Po dvou venkovních prohrách se Piráti vrací na vlastní led. Přijďte podpořit hráče v těžké situaci

Napsala 05.12.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se po dvou venkovních zápasech, ve kterých nestačili na Zlín a Bruslaře z Mladé Boleslavi, vracejí na vlastní led, kde budou moci navázat na výhru proti Spartě a vymanit se z nepříjemné situace. Chomutovští z dvanáctého místa vyzvou v dohrávce 27. kola Tipsport extraligy aktuálně šestou Olomouc, na kterou ztrácí osm bodů. Duel je v SD ARÉNĚ naplánován na středu 6. prosince od 17 hodin a 30 minut.

Olomouc po polovině dlouhodobé části

Kohouti nevstoupili do ligy ideálně, jelikož v první čtvrtině výhra střídala porážku, a tak svěřenci Zdeňka Venery uzavírali desítku. S jednobodovou ztrátou zaostávali za Vítkovicemi a Mladou Boleslaví.

Jan Knotek – olomoucký nejproduktivnější hráč, nejlepší střelec, nejlepší na buly a první v tabulce pravdy

Do závěru druhé poloviny se Olomoučtí vyšplhali na šestou příčku, kde se čtyřmi body k dobru uzavírali pozice přímého postupu do čtvrtfinále play-off. Na Chomutov mají Kohouti aktuálně náskok osmi bodů a celkově šesti příček.

Hanáci od třiadvacátého do šestadvacátého kola nerozhodli po šedesáti minutách, takže pět nedávných duelů došlo až do prodloužení nebo nájezdů. Olomouc brala bonusový bod dvakrát, a to na vlastním ledě s Kometou a Pardubicemi, sklonit se musela venku – proti Spartě v nájezdech a následně v nastaveném čase s Bruslaři a Jihlavou.

Dávid Buc opustil Olomouc

V pondělí 13. listopadu klub oznámil odchod slovenského reprezentanta, který zamířil do Popradu. Třicetiletý útočník zaznamenal ve dvanácti zápasech pouze tři asistence, takže se rozhodl ukončit spolupráci. „Třicetiletý hokejista se do Olomouce vrátil po roční pauze, ale návrat nebyl takový, jaký by si představoval,“ uvedl web hc-olomouc.cz v tiskové zprávě.

Adam Dlouhý a Stanislav Dietz poprvé před vlastními fanoušky

V minulých dnech se k týmu připojili dva hráči, kteří mají doplnit obranné řady i útok. Již na konci listopadu byl oznámen příchod Adama Dlouhého na měsíční hostování, první prosincový den přešel z Litvínova do Chomutova Stanislav Dietz.

Stanislav Dietz byl v Mladé Boleslav nejvytíženějším hráčem Pirátů

Čerstvě čtyřiadvacetiletý útočník stihl za Piráty dva zápasy, ve kterých se do statistik nezapsal. Ve Zlíně odehrál Adam Dlouhý téměř třináct minut, ale proti Bruslařům se jeho ice-time snížil na pět minut a dvanáct vteřin, během kterých rozdal jeden hit.

„V Liberci mi oznámili, že se mám přesunout do Chomutova, tak jsem se sbalil a přijel jsem,“ popsal mladý útočník. „Nepříjemný tým v čele s panem Růžičkou nedá nic zadarmo a nevypustí jediný souboj,“ uvedl Adam Dlouhý v první rozhovoru na adresu Pirátů.

Stanislav Dietz je dalším „dlouhánem“ do obrany, kterou podpořil nejenom dvěma blokovanými střelami. Ve městě automobilů dostal od kouče Vladimíra Růžičky téměř třiadvacet minut na ledě, s čímž byl nejvytěžovanějším Pirátem.

„Před sezónou jsem přišel do Litvínova, ale obě strany si to představovaly jinak, takže jsem začal řešit s agentem jiné možnosti,“ popsal vysoký zadák. „Některým lidem se to možná nebude líbit, ale takový je hokej,“ reagoval na fakt, že se přesunul mezi největšími rivaly. „Škoda, že se nezačínám doma,“ smutnil před zápasem ve středních Čechách.

Alex Rašner odchází z Chomutova

Z týmu po vzájemné dohodě odchází mladý bek Alex Rašner, jenž přišel před sezónou z Olomouce. „Alex úplně nesplnil, co jsme od něj očekávali. Pro jeho uvolnění jsme se rozhodli i z důvodu, že jsme získali Standu Dietze z Litvínova,“ vysvětluje Vladimír Růžička, hlavní kouč a závroveň sportovní manažer. Více o celém působení Alexe Rašnera si můžete přečíst zde.

JAKUB LAUKO V ČÍSLECH
    Reprezentace: 48 zápasů – 34 (16+18), 120 tr. minut
    Extraliga: 62 zápasů – 6 (4+2), 22 tr. minut, +/- 0 (+14, -14)
    Akademie: 149 zápasů – 181 (78+103), 193 tr. minut, +/- 90 (+193, -103)

Jakub Lauko povolán na přípravný kemp před MS hráčů do dvaceti let

V minulých dnech hlavní trenér reprezentace U20 Filip Pešán zveřejnil jména, která pojedou na přípravný kemp v Niagara Falls před blížícím se mistrovstvím světa v americkém Buffalu. „Jsem šťastný a hrozně rád,“ přiznává Jakub Lauko.

