Piráti zahájí druhou čtvrtinu Tipsport extraligy na ledě poslední karlovarské Energie

Napsal 20.10.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští cestují v rámci 14. kola Tipsport extraligy na led Karlových Varů, které jsou zatím přikovány k poslední příčce tabulky. Vzájemné zápasy ale mívají občas jiný průběh, než by tomu papírové předpoklady nasvědčovaly. Střetnutí začíná v KV Aréně v pátek 21. října 2016 v 18 hodin.

Energie v novém ročníku extraligy

Energie odstartovala nový ročník porážkou v Chomutově. Následně přišly neúspěchy s Libercem a Hradcem Králové. První letošní body získali svěřenci trenéra Tlačila ve čtvrtém kole v domácím prostředí s Olomoucí. O dva dny později ale nezvládli duel v Třinci a schytali výprask 7:0. V následující šestici zápasů v první čtvrtině extraligy posbíraly Karlovy Vary pouze dva body za prohru v nájezdech ve Vítkovicích a doma s Plzní. Trošku překvapivě dokázala Energie přehrát v nedělním duelu zlínské Ševce vysoko 7:4. V úterní dohrávce prohráli hokejisté z lázeňského města na ledě pražské Sparty 3:1.

Od počátku sezóny proběhlo v karlovarském kádru k několika pohybům. Z pražské Slavie dorazila dvojice Milan Mikulík a Fin Henri Tuominen. Po konci v Pardubicích přestoupil do Energie také obránce Martin Rýgl. Předsezónní posila Petr Šidlík zamířila na vlastní žádost do mateřské Jihlavy.

Karlovarští v úterní dohrávce podlehli Spartě

Energetici cestovali po výhře nad Zlínem k dohrávce na led Sparty. Skóre otevřel v patnácté minutě domácí Kumstát. Na jeho trefu odpověděl na konci úvodní periody Pat Mullane. Vedení Spartě vrátil po polovině duelu Lukáš Pech. Definitivní tečku za úterním duelem udělal ve 46. minutě Dominik Uher.

Sestava Varů proti Spartě: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, Tomáš Dvořák, M. Rohan, Rýgl – T. Rachůnek, Skuhravý, V. Tomeček – Mullane, Tuominen, Mikulík – Kindl, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

Piráti těsně podlehli královéhradeckému Mountfieldu

Chomutovští uzavřeli úvodní čtvrtinu základní části duelem v Hradci Králové. Mountfield vstoupil do utkání skvěle. Po první třetině vedl díky brankám Köhlera a Potulného již 2:0. Na počátku druhé části zvýšil hradecký náskok Richard Jarůšek. Pirátům se po polovině zápasů v rozmezí patnácti sekund podařili náskok stáhnout na rozdíl jediné branky, avšak k vyrovnání už nedošlo. Úspěšnými střelci Pirátů byli Kämpf a Skokan.

Piráti v zápase s Mountfieldem: Strmeň (9. Laco) – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Skokan – Koblasa, Šťovíček, Hřebejk.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky se utkaly na začátku září v prvním kole nového extraligového ročníku. Brankový účet duelu otevřel karlovarský Kindl. Na jeho trefu dokázali Piráti odpovědět třikrát, konkrétně díky Sklenářovi, Mrázkovi a Vondrkovi. Při závěrečné power-play sice snížil Vladimír Sičák, ale závěrečné vteřiny si Chomutovští již pohlídali a zvítězili 3:2.

Piráti: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička, Skokan – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Šťovíček

Energie: Honzík – Sičák, Šidlík, Harant, M. Rohan, Benák, Dvořák, Weinhold – T. Rachůnek, Matuš, Stloukal – T. Rohan, Skuhravý, V. Tomeček – Vachovec, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek