Piráty čeká důležitý domácí souboj s aktuálně osmými Berany ze Zlína

Napsal 06.01.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Na led Pirátů v rámci již osmatřicátého kola Tipsport extraligy zavítá Zlín. Beranům se zatím ve vzájemných soubojích daří o poznání lépe. Třetí měření sil dvou celků bojujících o účast v Generali play-off začne v pirátské aréně v neděli 7. ledna v 15 hodin a 30 minut. Dorazte do ochozů povzbudit chomutovskou družinu!

Valašský celek hrající v nejvyšší tuzemské soutěži jubilejní padesátou sezónu se v aktuálním extraligovém pořadí nalézá na osmé pozici se čtyřbodovým náskokem na Piráty. Ševci zatím vsítili třetí nejmenší počet branek z celého extraligovém peletonu.

Po posledním měření sil na konci listopadu začali Zlínští prosincová utkání na ledě Vítkovic, odkud si odvezli pětigólový příděl. O dva dny později v domácím prostředí ale zvládli důležité střetnutí s Pardubicemi. Před prosincovou reprezentační přestávkou Berani dovezli bodík z ledu královéhradeckého Mountfieldu a v domácím prostředí si vyšlápli na liberecké Bílé Tygry.

Když se extraliga opět rozběhla, cestoval Zlín na led poslední Jihlavy, kde vyhrál těsně 2:1. V období vánočních svátků Ševci zvítězili v Litvínově a fotbalovým výsledkem padli v Olomouci. Díky skvělému Liboru Kašíkovi stejným poměrem vyhráli svěřenci trenérského dua Svoboda - Hamrlík v posledním utkání minulého kalendářního roku na ledě Třince. Nový rok odstartovali Zlínští výhrou v Mladé Boleslavi. V pátečním domácím duelu nestačili na pražskou Spartu.

Obránce Valenta má na Piráty políčeno

Zlínský pětadvacetiletý obránce Tomáš Valenta má v letošním extraligovém ročníku spadeno na chomutovské Piráty, neboť jediné své dvě trefy zaznamenal právě ve vzájemných duelech. Perličkou je, že obě rozvlnily síť v šestnácté minutě.

Zlín zatím ovládá letošní vzájemné zápasy

Dvanácté kolo na chomutovském ledě odstartovali lépe Piráti, kteří se v deváté minutě dostali do vedení zásluhou přesné trefy Marka Tomici. Zlín odpověděl v minutě šestnácté z hole Tomáše Valenty. Ještě před sirénou Žlutomodří vývoj otočili. Trefil se Roberts Bukarts. Zhruba v polovině druhé části upravil vedení Valachů mladší z dvojice Bukartsů, Rihards. Domácí trenéři sáhli tři minuty před koncem ke hře bez brankáře, avšak zdramatizovat klání se již nepovedlo. Navíc čtyři vteřiny před koncem pečetil výhru Beranů Jiří Ondráček.

Odveta na Zimním stadionu Luďka Čajky měla úplně jiný průběh. Domácí celek vedl po první části rozdílem tří branek. Lukeše vyhnaly z branky trefy Kubiše, Robertse Bukartse a Valenty. Chomutovští se ve Zlíně radovali jenom v pětatřicáté minutě, kdy Kašíka překonal Kanaďan Brett Flemming. Snahu Pirátů o zdramatizování utnul záhy gól Zdeňka Okála, jenž tak pojistil druhou výhru Zlína ve vzájemných duelech.

Poslední sestava zlínských Beranů:

Kašík – Freibergs, Nosek, Žižka, Matějíček, Valenta, Řezníček, Ferenc – Veselý, Šťastný, Kubiš – Bukarts, Honejsek, Okál – Klhůfek, Sedláček, Ondráček – Illo, Fryšara, Popelka.

Zlín - Sparta 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

První třetina pátečního zápasu Zlína se Spartou branku nenabídla. Spartě ale vyšla lépe první polovina druhé části, kdy si na Berany vypracovala dvougólový náskok. Zlín ale bleskově snížil zásluhou Zdeňka Okála a na začátku třetí periody dokonce srovnal průběžný stav. Laca překonal Roberts Bukarts. Radost z vyrovnání ale domácím Ševcům dlouho nevydržela, neboť podruhé v duelu překonal Kašíka Zbyněk Michálek. Odpor Zlína definitivně zlomil gól Lukáše Pecha z třiapadesáté minuty.

Branky a nahrávky: 29. Okál (Honejsek, Freibergs), 43. Bukarts (Nosek) – 24. Michálek (Vrána, Hlinka), 28. Forman (Pech), 45. Michálek (Vrána), 53. Pech.Vyloučení: 5:8. Využití:2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:34. Blokované střely: 10:9. Hity: 8:9. Vhazování: 33:43.

Pirátská sestava v Třinci:

Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Mrázek – Koblasa, Huml, Vondrka – Dlouhý, Šťovíček, Havel – Poletín, Smejkal, Chrpa – Hlava, Chlouba, Tomeček.

Třinec - Chomutov 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Na led třineckých Ocelářů cestovali Piráti v oslabené sestavě, neboť postrádali například útočné pilíře Růžičku, Tomicu a Sklenáře. Domácí vyhráli první dějství zásluhou gólu Romana Vlacha. V gólových hodech pokračovali i po přestávce a do poloviny zápasu si vypracovali luxusní čtyřbrankový náskok. Ten už Piráti pouze umazali. V závěru druhé části skóroval podruhé za sebou Martin Šťovíček a na začátku třetí periody oslavil druhou pirátskou branku obránce Stanislav Dietz.

Branky a nahrávky: 19. Vlach (Růžička), 21. Vlach (Marcinko, Růžička), 28. Marcinko (Hrňa, Musil), 30. Adamský (Martynek, Marcinko) – 40. Šťovíček (Mrázek), 43. Dietz (Koblasa, Flemming)Vyloučení: 4:3. Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:29. Blokované střely: 6:11. Hity: 8:10. Vhazování: 41:34.