry vypálil Erik Hrňa, jehož ránu před bránou tečoval David Cienciala za záda sparťanského brankáře. Druhý inkasovaný gól si za rámeček Sami Aittokallio určitě nedá, bekhendové nahození Ondřeje Kovařčíka mu totiž propadlo mezi betony.

V prostřední části zvýšil na rozdíl tří gólů Vladimír Roth, povedenou trefou do vzdálenější šibenice. V 50. minutě Martin Adamský z mezikruží zamířil bekhendem k tyčce, a tak bylo téměř rozhodnuto. Nulu sebral Šimonu Hrubcovi tři minuty před koncem Miroslav Forman, jenž upravil na konečných 1:4.

Sestava Třince: Hrubec – Doudera, Krajíček, Linhart, Roth, Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – Kovařčík, Kovařčík, Chmielewski.

Branky a nahrávky: 2. Cienciala (Hrňa, Irgl), 6. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Doudera), 29. Roth (Martin Růžička, Polanský), 50. Adamský (Svačina, Krajíček) – 57. Forman (Říčka, Černoch).