Ohlasy po utkání

„Potřebujeme výhru, při které se nebudeme se soupeřem rvát až do konce,“ přál si Jaroslav Mrázek

Napsal 18.11.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Jaroslav Mrázek připravil pro Jakuba Lauka zážitek, na který nejspíše nikdy nezapomene. Ve třetí třetině mu totiž přihrál na branku, která dostala domácí celek do utkání. Následně se družině Vladimíra Růžičky povedlo vyrovnat a utkání rozhodnout v nájezdech. Jaroslava Mrázka ovšem i nadále štve neustále dotahování nepříznivého stavu.

Chomutovští hokejisté přivítali ve druhém domácím utkání v jednom týdnu Olomouc. Ta v SD ARÉNĚ naposledy zvítězila 4:1 a i tentokrát k tomu měla dobře nakročeno. Piráti prohrávali po dvou třetinách 2:4, ale i tak se jim nakonec střetnutí povedlo vyhrát. V nájezdech rozhodl Michal Poletín. „Jsem rád, že dokážeme utkání za nepříznivého stavu vyrovnat a dostat do prodloužení. Měli bychom se z toho ovšem poučit a nekomplikovat si zápasy. Rádi bychom odehráli nějaké utkání, kde nebude taková přestřelka,“ popisoval páteční utkání Jaroslav Mrázek.

Piráti hned v prvním minutě inkasovali, ale následně utkání otočili. To samé se ovšem povedlo Hanákům, kteří v prostřední části hry zaznamenali tři branky a dostali se tak do dvoubrankového vedení. „Něco jsme si po druhé třetině vyříkali. Ale jak jsem už říkal, toto se nesmí opakovat. My si tím komplikujeme utkání a stojí nás to hodně sil,“ popisoval situaci v kabině autor jedné přihrávky.

Podruhé měli Piráti na domácím ledě problém s Olomoucí. Už to vypadalo, že na severu Čech vyhraje podruhé za sebou, ale nakonec vedení nedotáhla do úspěšného konce. „Olomouc hraje klasický urputný hokej. Hraje se proti nim hodně těžce,“ naznačil chomutovský bek hru celku z Moravy.

Piráti tak stejně jako proti Třinci dotahovali dvoubrankové manko ve třetí třetině. V jednapadesáté minutě našel Jaroslav Mrázek volného Jakuba Lauka, který se tak prosadil poprvé v seniorském hokeji. „Pamatuji si, že šel puk od mantinelu. Já na ose periferně viděl volného hráče, a tak jsem mu poslal kotouč. Laukič to tam pověsil, jeho táta to bude mít dražší,“ dodával s úsměvem třicetiletý rodák z Milevska.

Jaroslav Mrázek připravil pro Jakuba Lauka nezapomenutelný zážitek

„Měl obrovskou radost, nic neříkal. Já si přeji, aby mu to vydrželo a nadále to tam padalo,“ nechal se slyšet o čtrnáct let starší obránce.

Svěřencům Vladimíra Růžičky se povedlo potřetí v řadě na domácím ledě vyhrát v nastaveném čase. Severočeský celek v této disciplíně začíná kralovat. Jaroslav Mrázek ovšem tuto dovednost nijak nepřeceňuje. Mrzí jej dotahování v posledních třetinách. „Neřekl bych, že je to specialita. Zatím nám to sice vychází, ale jednou se to může zlomit. My si to prostě moc komplikujeme. Potřebujeme nějakou výhru, kde se nebudeme se soupeřem rvát do konce utkání,“ pronesl.

Již v neděli jedou Piráti na led Zlína. Ševci naposledy podlehli Třinci vysoko 1:7, dlouholetý chomutovský obránce ovšem i tak očekává hodně těžký duel. „Musíme navázat na výkony, co předvádíme doma. Tady nám to tam napadá, ale musíme to přenést i do těch venkovních zápasů. Bude to velice těžké utkání a doufám, že se nám povede přivést nějaký bod,“ zakončil obránce, jenž zaznamenal čtvrtý bod v sezóně.