Předposlední domácí zápas základní části, Piráti vyzvou Mladou Boleslav

Napsala 25.02.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v padesátém kole Tipsport extraligy vyzvou na vlastním ledě Mladou Boleslav. Přestože prozatímní bilance hovoří ve prospěch Pirátů, můžeme očekávat tvrdý boj o cenné body, které by mohly Piráty posunout do šestky nebo Bruslaře vzdálit play-outovým příčkám. V SD ARÉNĚ se proti sobě postaví druhá nejúspěšnější přesilovka v podání domácích proti téměř osmdesátiprocentní úspěšnosti ubráněných oslabení Mladé Boleslavi. Předpolesdní duel základní části, jenž se odehraje v Chomutově, se uskuteční v neděli 26. února od 15 hodin a 30 minut.

Mladá Boleslav tři kola před koncem základní části

Bruslaři začali extraligu třetiny. Utkání otevřel v šestadvacáté minutě Marek Trončinský, na kterého odpověděl o chvíli později David Kaše. Ve třetí třetině otočil vývoj zápasu Michal Vondrka, poté ale skórovali už jen domácí, postupně se prosadili dvakrát Martin Látal a jednou Petr Vampola, kteří upravili na konečných 4:2.

I utkání dvacátého čtvrtého kola přineslo branku až ve druhé třetině, ve které se prosadili Michal Vondrka a Dávid Skokan. O zdramatizování se postaral ve 49. minutě, kdy se snížil na rozdíl jednoho gólu, Tomáš Hyka. Ani závěrečná power-play hostům nepomohla, a tak druhý duel vyhráli Piráti 2:1.

Utkání 37. kola ligy se přesunulo do města automobilů, kde začali dobře domácí Bruslaři, kteří si díky gólu Radana Lence vypracovali jednobrankové vedení. To jim však dlouho nevydrželo, jelikož v úvodu prostřední třetiny se prosadili během dvou minut Michal Vondrka a Ivan Huml. Ve 43. minutě vyrovnal Tomáš Urban, na něhož ale zareagoval druhou brankou v zápase kapitán Michal Vondrka, jenž si tak připsal vítězný gól a upravil na konečných 2:3 v pohledu domácích.

672 tr. minutTRESTNÉ MINUTY699 tr. minut
    J. Laco (37.-38. Král) – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, Skinner, Valach, L. Chalupa – Vondrka, Huml, V. Růžička – Sklenář, Šťovíček, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Kaše, Račuk, Lauko.

PSG Zlín vs. Piráti Chomtutov – 4:3sn

Zlín šel ve 49. kole extraligy na vlastním ledě rychle do vedení. Už ve třetí minutě se prosadil David Šťastný, na kterého v závěru třetiny navázal Miroslav Blaťák. Ve druhé periodě po třiačtyřiceti vteřinách snížil na rozdíl jednoho gólu Vladimír Růžička, jenž tečoval bombu Jana Rutty. Ve 47. minutě vyrovnal svým druhým gólem v extralize seniorů stav utkání. O chvíli později vrátil domácím jednobrankový náskok Petr Holík, na kterého odpověděl druhým gólem v utkání Vladimír Růžička. Za vyrovnaného stavu duel došel do prodloužení, které nerozhodlo, a tak se pokračovalo v nájezdech. Dovednostní disciplínu zvládli úspěšně Robert Říčka, Michal Poletín a Roberts Bukarts, jenž si nakonec připsal vítězný gól v osmé sérii – 4:3sn.

Branky a nahrávky: 3. Šťastný, 19. Blaťák (P. Holík, Bukarts), 51. P. Holík (Bukarts, Kubiš), rozh. náj. Bukarts – 21. V. Růžička (Rutta, Huml), 47. Lauko (Račuk), 56. V. Růžička (Valach).
Statistiky – vyloučení: 3:5, bez využití, střely na branku: 33:40, zblokované střely: 4:2, hity: 8:8 a vhazování: 43:52.

Maxwell – Stříteský, Kučný, Kurka, Hanzlík, T. Voráček, Holub, Hrdinka – Hyka, Musil, Lenc – Pacovský, Urban, Látal – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Vampola, Pospíšil.

Mladá Boleslav vs. Sparta Praha – 2:4

Po první bezbrankové třetině se prosadil v úvodu druhého dějství Michal Řepík, na kterého o chvíli později navázal Jan Buchtele, jenž upravil na 0:2 z pohledu domácích. Ještě do druhé sirény snížil Jakub Orsava, jenž měl po výborné přihrávce od jmenovce Klepiše snadnou práci. Ve třetí části vrátil hostům dvoubrankové vedení druhým zásahem Jan Buchtele. Zdramatizování v závěru zajistil Petr Vampola, sparťané však nenechali nic náhodě a v čase 58:39 vnesl klid na hole hostů Michal Řepík, jenž uzavřel na konečných 2:4.

Branky a nahrávky: 26. Orsava (Klepiš, Žejdl), 53. Vampola (Pospíšil) – 22. Řepík (J. Hlinka), 24. Buchtele (Pech, Gernát), 47. Buchtele (Smejkal, Kalina), 59. Řepík.
Statistiky – vyloučení: 5:7, využití: 0:2, střely na branku: 31:32, zblokované střely: 6:8, hity: 8:8 a vhazování: 31:41.