Poslední derby dlouhodobé části je tady! V sobotu jedeme do Ústí

Napsal 21.01.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Dvě prohry v prodloužení a jeden vyhraný zápas po šedesáti minutách hry – to je aktuální bilance Chomutova z prozatím tří letošních derby se Slovanem. V sobotu se v dlouhodobé části soutěže utkáme naposledy. Zápas začíná v 17:00 v ústecké Zlatopramen aréně a jestli to do Ústí nestíháte, tak ve stejný čas můžete zapnout alespoň textový online přenos.
Skóre doma 75:34
Nejproduktivnější hráč Robin Hanzl (12+20)
Nejlepší střelec Rok Pajič - 16 gólů
Nejproduktivnější obránce Kamil Černý (10+6)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 8-1-1-2-13
Skóre - venkovní utkání 68:79
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 18-4-1-6-21
Skóre – vzájemná utkání 149:147

Letošní vzájemné zápasy

První zápas Chomutovští s Ústím sehráli už ve druhém kole. Chomutov sice poměrně rychle prohrával 0:2, ale v polovině zápasu dokonal obrat na 3:2 Jan Benda, Ústí pak o minutu později vyrovnalo, ale vedení na chomutovské hokejky rychle vrátil zase Jan Benda. Vedení 4:3 držel Chomutov až do úplného závěru, minutu před koncem ale Ústí dokázalo vyrovnat a 11 vteřin před koncem prodloužení získal další bod pro Ústí Petr Hořava – 4:5p z pohledu Chomutova.

Slovan vstoupil lépe i do druhého zápasu, který se hrál v Chomutově. Vedení 1:0 pro něj zařídil už v první minutě Pavel Janků. V 16. minutě ale Seman vyrovnal na 1:1 a obrat dokonal na začátku druhé dvacetiminutovky Petr Jíra. A pak začala přetahovaná o výsledek, které vygradovala v posledních minutách třetí části. V 59. minutě strhl vedení na stranu Slovanu Pajič, v minutě šedesáté vyrovnával na 4:4 Hluchý. Ústí ale zase lépe zvládlo prodloužení a nakonec vyhrálo stejným poměrem jako v prvním případě.

Po Vánocích se oba týmy potkaly potřetí. Chomutov opět otáčel nepříznivý stav 0:1 na 3:1, ale výhru si vzít nenechal. Ústí sice v 57. minutě snižovalo na dostřel jediné branky, ale zápas nakonec skončil výhrou Chomutova 3:2.

Nejúspěšnějším hráčem ve sbírání kanadských bodů byl Marek Sikora (0+4). Devět branek z celkových třiadvaceti, které ve třech zápasech padly, skončilo v síti během přesilovek. Čtyři dal Chomutov a pět Ústí. Chomutov měl ale na jejich vstřelení kvůli častějšímu vylučování Ústeckých více pokusů.

Slovan aktuálně

Ústí v nadstavbové části prohrálo jen dvakrát – s Olomoucí 0:3 a právě s Chomutovem. V posledních pěti zápasech byli ústečtí Lvi úspěšní ve 4 případech z pěti. Porazili doma Jihlavu (4:2), venku potom Hradec Králové (4:3), pak prohráli s již zmiňovanou Olomoucí (0:3), nasázeli šest branek Berounu (6:2) a v posledním kole si poradili s Havlíčkovým Brodem (3:1).

Dosáhli tak skóre 17:11. Pro srovnání Chomutov v posledních pěti zápasech vystřílel mnohem divočejší poměr – 27:22. Tři branky z celkových 17 dali Lvi v přesilovkách, potřebovali jich k tomu 31, aktuálně tedy promění zhruba jednu přesilovku z deseti. Naopak 4 branky z 11 inkasovali ve vlastním oslabení a aktuálně se jim daří uhlídat zhruba 9 oslabení z deseti. Nejpilnějším sběračem bodů byl Rok Pajič (4+1), na paty mu usilovně šlapal Lukáš Handlovský (2+2).

Slovan dlouhododě

Po první části dlouhodobé části byl Slovan o bod druhý za Chomutovem. V nadstavbě ale sbíral body jako na běžícím pásu a aktuálně je to Chomutov, kdo ztrácí čtyři body na první příčku okupovanou Lvy z Ústí. Slovan má nejen nejlepší obranu, ale i útok.

Na druhou stranu už ale doma není tak suverénní jako v loňské sezoně, kdy byla Zlatopramen aréna téměř nedobytnou tvrzí a v základní hrací době v ní dokázal vyhrát až Chomutov v sedmém zápase finále. Letos doma Lvi odehráli prozatím 19 zápasů a 4krát odcházeli z ledu jako poražení.

Bodové statistiky klubu vede Robin Hanzl (12+20), na první desítku první ligy jeho výkon ale nestačí. Navíc v posledních pěti zápasech získal jen dva body. Nejvíc branek dává Rok Pajič, aktuálně jich má na kontě šestnáct.

Velkou oporou je Lvům gólman Pavel Francouz. Ten se v brance celkem pravidelně střídá se Zdeňkem Orctem a vede gólmanskou tabulku první ligy – a to jak v procentuální úspěšnosti (94,18), tak v průměru branek inkasovaných na zápas (1,93).

Marodka chomutovských hráčů

Chomutov trápí zranění několik opor. Dlouhodobě zraněný je Aleš Pavlas, u kterého visí otazník zda-li vůbec ještě v letošní sezóně zasáhne do hry. Forvard Milan Hluchý stále laboruje s bolestmi zad. Útočník Milan Procházka sice již trénuje, ale ještě není stoprocentně připraven zasáhnout do ostrého zápasu. Po utkání ve Znojme se mezi marody zařadili také Milan Kraft, který má po zásahu holí tržnou ránu v obličeji a obránce František Bombic. Ten bude trenérům chybět několik týdnů kvůli zlomenině ruky.