Stále ještě sedmnáctiletý útočník si během kariéry připsal už 48 reprezentačních startů, ve kterých nasbíral 34 kanadských bodů za šestnáct gólů a osmnáct asistencí. „Když budu bojovat a dělat, co umím, věřím, že mám šanci se na mistrovství dostat,“ uvažuje. „Když zveřejnili nominaci, chvilku jsem na to myslel, ale máme do pauzy ještě tři zápasy, takže se už zase soustředím na Chomutov,“ pokračuje.

Předchozí vzájemná utkání

Piráti Chomutov – HC Olomouc 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

První kolo extraligy vyznělo pro Piráty, kteří vyhráli díky čtyřem gólům, které rozdělili mezi úvodní dvě třetiny. Olomouc sice na začátku duelu vyrovnala, ale pak už se prosadila jenom v poslední třetině, což na zvrat skóre nestačilo.

Branky a nahrávky: 2. Poletín (Vondrka, Mrázek), 13. Chlouba (Mrázek), 33. Růžička (Sklenář, Skokan), 37. Chlouba (Dlapa, Sklenář) – 12. Strapáč (Knotek, Houdek), 54. Burian (Sundher, Skladaný). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 21:24.Blokované střely: 15:6. Hity: 10:18. Vhazování: 36:29.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Podruhé se soupeři střetli ve čtrnáctém kole, ke kterému odjeli Piráti do Olomouce. Domácí stejně jako v předchozím utkání Chomutovští rozdělili čtyři branky mezi úvodní dvě třetiny, k čemuž přidali ještě jeden gól v samotném závěru střetnutí. Piráti se prosadili stejně jako soupeř v SD ARÉNĚ jenom v první a třetí třetině, takže se museli sklonit před svěřenci Zdeňka Venery.

Branky a nahrávky: 1. Škůrek (Vyrůbalík, Laš), 13. Herman (Škůrek, Vyrůbalík), 26. J. Galvas (Mráz, L. Galvas), 27. Herman (Holec, Vyrůbalík), 58. Burian (Strapač) – 7. Vondrka (Lauko), 45. Růžička (Skokan, Flemming). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:16.Blokované střely: 16:11. Hity: 13:7. Vhazování: 39:32.

Jak těžký bude návrat na vlastní led?
„Narazí na sebe týmy, kterou jsou momentálně úplně v jiném rozpoložení. Olomouc od začátku sezóny výkony překvapuje a drží si výsledky. My jsme v opačné situaci – nedaří se nám a leží na nás deka. Bude to souboj s naším sebevědomím a hlavou. Věříme, že mužstvo má sílu, a je to jenom o tom, abychom si to v hlavách srovnali a přenesli věci z tréninku na led.“

Jan Šťastný: „Musíme začít hrát jednoduchý hokej.“

Jaká byla atmosféra v kabině po vysoké porážce v Mladé Boleslavi?
„Nálada byla po zápase v Mladé Boleslavi hodně špatná. Za dobu, co jsme u týmu, byla asi nejhorší. Hráči ukázali, jací jsou profíci, protože na ledě je vidět, že to všichni chceme zlomit. Celý tým věříme, že jsme toho schopní a dokážeme hrát parádní hokej jako loni. Prostě jsme teď v krizi.“

V čem je tedy kámen úrazu? Co budete ordinovat?
„Musíme začít hrát jednoduchý hokej. Každý se to snaží vzít nějak na sebe, ale to není cesta. Musíme začít přesně plnit, co chce hlavní trenér – hrát jednoduše z obraného pásma, držet systém a snažit se vyslat co nejvíce střel na bránu soupeře. Pak bude větší šance nějaký gól dát.“

Odpojil se Alex Rašner a nenastupuje Vojtěch Tomeček. Je nějaká další marodka?
„Na marodce je Vojtěch Tomeček, který má angínu. Krom pár šrámů z Mladé Boleslavi jsou všichni v pořádku. Štěpán Lukeš také měl nějakou virózu, ale vrací se.“

Mladá Boleslav – Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Piráti odehráli v řadě dva duely venku, z čehož se jim nepodařilo získat jediný bod. Naposledy prohráli na ledě Bruslařů vysoko 0:5.

Branky a nahrávky: 5. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (Musil, Lenc), 33. Knotek (Němeček), 44. Procházka (Knotek, Kotvan), 60. Orsava (Holík, Klepiš). Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:11. Blokované střely: 8:11. Hity: 7:12. Vhazování: 36:19.

Sestava Pirátů: Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Chalupa, Slovák, Dlapa – Koblasa, Sklenář, Vondrka, Tomica, Růžička, Skokan, Poletín, Huml, Havel, Chrpa, Šťovíček, Lauko.

„Trápení nekončí. Je to smutné, protože jsme se na zápas připravovali. Náš výkon nestál za nic. Domácí zaslouženě vyhráli,“ řekl Ivan Huml. „Hra do obrany není dobrá, dostaneme pět gólů. Ani útočná fáze není to, co bychom chtěli, takže se v tuhle chvíli nemáme o co se opřít. Výsledek tomu odpovídá,“ pokračoval zkušený útočník. Více si můžete přečíst zde.

Olomouc – Vítkovice 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Kohouti v předchozím utkání vyzvali Vítkovice na vlastním ledě, kde se dlouho čekalo na branku. Bezgólový stav změnil až ve 43. minutě Rostislav Olesz, jenž se prosadil ve vlastním oslabení.

Branky a nahrávky: 43. Olesz (Szturc). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:23. Blokované střely: 11:11. Hity: 8:6. Vhazování: 21:29.

Sestava Olomouce: Konrád – Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas – Laš, Knotek, Eberle, Burian,Vlach, Skladan, Strapáč, Mráz, Ostřížek, Káňa, Sundher, Jergl, Holec.